Κυριακή, 12 Απρίλιος 2015 11:44

ΕΠΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Ξεκινά την Τρίτη το τουρνουά τζούνιορ

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
ΕΠΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: Ξεκινά την Τρίτη το τουρνουά τζούνιορ

Μετά το τουρνουά προτζούνιορ που ολοκληρώθηκε την Μ. Πέμπτη, σειρά παίρνει το τουρνουά τζούνιος που θα ξεκινήσει την προσεχή Τρίτη 14 Απριλίου.


Συγκεκριμένα, το τουρνουά τζούνιορ θα γίνει στις 14, στις 16 και 17 Απριλίου.
Θα συμμετέχουν οι ποδοσφαιριστές που έχουν γεννηθεί τα έτη 2004, 2005. Στο τουρνουά αυτό θα συμμετέχουν 18 ομάδες.
Κάθε ομάδα  έχει δικαίωμα να δηλώσει στο ΦΑ μέχρι 18 ποδοσφαιριστές, θα αγωνίζονται 9 ποδοσφαιριστές στην αρχική ομάδα και οι υπόλοιποι μπορούν να γίνονται αλλαγή  όλοι, όσες φορές ο προπονητής το επιθυμεί χωρίς διακοπή του αγώνα.
Ολοι οι ποδοσφαιριστές αγωνίζονται υποχρεωτικά με Δελτία Αθλητικής Ιδιότητας Ποδοσφαιριστή.
Κάθε ομάδα θα προσκομίζει στους Διαιτητές θεωρημένη Κατάσταση Υγείας    όπου θα φαίνεται η χρονολογία γέννησης και η οποία πρέπει να ισχύει κατά την ημέρα τέλεσης του αγώνα, άλλως απαγορεύεται η συμμετοχή των ποδοσφαιριστών
Η διάρκεια των αγώνων θα είναι σε δύο ημίχρονα των 25 λεπτών.  
Εντός του γηπέδου θα βρίσκονται μόνο οι αναγραφόμενοι στο Φ.Α και δεν θα υπάρχει βαθμολογία. Ποδοσφαιριστής που αποβάλλεται τιμωρείται σύμφωνα με τον ΚΑΠ.
Διαιτησία και ιατρός αγώνα  μερίμνη της ΕΠΣΜ. Μπάλες Νο 4.
Ομάδα που χρησιμοποιεί παίκτες διαφορετικής ηλικίας από αυτή που προβλέπει η προκήρυξη, θα αποβάλλεται από τη διοργάνωση
Ομάδα που θα υποπέσει στο παράπτωμα της πλαστοπροσωπίας θα αποβάλλεται από το πρωτάθλημα και θα επιβαρύνεται με τα έξοδα ( γιατρό-διαιτησία) των αγώνων στους οποίους έχει λάβει μέρος.
Ομάδα που  θα αποχωρήσει από το πρωτάθλημα, μετά την ανακοίνωση του προγράμματος, δεν θα έχει δικαίωμα συμμετοχής στο επόμενο πρωτάθλημα της ίδιας κατηγορίας.
Θα εφαρμοστούν οι κανόνες του FAIR PLAY.
Όλοι οι αγώνες θα γίνουν στο Αθλητικό Κέντρο της ΕΠΣΜ στον Κορδία.

Το πρόγραμμα των τζούνιορ

1η αγωνιστική
Τρίτη 14 Απριλίου
Δόξα - Ομόνοια (4 μ.μ.)
Λογγά - Πανθουριακός (4 μ.μ.)
Δαναός - Αστέρας Αρφαρών (4 μ.μ.)
Πράσινα Πουλιά - Χώρα (5 μ.μ.)
Πάμισος - Τέλλος Άγρας (5 μ.μ.)
Μεθώνη - Ολυμπιακός Καλ. (5 μ.μ.)
Ηρακλής Καλ. - Αίας (6 μ.μ.)
Αναγέννηση - Πράσινα Πουλιά (6 μ.μ.)
Ρεπό: Αίας (1), Δαναός (1)

2η αγωνιστική
Πέμπτη 16 Απριλίου
Ομόνοια - Λογγά  (4 μ.μ.)
Πανθουριακός - Δαναός  (4 μ.μ.)
Αναγέννηση - Αστέρας Αρφαρών  (4 μ.μ.)
Αίας - Πράσινα Πουλιά (5 μ.μ.)
Ολυμπιακός Καλ. - Χώρα (5 μ.μ.)
Τέλλος Άγρας - Μεθώνη (5 μ.μ.)
Ηρακλής Καλ. - Δόξα (6 μ.μ.)
Πάμισος - Αίας (1) (6 μ.μ.)
Ρεπό: Πράσινα Πουλιά (1), Δαναός (1)

3η αγωνιστική
Παρασκευή 17 Απριλίου
Πάμισος - Ομόνοια  (4 μ.μ.)
Δόξα - Λογγά  (4 μ.μ.)
Πράσινα Πουλιά - Ηρακλής Καλ.  (4 μ.μ.)
Δαναός - Χώρα (5 μ.μ.)
Τέλλος Άγρας - Αναγέννηση (5 μ.μ.)
Μεθώνη - Πανθουριακός (5 μ.μ.)
Αστέρας Αρφαρών - Αίας (6 μ.μ.)
Ολυμπιακός Καλ. - Δαναός (1) (6 μ.μ.)
Ρεπό: Πράσινα Πουλιά (1), Αίας (1)



  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ