Παρασκευή, 04 Ιανουάριος 2013 19:09

Ξεκινά ο β' γύρος στη Β' τοπική Μεσσηνίας

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Αρχίζει το Σάββατο και την Κυριακή ο β' γύρος του πρωταθλήματος της Β' τοπικής με τα παιχνίδια της 14ης αγωνιστικής.
Στον 1ο όμιλο η πρωτοπόρος Ανδρούσα, η οποία προέρχεται από την ήττα από τον Πανιώνιο, θα υποδεχθεί τα Ενωμένα Σωματεία με στόχο να επιστρέψει στις νίκες. Ο δεύτερος Πανιώνιος θα παίξει στα Φιλιατρά με την Νίκη Πλάτης.
Στον 2ο όμιλο ξεχωρίζει το παιχνίδι του Ηρακλή Καλαμάτας (22 β.) με τον Τσικλητήρα Πύλου (29 β.). Ο έτερος πρωτοπόρος, ο Ακρίτας Κορώνης (29 β.) θα παίξει εκτός με την Καλλιθέα ενώ ο Χανδριναϊκός (25 β.) θα φιλοξενηθεί από την Χώρα.
Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές των αγώνων έχουν ως εξής:
 
1ος όμιλος

Σάββατο 5/1
Νίκη Πλάτης – Πανιώνιος
Γήπεδο Φιλιατρών, 3 μ.μ.
Λάμιας, Κουτσαναστάσης, Αντωνόπουλος
Παναθηναϊκός Καλαμάτας – Ηρακλής Κυπαρισσίας
Γήπεδο  «Γ. Λουκαρέας», 3 μ.μ.
Σκόρδος, Κασκάνης, Ι. Γιαννέτσος

Κυριακή 6/1
Ανδρούσα – Ενωμένα Σωματεία
Γήπεδο Ανδρούσας, 3 μ.μ.
Γιαννόπουλος, Γιαννέας, Αγγελακάκης
Μάνεση – Κεραυνός
Γήπεδο Μάνεση, 3 μ.μ.
Καραπιπέρης, Τσουκάλη, Ρέκκας
Πανθουριακός – Αστέρας Βαλύρας
Γήπεδο Σπερχογείας, 3 μ.μ.
Σκόρδος, Π. Ηλιόπουλος, Γ. Ηλιόπουλος

Δευτέρα 7/1
Ατρόμητος Πλατύ – Νέος Αρις
Γήπεδο Πλατύ, 3 μ.μ.
Τουρλομούσης, Γκούμας, Ταβουλαρέας
Πατίστα – Αστέρας Μικρομάνης
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 5 μ.μ.
Κυριακόπουλος, Βρυώνης, Τσίρμπας

2ος όμιλος

Σάββατο 5/1
Μιλτιάδης – Χατζή
Γήπεδο Πύργου Τριφυλίας, 3 μ.μ.
Καραπιπέρης, Λαμπίρης, Μαυρομιχάλης
Ολυμπιακός Ανάληψης – Δόξα Καλαμάτας
Γήπεδο Μεσσήνης, 3 μ.μ.
Νικολόπουλος, Ξηρόκωστας, Τσουκάλη
Θύελλα Χαρακοπιού – Παπαφλέσσας Βλαχόπουλου
Γήπεδο Κορώνης, 3 μ.μ.
Νικάς, Λουκάς, Ταβουλαρέας

Κυριακή 6/1
Στενωσιά – Λογγά
Γήπεδο Στενωσιάς, 3 μ.μ.
Σερεμέτης, Παλλαδινός, Τρουπάκης
Καλλιθέα – Ακρίτας Κορώνης
Γήπεδο Καλλιθέας, 3 μ.μ.
Τουρλομούσης, Γιαννακλής, Τσιλίκας
Παπαφλέσσας Χώρας – Χανδριναϊκός
Γήπεδο Χώρας, 3 μ.μ.
Λάμιας, Β. Γιαννέτσος, Ζαχαράκης
Ηρακλής Καλαμάτας – Τσικλητήρας Πύλου
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 3 μ.μ.
Κότσαρης, Τσίρμπας, Ι. Γιαννέτσος

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ