Πέμπτη, 30 Απρίλιος 2015 18:40

ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ: Ο Τέλλος Άγρας πήρε τον τίτλο στον 2ο όμιλο

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ: Ο Τέλλος Άγρας πήρε τον τίτλο στον 2ο όμιλο

Ο Τέλλος Άγρας κατέκτησε τον τίτλο στον 2ο όμιλο του προπαιδικού πρωταθλήματος καθώς στο πλαίσιο της τελευταίας αγωνιστικής νίκησε 2-0 την Κυπαρισσία εκτός έδρας και διατήρησε το προβάδισμα των δύο βαθμών από την δεύτερη Εράνη.


Ο Εθνικός Μελιγαλά στον 1ο όμιλο, ο Δαναός στον 3ο όμιλο και η Δόξα στον 4ο όμιλο είχαν εξασφαλίσει ήδη την πρώτη θέση στο προπαιδικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου που διοργανώνει η ΕΠΣΜ.
Στον 5ο όμιλο ο Αίας τερμάτισε πρώτος με 22 βαθμούς όμως εκκρεμούν δύο αγώνες του Παμίσου ο οποίος έχει την δυνατότητα έτσι με δύο νίκες να τον πιάσει στην κορυφή (Αίας και Πάμισος έχουν από μια νίκη στα μεταξύ τους παιχνίδια).
Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες μετά τη διεξαγωγή της 10ης αγωνιστικής έχουν ως εξής:

1ος όμιλος
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
(10η αγωνιστική)

Παπαφλέσσας Αμφειας - Σπερχογεία 4-3
Εθνικός Μελιγαλά - Νέος Αρις 2-0
Ρεπό: Αστέρας Αρφαρών

Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(σε 10 αγώνες)
1. Εθνικός       31-10      21
2. Σπερχογεία 25-14     14
3. Αρφαρά       18-18      13
4. Νέος Αρις    12-17       4
5. Αμφεια         12-39       3
• Εκκρεμεί το ματς Άμφεια - Νέος Αρις

2ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
(10η αγωνιστική)

Κυπαρισσία - Τέλλος Αγρας 0-2
Εράνη - Μεθώνη 2-1
Ρεπό: Χανδριναϊκός

Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(σε 10 αγώνες)
1. Τ. Αγρας     19-8       19
2. Εράνη          14-8       17
3. Χανδριναϊκός          14-16     9
4. Μεθώνη      15-18       6
5. Κυπαρισσία            9-21 4      

3ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
(10η αγωνιστική)
Καλαμάτα - Κεραυνός Καλαμάτας 2-2
Πανθουριακός - Δαναός 0-6
Αναγέννηση Παραλίας - Α.Ε. Μάνης 8-0

Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(σε 10 αγώνες)
1. Α.Σ. Δαναός            59-4     30
2. Αναγέννηση            41-15       18
3. Καλαμάτα    23-27       15
4. Κεραυνός    11-34      10
5. Πανθουριακός        10-27       7
-. Α.Ε. Μάνης  8-45      7

4ος όμιλος

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
(10η αγωνιστική)

Δόξα Καλαμάτας - Θησέας 1-2
Μεσσηνιακός - Ομόνοια 1-2
Απόλλωνας - Πατίστα 0-3 α.α.

Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(σε 10 αγώνες)
1. Δόξα            58-9     27
2. Θησέας        43-9    22
3. Ομόνοια      24-19       20
4. Α.Ο. Πατίστα 27-24    13
5. Μεσσηνιακός          7-51  3
-. Απόλλωνας     10-57     3

5ος όμιλος
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
(10η αγωνιστική)

Ακρίτας Κορώνης - Αίαντας 1-4
Πάμισος - Ηρακλής Καλαμάτας 4-1
Πράσινα Πουλιά - Ολυμπιακός Καλαμάτας 0-0

Η ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
(σε 10 αγώνες)
1. Αίας 26-10     22
2. Πράσινα Π. 16-10      18
3. Πάμισος      17-12      16
4. Ολυμπιακός 14-18      12
5. Ηρακλής Κ. 13-25     7
6. Κορώνη      9-20       4
• Εκκρεμούν τα ματς Πράσινα Πουλιά - Πάμισος και Κορώνη - Πάμισος.

Δύο ματς την Κυριακή

Την προσεχή Κυριακή θα γίνουν δύο εξ'΄αναβολής παιχνίδια. Για τον πρώτο όμιλο ο Παπαφλέσσας Αμφειας θα παίξει στο γήπεδο της Σπερχογείας (5 μ.μ.) με τον Νέο Αρι ενώ για τον 5ο όμιλο τα Πράσινα Πουλιά θα παίξουν με τον Πάμισο, στις 10 το πρωί στο γήπεδο «Π. Μπαχράμης».

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ