Παρασκευή, 10 Ιούλιος 2015 19:16

Απολαυστικός ο ΠΑΟΚ, 4-1 την Ντνιέπρ!

«Έφτιαξε» την ψυχολογία του ο ΠΑΟΚ! Με εμφάνιση έτοιμης και δεμένης ομάδας ο «δικέφαλος του Βορρά» διέλυσε 4-1 την Ντνίπρο στην πρόβα τζενεράλε πριν τα ματς κόντρα στην Λοκομοτίβα Ζάγκρεμπ για τον Β΄ προκριματικό γύρο του Europa League.

Εξαιρετικό πρώτο 45λεπτο για τους παίκτες του Ιγκόρ Τούντορ, που ανταποκρίθηκαν άψογα τόσο στα επιθετικά όσο και στα ανασταλτικά τους καθήκοντα. Η δικαίωση για την εικόνα ήρθε στο 32ο λεπτό, όταν ο Λούκας με κοντινό σουτ νίκησε –έπειτα από εκτέλεση κόρνερ- τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Με… φόρα και στο δεύτερο ημίχρονο οι Θεσσαλονικείς, που βρήκαν δίχτυα με εξαιρετική κεφαλιά του Χαρίση (52’), αυτή την φορά από στημένη φάση απ’ τα πόδια του Κάτσε. Ο «δικέφαλος του Βορρά» συνέχισε το… βιολί του κι έφτασε και σε τρίτο γκολ με τον τρομερό Μυστακίδη (68’). Ο… μεγαλόκαρδος ΠΑΟΚ δέχτηκε να μην αποβληθεί ο γκολκίπερ των Ουκρανών, ενώ είχε και δοκάρι με τον Τζαβέλλα, πριν ο Ρικάρντο Κόστα γράψει το 4-0 με κεφαλιά. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Κάλινιτς στο φινάλε.

ΠΗΓΗ: SPORT-FM.GR