Πέμπτη, 20 Αύγουστος 2015 20:24

ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑ: Φιλική νίκη 3-0 την Χώρα

Φιλικό ματς με την Χώρα έπαιξε σήμερα η Κυπαρισσία την οποία νίκησε 3-0 με τέρματα που σημείωσαν οι Καμποσιώρης, Μιλοσέφσκι στο πρώτο ημίχρονο και ο Παναγόπουλος με πέναλτι στο δεύτερο ημίχρονο.

Η Κυπαρισσία ξεκίνησε με τους Αντωνόπουλο, Ανδρουτσή, Αργυρόπουλο, Γαργαρώνη, Ζαφείρη, Ντιόπ, Δημητρουλόπουλο, Μιλοσέφσκι, Καμποσιώρη, Γεωργιόπουλο και Μανδραπήλια.
Αγωνίστηκαν και οι Μιτρόφ, ο Μενίκου που ντεμπουτάρισε αφήνοντας θετικές εντυπώσεις, ο Κωνσταντόπουλος, ο Παναγόπουλος ο νεαρός Παπαδήμος που δοκιμάζεται και ο Αθανασόπουλος. Δεν έπαιξαν οι Παπαγεωργίου, Γιαννόπουλος και Κόλλιας.
Για την Κυριακή έχει προγραμματιστεί ένα εξαιρετικά δύσκολο τεστ καθώς η Μεσσηνιακή ομάδα θα φιλοξενηθεί από την Δόξα Νέας Μανωλάδας, στο γήπεδο της ομάδας της Ηλείας που και φέτος θα αγωνιστεί στην Γ' εθνική.