Τρίτη, 08 Ιανουάριος 2013 19:02

Εκτός έδρας οι πρωτοπόροι, το πρόγραμμα στο τοπικό

Γράφτηκε από τον

Εκτός έδρας θα παίξουν οι πρωτοπόροι της Α' τοπικής στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής, της πρεμιέρας του β' γύρου του πρωταθλήματος.
Ο Μεσσηνιακός δεν θα βγει από την Καλαμάτα καθώς θα φιλοξενηθεί από την Ομόνοια στο γήπεδο «Γ. Λουκαρέας» ενώ η Κυπαρισσία θα παίξει εκτός έδρας με τον Απόλλωνα Καλαμάτας.
Η ανεβασμένη Σπερχογεία θα υποδεχθεί τον ΑΟ Φαραί ενώ ο Ολυμπιακός Καλαμάτας θα πάει στους Γαργαλιάνους όπου θα παίξει με τον Τέλλο Άγρα.
Αναλυτικά το πρόγραμμα σε Α', Β', Γ' τοπική και παιδικό πρωτάθλημα έχει ως εξής:

Α' ΤΟΠΙΚΗ

Σάββατο
Δώριο - Μεθώνη
Γήπεδο Δωρίου, 3 μ.μ.

Κυριακή
Α.Ε. Αβίας - Απόλλωνας Πεταλιδίου
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 3 μ.μ.
Α.Ο. Διαβολιτσίου - Ασπρόχωμα
Γήπεδο Διαβολιτσίου, 3 μ.μ.
Τέλλος Αγρας - Ολυμπιακός Καλαμάτας
Γήπεδο Γαργαλιάνων, 3 μ.μ.
Αστέρας Αρφαρών - Αίαντας
Γήπεδο Αρφαρών, 3 μ.μ.
Απόλλωνας Καλαμάτας - Κυπαρισσία
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 3 μ.μ.

Δευτέρα
Σπερχογεία - Α.Ο. Φαραί
Γήπεδο Σπερχογείας, 3 μ.μ.
Ομόνοια - Μεσσηνιακός
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας» 3 μ.μ.

Β' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο
Νέος Αρις - Αστέρας Βαλύρας
Γήπεδο Αριος, 3 μ.μ.
Κεραυνός - Ατρόμητος Πλατύ
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 6 μ.μ.

Κυριακή
Ανδρούσα - Πατίστα
Γήπεδο Ανδρούσας, 3 μ.μ.
Ενωμένα Σωματεία - Νίκη Πλάτης
Γήπεδο Σπερχογείας, 3 μ.μ.
Πανιώνιος - Μάνεση
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 3 μ.μ.
Ηρακλής Κυπαρισσίας - Πανθουριακός
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.

Δευτέρα
Αστέρας Μικρομάνης - Παναθηναϊκός Κ.
Γήπεδο Μικρομάνης, 3 μ.μ.


2ος όμιλος

Σάββατο
Ολυμπιακός Ανάληψης - Στενωσιά
Γήπεδο Αγ. Νικολάου, 3 μ.μ.
Βλαχόπουλο - Ηρακλής Κ.
Γήπεδο Βλαχόπουλου, 3 μ.μ.

Κυριακή
Χατζή - Τσικλητήρας Πύλου
Γήπεδο Σπερχογείας, 3 μ.μ.
Δόξα Κ. - Καλλιθέα
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 3 μ.μ.
Ακρίτας Κορώνης - Παπαφλέσσας Χώρας
Γήπεδο Κορώνης, 3 μ.μ.
Χανδριναϊκός - Μιλτιάδης
Γήπεδο Σουληναρίου, 3 μ.μ.

Δευτέρα
Α.Ε. Λογγάς - Θύελλα Χαρακοπιού
Γήπεδο Λογγάς, 3 μ.μ.

Γ' ΤΟΠΙΚΗ

1ος όμιλος

Σάββατο
Καλό Νερό - Διόδια
Γήπεδο Κυπαρισσίας, 3 μ.μ.
Θησέας - Α.Ε. Γαργαλιάνων
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 3 μ.μ.
Πανευαϊκός - Κοπανάκι
Γήπεδο Ανδρούσας, 3 μ.μ.

Κυριακή
Θύελλα Π. - Δημάκειος
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 10 π.μ.
Αμφεια - Πράσινα Πουλιά
Γήπεδο Αμφειας, 11 π.μ.

2ος όμιλος

Σάββατο
Ερμής - Νέστωρ Πύλου
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 3 μ.μ.

Κυριακή
Αμφιθέα - Βέργα
Γήπεδο Αγ. Νικολάου, 11 π.μ.
ΠΑΟΚ Κ. - Αναγέννηση
Γήπεδο Σπερχογείας, 11 π.μ.
Δαναός - Αιθαία
Αθλητικό Κέντρο ΕΠΣΜ, 12.30 μ.μ.
ΑΕΚ Κ. - Α.Ε. Μάνης
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 12 μ.
Αρις Κ. - Ίκαρος
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 11 π.μ.

ΠΑΙΔΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

1ος όμιλος
Εράνη - Χώρα
Γήπεδο Φιλιατρών, 11 π.μ.

2ος όμιλος
Πανιώνιος - Πεταλίδι
Γήπεδο «Γ. Λουκαρέας», 11 π.μ.
Πάμισος - Ολυμπιακός Καλ.
Γήπεδο Μεσσήνης, 11 π.μ.

3ος όμιλος
Πράσινα Πουλιά - Απόλλωνας
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 1 μ.μ.

4ος όμιλος
Φαραί - ΑΠΣ Άρις
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 9 π.μ.
Αίας - Ερμής
Γήπεδο «Π. Μπαχράμης», 11π.μ.

5ος όμιλος
Διαβολίτσι - Κυπαρισσία
Γήπεδο Διαβολιτσίου, 11 π.μ.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ