Τετάρτη, 16 Μάιος 2018 14:57

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: 55 μετάλλια ο ΝΟΚ στο “3ο Κύπελλο Σπ. Κοντόπουλος”

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

Με τη συμμετοχή 420 αθλητών από 19 σωματεία (12 Περιφέρειας Αττικής, 7 Περιφέρειας Πελοποννήσου), διεξήχθη το Σαββατοκύριακο στο κολυμβητήριο της Καλαμάτας, το “3ο Κύπελλο Σπύρος Κοντόπουλος”, που ήταν αφιερωμένο στη μνήμη του τέως αντιπροέδρου και εφόρου των τμημάτων κολύμβησης - υδατοσφαίρισης του ομίλου.

Την κολυμβητική συνάντηση διοργάνωσε με επιτυχία ο Ναυτικός Όμιλος Καλαμάτας "Ο Ποσειδών" , ενώ οι αγώνες έγιναν υπό την αιγίδα της ΚΟΕ και της Περιφερειακής Επιτροπής Πελοποννήσου και Νοτ. Ιονίων Νήσων. Ο διοργανωτής ΝΟΚ έκανε πολύ καλές εμφανίσεις τόσο στις αγωνιστικές, όσο και στις προαγωνιστικές κατηγορίες, κατακτώντας συνολικά 55 μετάλλια (24 χρυσά – 13 αργυρά -18 χάλκινα), πετυχαίνοντας εξαιρετικές επιδόσεις και νέα ατομικά ρεκόρ. Με την ομάδα του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας αγωνίστηκαν συνολικά 74 παιδιά. Τα σωματεία που συμμετείχαν ήταν: Ωκεανός ΑΟ, ΑΝΟ Αργυρούπολης, ΓΣ Περιστερίου, ΓΣ Πετρούπολης, ΓΣ Ηλιούπολης, ΑΝΟ Γλυφάδας, Ηλυσιακός ΑΟ, ΑΠΣ Αργώ, Εθνικός Ο.Φ.Π.Φ, Α.Ο.Π. Φαλήρου, Παναθηναϊκός ΑΟ, ΝΟ Διαύλου Ωρεών, ΝΟ Πατρών, ΚΟΑ Τρίπολης, ΓΣ Ήλιδας Επειός, ΝΟ Λουτρακίου "Αγ. Θεοδώρων", ΑΟ Νηρέας Καλαμάτας, Π.Α.Ε. Άργης, και ΝΟ Καλαμάτας.

Αναλυτικά οι επιδόσεις του ΝΟΚ έχουν ως εξής:

Προαγωνιστικές κατηγορίες

Αγόρια - κορίτσια 12 ετών (γεν. 2006)

 

Μπάντιος Άγγελος-Καρμοίρης 50ΕΛ, 34’’68 6ος, 100ΠΡ, 1’52’’01 11ος.

200ΜΑ, 3’27’’28 5ος.

Κάββουρας Βασίλειος 50ΕΛ, 35’’67 8ος, 100ΕΛ, 1’20’’97 15ος.

Καλημέρης Θεόδωρος 50ΕΛ, 50’’82 12ος, 50ΥΠ, 58’’15 2ος

Πουλέτης Νικόλαος 50ΠΡ, 47’’70 6ος, 100ΠΡ, 1’44’’75 8ος, 200ΜΑ, 3’11’’34 4ος.

Μαρκοπούλου Γεωργία 100ΕΛ, 1’18’’91 9η, 100ΥΠ, 1’30’’18 9η, 50ΠΕΤ 41’’55 5η.

Μενούνου Κων/να 100ΕΛ, 1’33’’12 24η, 50ΠΡ, 49’’65 8η, 100ΠΡ, 1’53’’32 15η.

Χαντζάρα Μαρία – Ελένη 200ΕΛ, 2’49’’47 8η, 50ΥΠ, 40’’46 4η, 100ΥΠ 1’26’’50 5η.

 

Αγόρια - κορίτσια 11 ετών (γεν. 2007)

 

Κούρος Βασίλειος 50ΕΛ, 31’’72 1ος, 200ΕΛ, 2’43’’03 3ος, 50ΥΠ 38’’58 1ος.

Σγάντζος Ιωάννης 50ΕΛ, 33’’35 3ος, 200ΕΛ 2’37’’82 2ος, 200ΜΑ, 3’01’’70 1ος.

Κορομπόκης Βασίλειος – Μάριος 50ΕΛ, 36’’61 10ος, 200ΕΛ, 3’00’’30 10ος, 50ΥΠ, 42’’24 5ος.

Μιχαλόπουλος Αθανάσιος 50ΕΛ, 36’’75 11ος, 50ΥΠ, 43’’23 10ος.

Μαντζουνέας Ευάγγελος 50ΕΛ, 38’’11 12ος, 100ΕΛ, 1’26’’23 11ος, 50ΥΠ 45’’56 13ος.

Πανούσης Παναγιώτης 50ΕΛ, 38’’29 13ος, 100ΕΛ, 1’28’’86 10ος.

Μπούσμπουρας Παναγιώτης 50ΕΛ, 38’’47 15ος, 100ΕΛ, 1’27’’98 8ος, 100ΠΡ 1’54’’82 13ος.

Μακρής Γεώργιος 50ΕΛ, 43’’65 17ος, 100ΕΛ, 1’37’’88 13ος, 100ΠΡ 2’01’’75 16ος.

Τσαβδαρής Γεώργιος 50ΕΛ, 58’’55 18ος, 50ΥΠ 1’01’’56 18ος

Μάλαμας Ευστάθιος 400ΕΛ. 5’54’’98 8ος, 50ΥΠ, 42’’85 8ος, 50ΠΕΤ 43’’09 5ος.

Λέκκας Αναστάσιος 50ΥΠ, 52’’16 15ος, 50ΠΡ, 56’’13 11ος, 100ΠΡ 1’55’’11 14ος.

Κούρος Βασίλειος, Σγάντζος Ιωάννης, Μάλαμας Ευστάθιος, Κορομπόκης Βασίλειος – Μάριος 4χ50 Μικτή Ομαδική, 2’42’’42 4οι.

Μίχου Χριστίνα50ΕΛ, 36’’06 9η, 100ΕΛ, 1’23’’40 7η, 100ΠΡ 2’02’’65 14η.

Τζώρτζη - Πάλλη Ιωάννα 50ΕΛ, 37’’26 10η, 100ΕΛ 1’24’’10, 8η, 50ΠΕΤ 46’’80 5η.

Σουλεϊμέζη Φωτεινή 50ΕΛ, 41’’56 16η, 100ΕΛ, 1’39’’71 16η, 50ΥΠ 53’’02 12η.

Πολίτη Άννα 50ΕΛ 52’’47 18η, 50ΥΠ 58’’87 16η, 50ΠΡ 1’08’’28 11η.

Μαρούλη Βαλεσία 50ΥΠ, 39’’04 1η, 100ΥΠ, 1’24’’75 1η, 100ΠΡ, 1’43’’10 6η

Δημοπούλου Μαρία 50ΥΠ, 56’’84 14η. 50ΠΡ 1’03’’31 10η.

Τζώρτζη - Πάλλη Ιωάννα, Μίχου Χριστίνα, Μαρούλη Βαλεσία, Σουλεϊμέζη Φωτεινή 4χ50 Μικτή Ομαδική, 3’06’’62 3ες.

 

Αγόρια - κορίτσια 10 ετών (γεν. 2008)

 

Μαρλαντής Χριστόφορος 50ΕΛ, 39’’20 4ος, 50ΥΠ, 46’’45 5ος

Κίντζιος Κων/νος 50ΕΛ 43’’54 10ος, 100ΕΛ 1’39’’87 12ος

Σπυρόπουλος Αριστείδης 100ΕΛ, 1’14’’48 1ος, 200ΕΛ, 2’41’’72 1ος.

Κούμανης Βασίλειος 100ΕΛ, 1’31’’71 10ος, 100ΠΡ, 1’53’’11 5ος.

Λυκοτραφίτης Δημοσθένης 200ΕΛ, 2’55’’83 4ος, 100ΥΠ, 1’38’’37 9ος.

Φράγκος Κων/νος 50ΥΠ, 46’’22 4ος, 100ΠΡ, 1’53’’76 6ος

Ντρίζα Έουκλιντ 50ΥΠ 56’’70 10ος, 50ΠΡ, 55’’50 6ος

Κλεφτόγιαννης Λυκούργος 50ΠΡ, 48’’92 2ος, 100ΠΡ, 1’49’’83 4ος.

Φράγκος Κων/νος, Κλεφτόγιαννης Λυκούργος, Λυκοτραφίτης Δημοσθένης, Σπυρόπουλος Αριστείδης 4χ50 Μικτή Ομαδική, 3’00’’63 3ο.ι

Σκουράκη Κων/να 50ΕΛ, 38’’49 4η, 200ΕΛ, 3’13’’95 6η.

Καρανικολού Εμμανουέλα 50ΕΛ, 44’’15 9η, 50ΥΠ, 51’’61 7η.

Κάββουρα Χρυσούλα 50ΕΛ, 50’’46 14η, 50ΥΠ, 59’’59 12η.

Λέκκα Άννα 50ΕΛ, 1’05’’75 15η, 50ΥΠ, 59’’87 13η.

Φραγκούλη Μαρία – Σοφία 100ΕΛ, 1’18’’18 1η, 200ΕΛ 2’52’’05 2η.

Τσαλίκη Ολυμπία 50ΥΠ, 44’’57 3η, 100ΥΠ 1’38’’00 4η

Καρανικολού Εμμανουέλα, Φραγκούλη Μαρία – Σοφία, Τσαλίκη Ολυμπία,

Σκουράκη Κων/να 4χ50 Μικτή Ομαδική, 3’12’’33 3ες.

 

Αγόρια – κορίτσια 9 ετών (γεν. 2009)

 

Τζοβάρας Νικόλαος 50ΕΛ, 39’’36 4ος, 100ΕΛ, 1’30’’85 8ος.

Πουλέτης Παναγιώτης 50ΕΛ 40’’54 8ος, 100ΕΛ, 1’31’’00 9ος.

Πατριαρχέας Δημήτριος 50ΕΛ, 43’’20 13ος, 50ΥΠ, 45’’35 2ος.

Κουρέας Βασίλειος 100ΕΛ, 1’23’’75 3ος. 50ΠΕΤ, 50’’85 8ος.

Σγάντζος Αλέξανδρος 50ΥΠ, 45’’65 3ος, 50ΠΕΤ. 42’’95 2ος.

Πολίτης Σπυρίδων 50ΥΠ, 46’’72 5ος, 50ΠΕΤ. 52’’71 9ος/

Αποστολάκης Χαράλαμπος 50ΥΠ, 49’’34 9ος, 50ΠΡ, 48’’10 1ος.

Χαντζάρας Θεμιστοκλής 50ΥΠ, 50’’21 11ος. 50ΠΡ 1’03’’22 11ος.

Τσετσέκος Γεώργιος 50ΥΠ, 55’’61 17ος, 50ΠΡ. 1’02’’37 10ος.

Κουρέας Βασίλειος, Αποστολάκης Χαράλαμπος, Σγάντζος Αλέξανδρος,

Τζοβάρας Νικόλαος 4χ50 Μικτή Ομαδική, 2’53’’05 1οι.

Δρακοπούλου Μαρία 50ΕΛ, 58’’07 13η, 50ΥΠ, 1’10’’03 10η.

Μητροπούλου Ευαγγελία 100ΕΛ, 1’27’’77 3η, 50ΠΕΤ, 55’’13 6η.

Μενούνου Χριστιάνα 50ΥΠ, 1’02’’34 8η, 50ΠΡ, 1’07’’31 12η.

Μητροπούλου Ευαγγελία, Κουρέας Βασίλειος, Σπυρόπουλος Αριστείδης,

Φραγκούλη Μαρία – Σοφία, Κούρος Βασίλειος, Μαρούλη Βαλεσία, Μπάντιος Άγγελος-Καρμοίρης,Μαρκοπούλου Γεωργία 8χ50ΕΛ αγόρια – κορίτσια (Mix), 4’41’’36 2οι.

 

Αγωνιστικές κατηγορίες (διεξήχθησαν σε μορφή ανοικτής κατηγορίας/open)

 

Χρυσομάλλης Μάριος – Παναγιώτης (2004) 50ΕΛ, 25’’73 1ος, 100ΕΛ 56’’60 1ος, 50ΠΕΤ, 27’’60 3ος.

Τσάκαλης Γεώργιος (2002) 50ΕΛ, 25’’95 2ος, 50ΠΡ, 32’’32 1ος, 100ΠΡ 1’16’’16 2ος.

Τσάκαλης Βασίλειος (2000) 50ΕΛ, 26’’66 4ος, 50ΠΡ, 37’’31 9ος.

Μητρόπουλος Αθανάσιος (2002) 50ΕΛ, 26’’92 5ος, 50ΠΡ 34’’77 5ος.

Πολίτης Δημήτριος (2005) 50ΕΛ, 39’’29 22ος, 100ΕΛ, 1’28’’67 4ος.

Τζουμάκης Θεόδωρος (2005) 50ΕΛ, 45’’55 23ος, 100ΕΛ, 1’40’’89 15ος, 50ΥΠ 53’’29 7ος.

Μακρέας Βασίλειος (2005) 50ΥΠ, 34’’71 1ος, 100ΥΠ, 1’12’’88 1ος, 200ΥΠ 2’35’’77 1ος.

Αγγουράς Ιωάννης (2002) 50ΠΕΤ, 28’’12 5ος, 100ΠΕΤ, 1’02’’65 1ος. 200ΜΑ 2’24’’59 1ος.

Παπαμανωλόπουλος Αθανάσιος (2000) 50ΠΡ, 32’’92 2ος, 100ΠΡ, 1’19’’29 5ος.

Χάππας Παναγιώτης (2003) 50ΠΡ, 33’’77 3ος, 100ΠΡ, 1’12’’86 1ος, 200ΠΡ, 2’35’’50 1ος.

Σκιαδοπούλου Ειρήνη (2000) 50ΕΛ, 29’’47 2η.

Χάππα Αναστασία (2005) 50ΕΛ, 29’’56 3η. 100ΕΛ, 1’03’’25 3η. 50ΠΕΤ, 30’’61 2η.

Λαπιώτη Αγάπη – Ελπίδα (2005) 50ΕΛ, 32’’13 11η, 100ΕΛ, 1’08’’88 6η, 50ΠΕΤ, 33’’53 5η.

Λιανού Ελένη (2005) 50ΕΛ, 33’’52 13η, 100ΕΛ, 1’13’’41 10η, 100ΠΕΤ 1’25’’51 3η.

Μάρισελ Ξάνθη (2005) 50ΕΛ, 34’’25 14η, 100ΕΛ, 1’17’’58 14η, 200ΕΛ 2’46’’71 9η.

Οικονομοπούλου Βασιλική (2004) 50ΕΛ, 34’’58 15η.

Γκότση Παναγιώτα (2003) 50ΕΛ, 36’’38 16η, 100ΕΛ, 1’20’’70 15η.

Λαπιώτη Βασιλική (2002) 100ΕΛ, 1’02’’66 1η, 100ΥΠ, 1’15’’10 3η,

50ΠΕΤ, 29’’91 1η

Καντζιλιέρη Ευαγγελία (2004) 100ΕΛ, 1’11’’13 9η, 200ΕΛ, 2’31’’56 6η,

400ΕΛ, 5’12’’00 2η.

Γκότση Ευαγγελία (2004) 100ΕΛ, 1’14’’59 12η, 200ΕΛ, 2’44’’71 8η

400ΕΛ, 5’38’’07 3η.

Σκιαδοπούλου Όλγα (2002) 50ΥΠ, 33’’16 1η, 200ΜΑ, 2’31’’21 1η

Γεωργακοπούλου Βασιλική (2005) 50ΥΠ, 37’’71 3η, 100ΥΠ, 1’23’’72 10η, 200ΥΠ, 2’58’’78 4η.

Δημητρούλη Θεοδώρα (2004) 50ΠΡ, 43’’27 8η, 100ΠΡ, 1’31’’98 5η, 200ΠΡ 3’13’’05 3η

Κλεφτόγιαννη Κλημεντία – Νεκταρία (2005) 100ΕΛ, 1’15’’59 13η, 50ΠΡ, 44’’58 9η.100ΠΡ, 1’37’’87 11η.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ