Παρασκευή, 16 Οκτωβρίου 2015 15:33

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ: Ρούσης και Γιαννιός του Ευκλή έτρεξαν στην Καρδαμύλη

Οι ποδηλάτες του Σ.Π.Ο.Κ. Ευκλή Αλέξανδρος Ρούσης και Καλλικράτης Γιαννιός την περασμένη Κυριακή συμμετείχαν στον Μαραθώνιο αγώνα MTB στην Καρδαμύλη Δυτικής Μάνης τερματίζοντας σε πολύ καλές θέσεις.

Ο Ρούσης έχοντας εξαίρετη επίδοση τερμάτισε στην 8η θέση και ο Γιαννιός στην 22η στην κατηγορία τους.
Η διαδρομή ήταν 40 χλμ. σε δασικούς δρόμους και μονοπάτια μέσα από σημεία εκπληκτικής ομορφιάς στον Ταϋγετο όπως το δάσος της Βασιλικής, τα χωριά Καστάνια, Σαϊδόνα και Προάστιο. Όπως δήλωσαν οι ποδηλάτες ήταν ένας απαιτητικός αγώνας με μέγιστο υψόμετρο στα 1200μ. Σημείο εκκίνησης και τερματισμού η πλατεία της Καρδαμύλης.
Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση των ποδηλατών του Ευκλή είναι στις 18/10 στην Αθήνα για τον διασυλλογικό αγώνα δρόμου με την ονομασία «54η Ανάβαση Πάρνηθας – Κουβέλεια 2015» τον οποίο διοργανώνει ο Π.Α.Σ. Ερμής Μαρκοπούλου Αττικής.