Πέμπτη, 10 Μάρτιος 2016 19:33

ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ: Τρία μετάλλια στα Ανω Λιόσια για τον ΑΓΣ Καλαμάτας

Με 2 χρυσά μετάλλια, 1 ασημένιο και μια πέμπτη θέση επέστρεψαν οι αθλητές του ΑΓΣ Ταε κβον ντο Καλαμάτας από το Πανελλήνιο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα που διεξήχθη στις 4-6 Μαρτίου στο Ολυμπιακό Στάδιο Πάλης στα Άνω Λιόσια.

Συγκεκριμένα στην κατηγορία γυναικων την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε η Νίκη Αθανασοπούλου κάνοντας μια εξαιρετική εμφάνιση.
Στη κατηγορία ανδρών τη δεύτερη θέση και το ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε ο 17χρονος Αποστόλης Αλεξίου αφήνοντας υποσχέσεις για το μέλλον.
Στη κατηγορία εφήβων τη πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο Αντώνης Χριστόπουλος στη πρώτη του συμμετοχή ως έφηβος. Στην ίδια κατηγορία τη πέμπτη θέση κατέκτησε ο Θανάσης Ράπτης αφού ηττήθηκε στον αγώνα για τα μετάλλια.
Τους αθλητές συνόδευεσε ο υπεύθυνος τμημάτων του ΑΓΣ Καλαμάτας και αντιπρόεδρος της Ελληνικής Ομοσπονδίας Γιώργος Παναγιωτόπουλος.