Παρασκευή, 25 Μάρτιος 2016 12:10

Τα αποτελέσματα των σχολικών αγώνων στίβου στην Μεσσηνία

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(1 Ψήφος)

Κάθε προσδοκία ξεπέρασαν οι συμμετοχές στους αγώνες στίβου γυμνασίων και λυκείων της Μεσσηνίας.

Την περασμένη Τρίτη το Δημοτικό Στάδιο Καλαμάτας γέμισε από δεκάδες μαθητές και μαθήτριες που έδειξαν το ταλέντο τους. Για τρεις ώρες περίπου 500 παιδιά πήραν μέρος σε μια σειρά αγωνισμάτων και έστειλαν το μήνυμα του αθλητισμού. Συγκεκριμένα έγινε αγώνας 50,100, 150, 200, 400, 600, 800, 1.000, 1.500, 2.000, 3.000 μέτρων, 400μ. με εμπόδια, 110μ. με εμπόδια, 100μ. με εμπόδια, και 80μ. με εμπόδια. Ακόμα οι μαθητές πήραν μέρος στη σφαιροβολία, στο άλμα τριπλούν, στο άλμα σε μήκος, στο άλμα σε ύψος και στον ακοντισμό.
Τα αποτελέσματα έχουν ως εξής

ΓΥΜΝΑΣΙΑ

Σφαιροβολία

Στο αγώνισμα της σφαιροβολίας αγοριών Γυμνασίων που διεξήχθη την Τρίτη 22/3/2016 ανεδείχθησαν στις τρείς πρώτες θέσεις οι:

ΚΑΜΠΟΤΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 6ο Γυμνάσιο Καλαμάτας
ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 1ο Γυμνάσιο Μεσσήνης
ΓΚΙΝΙ ΝΙΚΟ Γυμνάσιο Πεταλιδίου

Στο αγώνισμα της σφαιροβολίας κοριτσιών Γυμνασίων που διεξήχθη την Τρίτη 22/3/2016 ανεδείχθησαν στις τρείς πρώτες θέσεις οι:

ΜΠΑΡΛΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ Μουσικό Γυμνάσιο
ΜΠΑΚΑ ΑΝΝΙΤΑ Μουσικό Γυμνάσιο
ΤΣΑΤΣΩΝΗ ΟΛΓΑ Γυμνάσιο Θουρίας

Άλμα εις ύψος

Στο αγώνισμα Άλμα εις ύψος αγοριών γυμνασίου που διεξήχθη την Τρίτη 22/3/2016 ανεδείχθησαν στις τρείς πρώτες θέσεις οι:

ΚΟΝΤΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 4ο Γυμνάσιο Καλαμάτας
ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 7ο Γυμνάσιο Καλαμάτας
ΚΟΥΤΣΟΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ   6ο Γυμνάσιο Καλαμάτας

Στο αγώνισμα Άλμα εις ύψος κοριτσιών γυμνασίου που διεξήχθη την Τρίτη 22/3/2016 ανεδείχθησαν στις τρείς πρώτες θέσεις οι:

ΜΑΥΡΟΕΙΔΗ ΜΑΡΙΝΑ Γυμνάσιο Παραλίας
ΚΑΡΓΑΚΟΥ ΑΘΗΝΑ 4Ο Γυμνάσιο Καλαμάτας
ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΜΑΛΙΑ 4Ο Γυμνάσιο Καλαμάτας

Ακοντισμός

Στο αγώνισμα του ακοντισμού αγοριών γυμνασίου που διεξήχθη την Τρίτη 22/3/2016 ανεδείχθησαν στις τρείς πρώτες θέσεις οι:

ΜΑΓΟΥΛΙΑΝΙΤΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ 6ο Γυμνάσιο Καλαμάτας
ΜΑΛΑΠΑΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ   4ο Γυμνάσιο Καλαμάτας
ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ – ΕΡΜΗΣ Γυμνάσιο Διαβολιτσίου

Στο αγώνισμα του ακοντισμού κοριτσιών γυμνασίου που διεξήχθη την Τρίτη 22/3/2016 ανεδείχθησαν στις τρείς πρώτες θέσεις οι:

ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΚΡΙΝΙΩ 1ο Γυμνάσιο Μεσσήνης
ΜΠΑΞΙΒΑΝΑΚΗ ΣΤΑΜΑΤΙΑ – ΣΟΦΙΑ 1ο Γυμνάσιο Καλαμάτας
ΚΑΠΛΑΝΗ ΘΕΟΔΩΡΑ – ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ  6ο Γυμνάσιο Καλαμάτας

Άλμα εις μήκος

Στο αγώνισμα του άλματος εις μήκος αγοριών γυμνασίου που διεξήχθη την Τρίτη 22/3/2016 ανεδείχθησαν στις τρείς πρώτες θέσεις οι:

ΖΑΧΑΡΕΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Γυμνάσιο παραλίας
ΒΑΣΙΛΟΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 3ο Γυμνάσιο Καλαμάτας
ΘΩΜΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ Γυμνάσιο παραλίας

Στο αγώνισμα του άλματος εις μήκος κοριτσιών γυμνασίου που διεξήχθη την Τρίτη 22/3/2016 ανεδείχθησαν στις τρείς πρώτες θέσεις οι:

ΧΑΝΔΡΙΝΟΥ ΜΑΡΙΑ – ΔΗΜΗΤΡΑ 4ο Γυμνάσιο Καλαμάτας
ΜΑΡΑΝΤΟΥ ΣΟΦΙΑ  Μουσικό Γυμνάσιο
ΓΕΩΡΓΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ Γυμνάσιο παραλίας

ΔΡΟΜΟΙ

Στο αγώνισμα δρόμου 80μ. αγοριών γυμνασίου που διεξήχθη την Τρίτη 22/3/2016 ανεδείχθησαν στις τρείς πρώτες θέσεις οι:

ΠΟΥΛΟΥΠΑΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 7Ο Γυμνάσιο Καλαμάτας
ΚΑΛΛΑΣΙ ΑΓΓΕΛΟΣ 6Ο Γυμνάσιο Καλαμάτας
ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Μουσικό Γυμνάσιο

Στο αγώνισμα δρόμου 80μ. κοριτσιών γυμνασίου που διεξήχθη την Τρίτη 22/3/2016 ανεδείχθησαν στις τρείς πρώτες θέσεις οι:

ΤΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ Γυμνάσιο Παραλίας
ΤΕΛΕΝΤΕ ΕΛΙΣΑΒΕΤ 2Ο Γυμνάσιο Καλαμάτας
ΜΑΧΑΙΡΑ ΘΕΟΔΩΡΑ – ΝΙΝΟΛΕΤΑ 1Ο Γυμνάσιο Μεσσήνης

Στο αγώνισμα δρόμου 80μ. μετ εμποδίων κοριτσιών γυμνασίου που διεξήχθη την Τρίτη 22/3/2016 συμμετείχαν κατά σειρά επιτυχίας οι παρακάτω δύο μαθήτριες:

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ Γυμνάσιο Παραλίας
ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ 1Ο Γυμνάσιο Καλαμάτας

Στο αγώνισμα δρόμου μετ εμποδίων 100μ. αγοριών γυμνασίου που διεξήχθη την Τρίτη 22/3/2016 μοναδικός συμμετέχων ήταν ο μαθητής:

ΚΑΣΙΜΙΩΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 7Ο Γυμνάσιο Καλαμάτας

Στο αγώνισμα δρόμου 150μ. αγοριών γυμνασίου που διεξήχθη την Τρίτη 22/3/2016 ανεδείχθησαν στις τρείς πρώτες θέσεις οι:

ΚΟΥΣΚΟΥΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 1Ο Γυμνάσιο Μεσσηνίας
ΚΛΑΔΗΣ ΣΤΑΣΙΝΟΣ 4Ο Γυμνάσιο Καλαμάτας
ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΡΗΣ Μουσικό Γυμνάσιο

Στο αγώνισμα δρόμου 150μ. κοριτσιών γυμνασίου που διεξήχθη την Τρίτη 22/3/2016 ανεδείχθησαν στις τρείς πρώτες θέσεις οι:

ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ – ΧΡΙΣΤΙΝΑ 1Ο Γυμνάσιο Καλαμάτας
ΚΟΜΠΟΤΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ Γυμνάσιο Κάμπου
ΤΡΙΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ Μουσικό Γυμνάσιο

Στο αγώνισμα δρόμου 300μ. αγοριών γυμνασίου που διεξήχθη την Τρίτη 22/3/2016 ανεδείχθησαν στις τρείς πρώτες θέσεις οι:

ΣΑΧΙΝΑΙ ΟΡΕΣΤ Γυμνασίου Πύλου
ΖΩΝΤΑΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Γυμνάσιο Χώρας
ΣΚΟΥΡΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Γυμνάσιο Θουρίας

Στο αγώνισμα δρόμου 300μ. κοριτσιών γυμνασίου που διεξήχθη την Τρίτη 22/3/2016 ανεδείχθησαν στις τρείς πρώτες θέσεις οι:

ΣΟΥΛΕΜΕΖΗ ΝΙΚΗ 4Ο Γυμνάσιο Καλαμάτας
ΜΟΥΖΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 6Ο Γυμνάσιο Καλαμάτας
ΜΠΑΧΡΑΜΗ ΜΑΡΙΑ 2Ο Γυμνάσιο Καλαμάτας

Στο αγώνισμα δρόμου 600μ. αγοριών γυμνασίου που διεξήχθη την Τρίτη 22/3/2016 ανεδείχθησαν στις τρείς πρώτες θέσεις οι:

ΜΑΡΚΟΥ ΣΕΡΤΖΙΟ Γυμνάσιο Ανδρούσας
ΓΚΕΒΟΡΙ ΑΡΝΤΙΤ Γυμνάσιο Χώρας
ΝΤΕΝΤΑ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Γυμνάσιο Κυπαρισσίας

Στο αγώνισμα δρόμου 3000μ. αγοριών γυμνασίου που διεξήχθη την Τρίτη 22/3/2016 ανεδείχθησαν στις τρείς πρώτες θέσεις οι:

ΜΠΑΖΙΓΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ Μουσικό Γυμνάσιο
ΜΠΟΣΙΝΗΣ ΔΑΥΙΔ 7Ο Γυμνάσιο Καλαμάτας
ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ – ΑΝΤΩΝΙΟΣ Μουσικό Γυμνάσιο

Στο αγώνισμα δρόμου 1000μ. αγοριών γυμνασίου που διεξήχθη την Τρίτη 22/3/2016 ανεδείχθησαν στις τρείς πρώτες θέσεις οι:

ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 4Ο Γυμνάσιο Καλαμάτας
ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 1Ο Γυμνάσιο Μεσσήνης
ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Εκαπαιδευτήρια Μπουγά

Στο αγώνισμα δρόμου 1000μ. κοριτσιών γυμνασίου που διεξήχθη την Τρίτη 22/3/2016 ανεδείχθησαν στις τρείς πρώτες θέσεις οι:

ΣΑΛΙΑΙ ΑΡΙΕΤΑ Γυμνάσιο Παραλίας
ΚΑΡΑΙΣΚΟΥ ΜΑΡΙΑ 7Ο Γυμνάσιο Καλαμάτας
ΚΑΚΟΥΤΗ ΜΑΡΙΑ – ΕΛΕΝΗ Γυμνάσιο Κυπαρισσίας

Στο αγώνισμα δρόμου 2000μ. κοριτσιών γυμνασίου που διεξήχθη την Τρίτη 22/3/2016 ανεδείχθησαν στις τρείς πρώτες θέσεις οι:

ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ 1Ο Γυμνάσιο Μεσσήνης
ΓΟΥΝΤΓΚΕΙΤ ΡΟΜΠΙΝ Γυμνάσιο Κυπαρισσίας
ΚΟΝΤΟΓΟΝΗ ΦΩΤΕΙΝΗ Γυμνάσιο Πύλου

ΛΥΚΕΙΑ

Σφαιροβολία Αγοριών Λυκείου

Στο αγώνισμα της σφαιροβολίας αγοριών λυκείου που διεξήχθη την Τρίτη 22/3/2016 ανεδείχθησαν στις τρείς πρώτες θέσεις οι:

1. ΜΠΕΣΣΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2ο ΓΕΛ Καλαμάτας
2. ΚΟΥΚΟΥΤΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 1ο ΕΠΑΛ Καλαμάτας
3. ΜΠΙΝΙΣΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ  ΓΕΛ Μελιγαλά

Σφαιροβολία κοριτσιών Λυκείου

Στο αγώνισμα της σφαιροβολίας κοριτσιών λυκείου που διεξήχθη την Τρίτη 22/3/2016 ανεδείχθησαν στις τρείς πρώτες θέσεις οι:

1. ΑΝΔΡΩΝΗ ΜΑΡΙΓΟΥΛΑ Λύκειο Γαργαλιάνων
2. ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΘΕΟΔΩΡΑ ΕΠΑΛ Μεσσήνης
3. ΚΟΥΤΗ ΓΕΩΡΓΙΑ-ΑΛΕΞΙΑ ΕΠΑΛ Μεσσήνης

Άλμα εις ύψος

Στο αγώνισμα Άλμα εις ύψος αγοριών λυκείου που διεξήχθη την Τρίτη 22/3/2016 ανεδείχθησαν στις τρείς πρώτες θέσεις οι:

ΜΠΟΜΠΟΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 4ο ΕΠΑΛ Καλαμάτας 
ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΠΑΛ Μεσσήνης
ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΕΠΑΛ Μεσσήνης 

Ακοντισμός

Στο αγώνισμα του ακοντισμού αγοριών λυκείου που διεξήχθη την Τρίτη 22/3/2016 ανεδείχθησαν στις τρείς πρώτες θέσεις οι:

ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΕΠΑΛ Μεσσήνης 
ΠΡΑΣΣΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΓΕΛ Μελιγαλάς 
3.   ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΦΩΤΙΟΣ ΓΕΛ Μελιγαλάς 

Στο αγώνισμα του ακοντισμού κοριστιών λυκείων που διεξήχθη την Τρίτη 22/3/2016 μοναδική συμμετέχουσα ήταν η μαθήτρια:

ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 1Ο ΓΕΛ Καλαμάτας

ΑΛΜΑ ΕΙΣ ΜΗΚΟΣ

Στο αγώνισμα άλματος εις μήκος αγοριών λυκείου που διεξήχθη την Τρίτη 22/3/2016 ανεδείχθησαν στις τρείς πρώτες θέσεις οι:

ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ  Μουσικό Λύκειο
ΠΟΠΟΡΗΣ ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΗΣ ΓΕΛ Πύλου
ΚΙΚΙΝΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 3Ο ΓΕΛ Καλαμάτας

Στο αγώνισμα άλματος εις μήκος κοριτσιών λυκείου που διεξήχθη την Τρίτη 22/3/2016 ανεδείχθησαν στις τρείς πρώτες θέσεις οι:

ΚΟΥΤΕΛΑ ΓΛΥΚΕΡΙΑ – ΔΑΝΑΗ  Εκπαιδευτήρια Μπουγά
ΦΡΟΥΣΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΓΕΛ Γαργαλιάνων
ΛΕΡΑ ΑΓΑΠΗ ΕΠΑΛ Μεσσήνης

ΔΡΟΜΟΙ

Στο αγώνισμα δρόμου των 100μ μετ εμποδίων κοριτσιών λυκείου που διεξήχθη την Τρίτη 22/3/2016 μοναδική συμμετέχουσα ήταν η μαθήτρια:

ΚΟΥΚΟΥΤΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 1Ο ΓΕΛ Καλαμάτας

Στο αγώνισμα των 110μ μετ εμποδίων αγοριών λυκείου που διεξήχθη την Τρίτη 22/3/2016 μοναδικός συμμετέχων ήταν ο μαθητής:

ΠΛΑΚΑ ΚΕΙΒΙ  ΓΕΛ Κορώνης

Στο αγώνισμα των 400μ μετ εμποδίων αγοριών λυκείου που διεξήχθη την Τρίτη 22/3/2016 μοναδικός συμμετέχων ήταν ο μαθητής:

ΨΥΧΟΓΙΑΝΝΗΣ – ΨΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ 1Ο ΓΕΛ Καλαμάτας

Στο αγώνισμα δρόμου των 100μ αγοριών λυκείου που διεξήχθη την Τρίτη 22/3/2016 ανεδείχθησαν στις τρείς πρώτες θέσεις οι:

ΝΙΚΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 4Ο ΓΕΛ Καλαμάτας
ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2Ο ΓΕΛ Καλαμάτας
ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ 1Ο ΕΠΑΛ Κυπαρισσίας

Στο αγώνισμα δρόμου των 100μ κοριτσιών λυκείου που διεξήχθη την Τρίτη 22/3/2016 ανεδείχθησαν στις τρείς πρώτες θέσεις οι:

ΠΛΑΤΑΝΙΤΗ ΜΥΡΤΩ 3Ο ΓΕΛ Καλαμάτας
ΚΑΛΟΓΕΡΟΠΟΥΛΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 4Ο ΓΕΛ Καλαμάτας
ΜΑΛΛΙΟΥ ΜΑΡΙΑ ΓΕΛ Κορώνης

Στο αγώνισμα δρόμου των 200μ αγοριών λυκείου που διεξήχθη την Τρίτη 22/3/2016 ανεδείχθησαν στις τρείς πρώτες θέσεις οι:

ΦΑΒΑΤΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 4Ο ΕΠΑΛ Καλαμάτας
ΔΩΔΕΚΑΤΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 4Ο ΕΠΑΛ Καλαμάτας
ΠΕΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ 1Ο ΓΕΛ Καλαμάτας

Στο αγώνισμα δρόμου των 200μ κοριτσιών λυκείου που διεξήχθη την Τρίτη 22/3/2016 ανεδείχθησαν στις τρείς πρώτες θέσεις οι:

ΜΑΡΚΑΚΗ ΜΑΡΙΑ 1Ο ΓΕΛ Καλαμάτας
ΚΑΝΕΛΛΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ ΓΕΛ Πύλου 
ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΓΕΛ Πύλου

Στο αγώνισμα δρόμου των 400μ αγοριών λυκείου που διεξήχθη την Τρίτη 22/3/2016 ανεδείχθησαν στις τρείς πρώτες θέσεις οι:

ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ  Εκπαιδευτήρια Μπουγά
ΣΜΥΡΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ  5ο ΓΕΛ Καλαμάτας
ΤΖΩΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ     2ο ΓΕΛ Καλαμάτας

Στο αγώνισμα δρόμου των 400μ κοριτσιών λυκείου που διεξήχθη την Τρίτη 22/3/2016 ανεδείχθησαν στις τρείς πρώτες θέσεις οι:

ΑΡΓΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ 4Ο ΓΕΛ Καλαμάτας
ΓΕΩΡΓΙΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ Μουσικό Λύκειο
ΣΤΑΜΑΤΗ ΕΙΡΗΝΗ ΓΕΛ Κορώνης


Στο αγώνισμα δρόμου των 800μ αγοριών λυκείου που διεξήχθη την Τρίτη 22/3/2016 ανεδείχθησαν στις τρείς πρώτες θέσεις οι:

ΤΑΝΕΦ ΒΑΣΙΛΙΕΦ ΒΑΣΙΛ ΓΕΛ Κυπαρισσίας
ΜΑΛΑΜΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ  2Ο ΓΕΛ Καλαμάτας
ΚΑΤΣΑΚΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ 2Ο ΓΕΛ Καλαμάτας

Στο αγώνισμα δρόμου των 800μ κοριτσιών λυκείου που διεξήχθη την Τρίτη 22/3/2016 μοναδική συμμετέχουσα ήταν η μαθήτρια:

ΒΟΥΔΟΥΡΗ ΕΥΣΤΑΘΙΑ 3Ο ΓΕΛ Καλαμάτας

Στο αγώνισμα δρόμου των 1500μ αγοριών λυκείου που διεξήχθη την Τρίτη 22/3/2016 ανεδείχθησαν στις τρείς πρώτες θέσεις οι:

ΧΑΡΛΕΠΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΕΠΑΛ Μεσσήνης
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ 2Ο ΓΕΛ Καλαμάτας
ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΡΑΦΑΗΛ-ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΓΕΛ Κορώνης

Στο αγώνισμα δρόμου των 1500μ κοριτσιών λυκείου που διεξήχθη την Τρίτη 22/3/2016 ανεδείχθησαν στις τρείς πρώτες θέσεις οι:

1. ΧΑΡΛΕΠΑ ΕΛΠΙΔΑ   1Ο ΓΕΛ Μεσσήνης
2. ΝΤΙΝΕ ΒΑΣΙΛΙΚΗ 5Ο ΓΕΛ Καλαμάτας
3. ΜΗΤΣΑΚΟΥ ΑΝΔΡΙΑΝΗ ΓΕΛ Γαργαλιάνων

Στο αγώνισμα δρόμου των 3000μ αγοριών λυκείου που διεξήχθη την Τρίτη 22/3/2016 ανεδείχθησαν στις τρείς πρώτες θέσεις οι:

ΜΠΟΣΙΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2Ο ΓΕΛ Καλαμάτας
ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΕΠΑΛ Μεσσσήνης
ΓΑΛΑΝΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ Μουσικό Λύκειο

Στο αγώνισμα δρόμου των 3000μ κοριτσιών λυκείου που διεξήχθη την Τρίτη 22/3/2016 ανεδείχθησαν στις τρείς πρώτες θέσεις οι:

ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ 1Ο ΓΕΛ Μεσσήνης
ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ ΓΕΛ Γαργαλιάνων
ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ – ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 1Ο ΓΕΛ Καλαμάτας






 

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ