Παρασκευή, 15 Απρίλιος 2016 13:59

Α.Σ. ΤΖΟΥΝΤΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Τέσσερα μετάλλια στο "2ο Τουρνουα Αττικός"

Καλή παρουσία και επιτυχίες είχε ο Α.Σ. Τζούντο Καλαμάτας στο "2ο Τουρνουά Αττικός" που πραγματοποιήθηκε την περασμένη Κυριακή στο Δημοτικό Στάδιο Περιστερίου στην Αθήνα.

Οι αθλητές του Παναγιώτη Μαρκάκη άφησαν άριστες εντυπώσεις ενώ ανέβηκαν 4 φορές στο βάθρο. Συγκεκριμένα την 2η θέση πήραν οι Κώστας Μπούνας (5 ετών στα -21 κιλά) και Γιώργος Καραϊσκος (8 ετών στα -30 κιλά) ενώ την τρίτη θέση κατέκτησαν οι Τάσος Πουλόπουλος (5 ετών στα -21 κιλά) και Ηλίας Δέδες 7 ετών στα -24 κιλά).

Πολύ καλή εμφάνιση έκαναν και έφτασαν μια ανάσα από τα μετάλλια ο Σέργιος Θεοδωρακόπουλος, Τάσος Στρατηγάκης, Αθανασία Πουλοπούλου, Παναγιώτης Μπούρας, Γιώργος Ροβολής.

Στους αγώνες πήραν μέρος 25 σύλλογοι, 300 αθλητές και αθλήτριες από όλη την Ελλάδα.