Σάββατο, 14 Μάιος 2016 13:50

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Τα αποτελέσματα των αθλητών του ΝΟΚ στον αγώνα «Σπύρος Κοντόπουλος»

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

 

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκαν το περασμένο Σαββατοκύριακο οι διασυλλογικοί αγώνες κολύμβησης προαγωνιστικών κατηγοριών με την επωνυμία «Σπύρος Κοντόπουλος 2016» στη μνήμη του τέως αντιπροέδρου του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας και εφόρου των τμημάτων κολύμβησης και υδατοσφαίρισης που με την παρουσία του σηματοδότησε μια νέα εποχή για τον υγρό στίβο της πόλης μας. 

Οι αγώνες που διοργανώθηκαν από τον Ναυτικό Όμιλο Καλαμάτας με την υποστήριξη του Δήμου Καλαμάτας και της Περιφέρειας Πελοποννήσου στέφθηκαν με απόλυτη επιτυχία και απέσπασαν τα ευμενή σχόλια όλων των ομάδων που συμμετείχαν, ανανεώνοντας το ραντεβού τους για την επόμενη χρονιά, έχοντας ως στόχο στην επόμενη συνάντηση να συμπεριληφθούν στο πρόγραμμα των αγώνων και οι αγωνιστικές κατηγορίες κάτι που θα δώσει και περισσότερη αίγλη στους αγώνες. 

Στους αγώνες συμμετείχαν 13 σωματεία με 270 κολυμβητές. Συμμετείχαν από την Περιφέρεια Πελοποννήσου οι ομάδες του ΚΟΑ Τρίπολης, ΑΟ Αρίων Αμαλιάδας, ΠΑΕ Άργης, ΝΟ Καλαμάτας και από την περιφέρεια Αττικής οι ομάδες του ΑΝΟ Αργυρούπολης, Εθνικός Πειραιώς, Πανιώνιος, Ολυμπιάδα Πετρούπολης, Ολυμπιάδα 73, Νηρέας Γέρακα, ΑΣ Κολλέγιο Deere, ΝΟ Ηλιούπολης, Γλαύκος Περιστερίου. 

Στον αγωνιστικό τομέα ο Ναυτικός Όμιλος Καλαμάτας συμμετείχε με 33 κολυμβητές οι οποίοι πραγματοποίησαν εξαιρετικές εμφανίσεις, πετυχαίνοντας πολλά ατομικά ρεκόρ και κατακτώντας 30 μετάλλια(12 χρυσά - 9αργυρά - 9χάλκινα). Επίσης η Χάππα Αναστασία στα κορίτσια 11 ετών και η Μαρούλη Βαλεσία στα κορίτσια 9 ετών αναδείχτηκαν καλύτερες κολυμβήτριες στις κατηγορίες τους βάσει της διεθνούς βαθμολογίας της FINA. 

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αθλητών του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας έχουν ως εξής:

 

ΑΓΟΡΙΑ 12 ΕΤΩΝ (2004)

Χρυσομάλης Μάριος 50 ΕΛ 29’’80 1ος, 100 ΕΛ 1’06’’31 1ος, 100 ΠΕΤ 1’13’’41 2ος.

Σαραντόπουλος Σαράντος 50 ΠΡ 47’’32 4ος, 100 ΠΡ 1’42’’30 4ος, 200 ΠΡ 3’35’’95 3ος.

Προφητάκης Γεώργιος 50 ΕΛ 38’’19 12ος, 50 ΠΡ 50’’47 6ος, 100 ΠΡ 1’48’’45 5ος.

Σαραντόπουλος Σαράντος, Δημόπουλος Αθανάσιος, Προφητάκης Γεώργιος, Χρυσομάλλης Μάριος 4 χ 50 ΕΛ 2’21’’54 5οι.

Σαραντόπουλος Σαράντος, Δημόπουλος Αθανάσιος, Προφητάκης Γεώργιος, Χρυσομάλλης Μάριος 4 χ 50 Μ.Ο. 2’42’’00 5οι.

 

ΑΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ (2005)

Μακρέας Βασίλειος 50 ΥΠ 40’’11 1ος, 100 ΥΠ 1’25’’90 1ος, 200 ΥΠ 3’08’’10 1ος.

Αδαμόπουλος Κων/νος 400 ΕΛ 6’46’’54 4ος, 100 ΠΡ 2’07’’73 9ος.

Σκουρτσίδης Κανέλλος 50 ΠΡ 46’’48 2ος, 100 ΠΡ 1’40’’96 3ος, 200 ΠΡ 3’27’’97 2ος.

Νικολακέας Γεώργιος 50 ΕΛ 40’’73 9ος, 50 ΠΡ 50’’29 5ος.

Σκουρτσίδης Κανέλλος, Νικολακέας Γεώργιος, Αδαμόπουλος Κων/νος, Μακρέας Βασίλειος 4 χ 50 ΕΛ 2’27’’67 4οι.

Σκουρτσίδης Κανέλλος, Νικολακέας Γεώργιος, Αδαμόπουλος Κων/νος, Μακρέας Βασίλειος 4 χ 50 Μ.Ο. 2’52’’38 4οι.

 

ΑΓΟΡΙΑ 10 ΕΤΩΝ (2006)

Μπάντιος Αγγελος 50 ΕΛ 43’’54 7ος, 50 ΥΠ 53’’10 9ος.

Πετρούλιας Γηρηγόριος 50 ΕΛ 45’’57 10ος, 50 ΠΡ 1’02’’84 5ος.

 

ΑΓΟΡΙΑ 9 ΕΤΩΝ (2007)

Σγάντζος Ιωάννης 50 ΕΛ 38’’63 2ος, 50 ΥΠ 45’’81 2ος.

Μάλαμας Ευστάθιος 50 ΕΛ 42’’17 9ος, 100 ΕΛ 1’33’’35 4ος.

Πανούσης Παναγιώτης 50 ΕΛ 46’’45 14ος, 50 ΥΠ 50’’93 9ος.

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ (2004)

Καντζηλιέρη Ελευθερία 100 ΕΛ 1’21’’53 11η, 200 ΕΛ 2’53’’40 4η, 400 ΕΛ 5’56’’46 4η.

Γκότση Ευαγγελία 50 ΕΛ 39’’38 14η, 100 ΕΛ 1’29’’01 25η, 50 ΥΠ 45’’44 6η.

Οικονομοπούλου Βασιλική 50 ΕΛ 36’’37 7η, 100 ΕΛ 1’22’’21 12η, 50 ΥΠ 44’’89 5η.

Πετρέα Αποστολίνα 50 ΕΛ 36’’60 9η, 100 ΕΛ 1’22’’39 13η, 200 ΕΛ 3’03’’66 7η.

Κάνουλα Ρεβέκκα 100 Ελ 1’27’’14 20η, 50 ΥΠ 43’’80 3η, 100 ΥΠ 1’35’’37 9η.

Καντζηλιέρη Ευαγγελία, Πετρέα Αποστολίνα, Κάνουλα Ρεβέκκα, Οικονομοπούλου Βασιλική 4 χ 50 ΕΛ 2’27’’28 3ες.

Καντζηλιέρη Ευαγγελία, Πετρέα Αποστολίνα, Κάνουλα Ρεβέκκα, Οικονομοπούλου Βασιλική 4 χ 50 Μ.Ο. 2’55’’00 4ες.

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ (2005)

Λαπιώτη Αγάπη 50 ΕΛ 34’’09 3η, 200 ΕΛ 2’40’’90 2η, 50 ΠΕΤ 36’’23 1η.

Κουτσιούκου Παναγιώτα 50 ΕΛ 34’’55 4η, 100 ΕΛ 1’16’’54 5η, 200 ΕΛ 2’48’’96 4η.

Γεωργακοπούλου Βασιλική 50 ΥΠ 43’’36 6η, 100 ΥΠ 1’33’’16 8η, 200 ΥΠ 3’15’’83 4η.

Χάππα Αναστασία 100 ΕΛ 1’11’’22 1η, 100 ΥΠ 1’17’’63 1η, 200 Μ.Α. 2’57’’99 1η.

Μανδηλάρη Κατερίνα 50 ΠΡ 46’’89 4η, 100 ΠΡ 1’43’’33 4η, 200 ΠΡ 3’32’’40 5η.

Μαρισέλ Ξάνθη 50 ΕΛ 40’’1711η, 100 ΕΛ 1’33’’26 21η.

Κλεφτόγιαννη Κλαίρη 50 ΕΛ 39’’30 8η, 100 ΕΛ 1’26’’05 14η, 100 ΠΡ 1’53’’92 7η.

Λιανού Ελένη 50 ΕΛ 38’’37 7η, 50 ΥΠ 47’’49 12η, 50 ΠΕΤ 46’’47 8η.

Τσαΐρη Φιλαρέτη 50 ΠΡ 45’’87 3η, 100 ΠΡ 1’41’’34 2η, 200 ΠΡ 3’32’’01 4η.

Χάππα Αναστασία, Κουτσιούκου Παναγιώτα, Τσαΐρη Φιλαρέτη, Λαπιώτη Αγάπη 4 χ 50 ΕΛ 2’16’’54 2ες.

Μανδηλάρη Κατερίνα, Κλεφτόγιαννη Κλαίρη, Λιανού Ελένη, Γεωργακοπούλου Βασιλική 4 χ 50 ΕΛ 2’34’’34.

Χάππα Αναστασία, Κουτσιούκου Παναγιώτα, Τσαΐρη Φιλαρέτη, Λαπιώτη Αγάπη 4 χ 50 Μ.Ο. 2’35’’59 1ες.

Μανδηλάρη Κατερίνα, Κλεφτόγιαννη Κλαίρη, Λιανού Ελένη, Γεωργακοπούλου Βασιλική 4 χ 50 Μ.Ο. 3’00’’86

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ (2006)

Μαρκοπούλου Γεωργία 100 ΕΛ 1’24’’00 3η, 200 ΕΛ 3’14’’91 5η.

Παπαδοπούλου Μαρία 50 ΕΛ 43’’38 7η, 50 ΠΡ 1’05’’90 13η.

Μενούνου Ματίλντα 50 ΠΡ 55’’92 7η, 100 ΠΡ 2’06’’35 6η.

Μενούνου Ματίλντα, Μανδηλάρη Μαρία, Παπαδοπούλου Μαρία, Μαρκοπούλου Γεωργία 4 χ 50 Μ.Ο. 3’22’’96 3ες.

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ (2007)

Μανδηλάρη Μαρία 50 ΕΛ 45’’88 12η, 50 ΠΡ 55’’27 6η.

Μαρούλη Βαλεσία 50 ΕΛ 38’’77 1η, 50 ΥΠ 44’’98 1η.

Μίχου Χριστίνα 50 ΕΛ 39’’90 2η, 50 ΥΠ 49’’18 4η.

 

 

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ