Κυριακή, 05 Ιούνιος 2016 15:20

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Σε Μελίσσια και Πάτρα αγωνίστηκε ο ΝΟΚ

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Σε Μελίσσια και Πάτρα αγωνίστηκε ο ΝΟΚ

 

Με έντονη αγωνιστική δραστηριότητα για το κολυμβητικό τμήμα του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας συνεχίστηκε και το δεύτερο δεκαπενθήμερο του Μαΐου, με τους κολυμβητές και κολυμβήτριες του ομίλου να συμμετέχουν σε δύο εκδηλώσεις. 

Στις 15/5 η προαγωνιστική ομάδα αγωνίστηκε στα Μελίσσια στο πλαίσιο των εορταστικών εκδηλώσεων για τα 10 χρόνια λειτουργίας του κολυμβητηρίου. Οι αγώνες έγιναν με την συμμετοχή 6 ομάδων (ΑΟ Πεντελικόν, Ροή, Ατλαντίς, Αργώ, Δ. Μελισσίων και ΝΟΚ) είχαν εορταστικό χαρακτήρα, δεν υπήρχε ηλεκτρονική χρονομέτρηση και δόθηκε η δυνατότητα και σε καινούργια παιδιά να συμμετέχουν και να περάσουν ένα όμορφο απόγευμα. 

Για την ιστορία ο Ναυτικός Όμιλος Καλαμάτας αναδείχτηκε πολυνίκης σύλλογος. Στους αγώνες πήραν μέρος οι Μίχου Χριστίνα, Μητροπούλου Εβελίνα, Μαρκοπούλου Σοφία και Γεωργία, Σγάντζος Γιάννης, Κλεφτόγιαννη Κλαίρη και Λυκούργος, Σπυρόπουλος Αριστείδης, Μαρούλη Βαλεσία, Προφητάκης Γιώργος, Μπάντιος Άγγελος, Νικολακέας Γιώργος, Χρυσομάλλης Μάριος, Λιανού Έλενα, Μακρέας Βασίλης, Γκότση Εβελίνα, Χάππα Αναστασία, Σκουρτσίδης Κανέλλος, Μανδηλάρη Μαρία και Κατερίνα, Τσαΐρη Φιλαρέτη, Οικονομοπούλου Βασιλική, Καντζηλιέρη Ευαγγελία και Λαπιώτη Αγάπη. Την αποστολή συνόδευσαν ο προπονητής Λαγοπάτης Παναγιώτης και η έφορος Τσάκωνα Βάσω.

Σε ημερίδα ορίων στην Πάτρα

Επιπλέον, στην 1η θερινή ημερίδα ορίων και προαγωνιστικών κατηγοριών συμμετείχε η ομάδα του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας το Σάββατο 21/5 στην Πάτρα. Στους αγώνες συμμετείχαν 31 παιδιά (10 στις αγωνιστικές κατηγορίες και 21 στις προαγωνιστικές).

Τα αποτελέσματα έχουν ως εξής: 

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

Τσάκαλης Βασίλης 50ΕΛ 25’’33 3ος, 100ΕΛ 56’’46 2ος, 50ΥΠ 30’’11 3ος, 200ΜΑ 2’27’’43 1ος.

Αντωνόπουλος Γιάννης 50ΕΛ 28’’53 11ος, 100ΕΛ 1’02’’66 6ος, 50ΥΠ 31’’75 4ος, 100ΥΠ 1’11’’11 1ος.

Χάππας Παναγιώτης 50ΕΛ 30’’97 14ος 50ΠΡ 36’’08 8ος, 100ΠΡ 1’20’’52 7ος, 200ΠΡ 2’53’’57 5ος.

Παπαμανωλόπουλος Θανάσης 50ΠΕΤ 29’’53 2ος, 50ΠΡ 33’’00 3ος, 100ΠΡ 1’13’’13 2ος, 200ΠΡ 2’39’’10 3ος.

Τσάκαλης Γιώργος 50ΠΕΤ 30’’38 3ος, 50ΠΡ 34’’56 3ος, 100ΠΡ 1’17’’37 5ος, 200ΠΡ 2’39’’10 3ος.

Λουκαρέα Σταυρούλα 50ΕΛ 28’’34 2η, 100ΕΛ 1’02’’44 1η, 200ΕΛ 2’18’’05 2η, 100ΥΠ 1’08’’59 1η.

Λαπιώτη Βασιλική 50ΕΛ 29’’98 7η, 100ΕΛ 1’04’’01 3η, 50ΠΕΤ  31’’45 3η, 100ΠΕΤ, 1’12’’65 2η.

Γκότση Παναγιώτα 50ΕΛ 38’’79 18η, 100ΕΛ 1’24’’19 15η, 50ΥΠ 49’’94 9η, 50ΠΡ 55’’04 10η.

Σκιαδοπούλου Όλγα 100ΥΠ 1’09’’95 2η, 200ΥΠ 2’31’’97 1η, 50ΠΕΤ 31’’35 2η, 100ΠΕT 1’08’’55 1η.

Σκιαδοπούλου Ειρήνη 50ΠΕΤ 33’’58 5η, 50ΠΡ 37’’41 2η, 100ΠΡ 1’24’’49 2η, 200ΠΡ 3’02’’82 1η.

ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 9 ΕΤΩΝ:

Μαρούλη Βαλεσία 50ΕΛ 39’’04 2η, 100ΕΛ 1’30’’00 1η.

Σγάντζος Γιάννης 100ΕΛ 1’28’’60 3ος, 50ΠΡ 55’’10 4ος.

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 10 ΕΤΩΝ:

Μαρκοπούλου Γεωργία 50ΥΠ 43’’67 4η, 200ΜΑ 3’48’’97 5η.

Μενούνου Ματίλντα 50ΠΡ 53’’81 3η, 100ΠΡ 2’01’’14 3η.

Πετρούλιας Γρηγόρης 50ΠΡ 1’02’’32 3ος, 100ΠΡ 2’18’’00 1ος.

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ:

Λαπιώτη Αγάπη 50ΕΛ 33’’27 2η, 100ΕΛ 1’10’’94 2η, 200ΜΑ 3’02’’65 1η.

Γεωργακοπούλου Βασιλική 50ΕΛ 39’’08 5η, 200ΕΛ 3’04’’65 6η, 100ΥΠ 1’32’’67 4η.

Κλεφτόγιαννη Κλαίρη 50ΕΛ 42’’42 8η 200ΕΛ 3’12’’51 7η, 100ΠΡ 1’57’’71 7η.

Μάρισελ Ξάνθη 50ΕΛ 43’’20 10η, 100ΕΛ 1’34’’85 10η.

Τσαϊρη Φιλαρέτη 100ΕΛ 1’22’’19 5η, 50ΠΕΤ 50’’80 9η, 200ΜΑ 3’34’’17 4η.

Λιανού Έλενα 100ΕΛ 1’26’’00 8η, 400ΕΛ 6’40’’37 5η, 50ΠΕΤ 48’’56 8η.

Χάππα Αναστασία 200ΕΛ 2’34’’37 1η, 400ΕΛ 5’30’’14 1η, 50ΠΕΤ 35’’89 1η.

Κουτσιούκου Παναγιώτα 200ΕΛ 2’48’’14 3η, 50ΠΕΤ 44’’23 5η, 200ΜΑ 3’28’’94 3η.

Μακρέας Βασίλης 100ΕΛ 1’14’’52 2ος, 400ΕΛ 6’00’’19 4ος, 50ΠΕΤ 41’’12 2ος.

Σκουρτσίδης Κανέλλος 200ΕΛ 2’52’’51 6ος, 50ΠΡ 45’’01 2ος, 200ΜΑ 3’11’’72 3ος.

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 12 ΕΤΩΝ:

Οικονομοπούλου Βασιλική 50ΕΛ 37’’14 6η, 200ΕΛ 2’59’’18 4η, 50ΥΠ 45’’04 8η, Καντζηλιέρη Ευαγγελία 50ΕΛ 37’’18 7η,  400ΕΛ 5’51’’59 3η, 50ΠΕΤ 44’’82 3η.

Πετρέα Αποστολίνα 200ΕΛ 3’04’’62 5η, 400ΕΛ 6’20’’14 5η, 50ΥΠ 41’’49 7η.

Κανουλά Ρεβέκκα 200ΕΛ 3’05’’84 6η, 100ΥΠ 1’35’’41 5η, 100ΠΡ 1’49’’06 3η.

Γκότση Ευαγγελία 200ΕΛ 3’06’’84 7η 50ΥΠ 49’’94  9η, 100ΥΠ 1’41’’87 7η.

Προφητάκης Γιώργος 50ΕΛ 39’’64 2ος, 200ΕΛ 3’03’’80 4ος, 100ΠΡ 1’45’’31 3ος.

Την αποστολή στην Πάτρα συνόδευσαν οι προπονητές Λαγοπάτης Παναγιώτης, Μπακολιάς Στάθης και η έφορος Κούτρα Γεωργία.

 

 

 

 

 

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ