Σάββατο, 11 Ιούνιος 2016 16:09

Εντυπωσιακός απολογισμός του ΝΟΚ στους θερινούς αγώνες κολύμβησης

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
Εντυπωσιακός απολογισμός του ΝΟΚ στους θερινούς αγώνες κολύμβησης

 

Εντυπωσιακός ήταν ο απολογισμός του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας στους Θερινούς Περιφερειακούς Αγώνες Προαγωνιστικών Κατηγοριών που φιλοξενήθηκαν στο δημοτικό κολυμβητήριο της πόλης μας στις 4-5 Ιουνίου με την συμμετοχή 13 συλλόγων. 

Οι αθλητές και οι αθλήτριες του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας κατέκτησαν 28 μετάλλια (8 χρυσά, 11 αργυρά και 9 χάλκινα), κάτω από το ζεστό χειροκρότημα συγγενών και φίλων που πήγαν στο κολυμβητήριο. Εδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό πραγματοποιώντας πολύ καλές κούρσες πετυχαίνοντας ατομικά ρεκόρ και βελτιώνοντας κατά πολύ τις επιδόσεις τους, αφήνοντας απόλυτα ικανοποιημένο τον προπονητή τους Παναγιώτη Λαγοπάτη και βλέποντας τους κόπους μιας χρονιάς να ανταμείβονται. 

Με την ομάδα του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας αγωνίστηκαν 30 παιδιά ηλικίας 9-12 ετών.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι θέσεις που κατέλαβαν έχουν ως εξής:

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 9 ΕΤΩΝ (2007)

Σγάντζος Γιάννης 50ΕΛ 36’’69 3ος, 50ΥΠ 42’’53 1ος.

Μάλαμας Στάθης 50ΕΛ 40’’94 7ος, 100ΕΛ 1’32’’56 6ος.

Πανούσης Παναγιώτης 50ΕΛ 44’’54 14ος, 50 ΥΠ 50’’14 4ος.

Μαρούλη Βαλεσία 50 ΕΛ 39’’41 2η, 100 ΕΛ 1’27’’01 2η.

Μίχου Χριστίνα 50 ΕΛ 39’’84 3η, 50 ΥΠ 45’’27 3η.

Πολυχρονοπούλου Νώρα 50 ΕΛ 51’’34 14η, 50 ΥΠ 57’’60 11η.

Μαρισέλ Αμαλία 50 ΕΛ 55’’56 15η, 50 ΥΠ 1’07’’22 12η.

Μίχου Χριστίνα, Πολυχρονοπούλου Νώρα, Μαρισέλ Αμαλία, Μαρούλη Βαλεσία 4 χ 50 ΕΛ 3’10’’22 4ες.

Πολυχρονοπούλου Νώρα, Μίχου Χριστίνα, Μαρούλη Βαλεσία, Μαρισέλ Αμαλία 4 χ 50 Μ.Ο. 3’49’’86 4ες.

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 10 ΕΤΩΝ (2006)

Μπάντιος Άγγελος 50 ΕΛ 41’’54 12ος, 50 ΥΠ 54’’98 7ος.

Πετρούλιας Γρηγόρης 50 ΠΡ 57’’40 5ος, 100 ΠΡ 2’14’’93 6ος.

Παπαδοπούλου Μαρία 50 ΕΛ 43’’06 7ος, 50 ΠΡ 1’03’’08 11ος.

Μανδηλάρη Μαρία 50 ΕΛ 44’’73 10η, 50 ΠΡ 52’’18 4η.

Μαρκοπούλου Γεωργία 50 ΥΠ 43’’75 3η, 100 ΥΠ 1’35’’86 2η.

Μενούνου Μαρία 50 ΠΡ 52’’18 4η, 100 ΠΡ 1’59’’59 5η.

Παπαδοπούλου Μαρία, Μανδηλάρη Μαρία, Μενούνου Μαρία, Μαρκοπούλου Γεωργία 4 χ 50 ΕΛ 2’53’’75 5ες.

Μανδηλάρη Μαρία, Μενούνου Μαρία, Μαρκοπούλου Γεωργία, Παπαδοπούλου Μαρία 4 χ 50 Μ.Ο. 3’18’’49 5ες.

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ (2005)

Αδαμόπουλος Κων/νος 50 ΕΛ 37’’64 11ος, 200 ΕΛ 3’00’’35 6ος, 400 ΕΛ 6’44’’475ος.

Νικολακέας Γιώργος 50 ΕΛ 41’’52 14ος, 100 ΠΡ 1’53’’09 10ος.

Μακρέας Βασίλης 50 ΥΠ 38’’28 2ος, 100 ΥΠ 1’22’’45 2ος, 200 ΥΠ 2’58’’69 2ος.

Λιανού Ελένη 50 ΕΛ 37’’88 6η, 200 ΕΛ 3’03’’93 2η, 50 ΠΕΤ 46’’66 5η.

Κλεφτόγιαννη Κλαίρη 50 ΕΛ 40’’19 7η, 100 ΕΛ 1’26’’54 7η, 50 ΠΡ 50’’75 10η.

Μαρισέλ Ξάνθη 50 ΕΛ 40’’63 8η, 100 ΕΛ 1’28’’36 9η, 50 ΥΠ 48’’02 8η.

Χάππα Αναστασία 100 ΕΛ 1’09’’61 1η, 50 ΥΠ 35’’42 1η, 100 ΥΠ 1’19’’02 1η.

Γεωργακοπούλου Βασιλική 50 ΥΠ 40’’71 3η, 100 ΥΠ 1’28’’78 3η, 200 ΥΠ 3’09’’83 3η.

Λαπιώτη Αγάπη 50 ΠΕΤ 36’’59 2η, 100 ΠΕΤ 1’30’’402η, 200 Μ.Α. 3’04’’88 1η.

Τσαΐρη Φιλαρέτη 50 ΠΡ 44’’40 1η, 100 ΠΡ 1’39’’55 2η, 200 ΠΡ 3’33’’06 5η.

Μανδηλάρη Κατερίνα 50 ΠΡ 47’’43 6η, 100 ΠΡ 1’40’’08 3η, 200 ΠΡ 3’32’’47 3η.

Λαπιώτη Αγάπη, Τσαΐρη Φιλαρέτη, Μανδηλάρη Κατερίνα, Χάππα Αναστασία 4 χ 100 ΕΛ 5’07’’66 1ες.

Γεωργακοπούλου Βασιλική, Τσαΐρη Φιλαρέτη, Λαπιώτη Αγάπη, Χάππα Αναστασία 4 χ 100 Μ.Ο. 5’48’’28 1ες.

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ 12 ΕΤΩΝ (2004)

Προφητάκης Γιώργος 50 ΕΛ 39’’95 11ος, 100 ΠΡ 1’43’’63 5ος, 200 ΠΡ 3’40’’96 5ος.

Σαραντόπουλος Σαράντος 50 ΠΡ 45’’99 2ος, 100 ΠΡ 1’43’’22 4ος.

Πετρέα Αποστολίνα 50 ΕΛ 35’’14 4η, 200 ΕΛ 2’59’’59 9η, 100 ΥΠ 1’27’’81 6η.

Καντζηλιέρη Ευαγγελία 200 ΕΛ 2’51’’93 6η, 400 ΕΛ 5’53’’09 4η, 50 ΠΕΤ 44’’91 6η.

Κανουλα Ρεβέκκα 50 ΥΠ 42’’89 6η, 100 ΥΠ 1’33’’25 7η, 100 ΠΡ 1’44’’95 6η.

Γκότση Ευαγγελία 50 ΥΠ 45’’60 9η ,100 ΥΠ 1’42’’10 11η, 200 ΥΠ 3’26’’89 9η.

Πετρέα Αποστολίνα Κανουλα Ρεβέκκα Γκότση Ευαγγελία Καντζηλιέρη Ευαγγελία 4 χ 100 ΕΛ 5’38’’85 4ες.

Γκότση Ευαγγελία Κανουλα Ρεβέκκα Πετρέα Αποστολίνα Καντζηλιέρη Ευαγγελία 4 χ 100 Μ.Ο. 6’35’’52 4ες. 

Επόμενος αγώνας για τα παιδιά θα είναι οι Πανελλήνιοι Αγώνες Προαγωνιστικών Κατηγοριών στις 24-26/6 στην Αθήνα με τον οποίο θα ολοκληρωθούν και οι αγωνιστικές τους υποχρεώσεις.

Τα αποτελέσματα στην ημερίδα ορίων

Παράλληλα με τους Θερινούς Αγώνες Προαγωνιστικών Κατηγοριών διεξήχθη και ημερίδα ορίων για τις αγωνιστικές κατηγορίες για παιδιά ηλικίας 13 ετών και άνω (2003 και μεγαλύτεροι).

Ο Ναυτικός Όμιλος Καλαμάτας συμμετείχε με 13 κολυμβητές οι οποίοι προετοιμάζονται για τα Πανελλήνια Πρωταθλήματα. Τα αποτελέσματα είναι σε μορφή ανοικτής κατηγορίας όπεν και όχι ανά κατηγορία.

Τσάκαλης Βασίλης (2000) 50ΕΛ 24’’85 1ος, 100ΕΛ 55’’15 1ος, 100ΥΠ 1’06’’59 2ος, 50ΠΕΤ 27’’53 2ος, 50ΠΡ 33’’53 3ος, 200ΜΑ 2’24’’18 1ος.

Τσάκαλης Γιώργος (2002) 50ΠΡ 32’’72 1ος, 100ΠΡ 1’13’’61 2ος, 200ΠΡ 2’48’’88 2ος.

Τζώρτζης Διονύσης (1997) 50ΕΛ 25’’26 2ος, 100ΥΠ 1’06’’07 1ος.

Αγγουράς Γιάννης (2002) 50ΕΛ 26’’92 5ος, 100ΕΛ 58’’18 4ος, 50ΠΕΤ 28’’22 3ος, 100ΠΕΤ 1’03’’59 2ος.

Αντωνόπουλος Γιάννης (2002) 50ΕΛ 27’’00 7ος, 100ΥΠ 1’09’’83 3ος, 50ΠΕΤ 31’’88 8ος.

Μητρόπουλος Νάσος (2002) 50ΕΛ 27’’03 8ος,  50ΠΡ 35’’97 7ος, 100ΠΡ 1’21’’50 4ος.

Χάππας Παναγιώτης (2003) 50ΕΛ 28’’61 12ος 50ΠΡ 35’’72 6ος, 100ΠΡ 1’17’’74 3ος, 200ΠΡ 2’49’’11 3ος, 200ΜΑ 2’34’’88 3ος.

Παπαμανωλόπουλος Θανάσης (1999) 50ΠΡ32’’78 2ος, 100ΠΡ 1’12’’90 1ος, 200ΠΡ 2’40’’50 1ος.

Μπάκα Βασιλική (1998) 50ΕΛ 26’’65 1η, 50ΠΕΤ 29’’66 1η, 200 ΜΑ 2’24’’30 1η.

Σκιαδοπούλου Όλγα (2002) 50ΕΛ 28’’09 2η, 100ΕΛ 1’01’’28 1η, 100ΠΡ 1’18’’34 1η, 50ΥΠ 32’’92 1η.

Σκιαδοπούλου Ειρήνη (2000) 50ΕΛ 28’’97 3η, 400ΕΛ 4’59’’03 1η, 50ΠΡ 37’’87 2η, 100ΠΡ 1’23’’58 3η.

Λαπιώτη Βασιλική (2002) 50ΕΛ 29’’24 4η,  100ΕΛ 1’03’’62 2η, 50ΠΕΤ 31’’28 2η.

Γκότση Παναγιώτα 50ΕΛ 37’’87 14η, 100ΕΛ 1’24’’57 11η, 50ΥΠ 52’’02 9η, 50ΠΡ 56’’58 6η.

 

 

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ