Πέμπτη, 30 Ιούνιος 2016 19:40

ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ: Σημαντικές επιτυχίες των αθλητών του

Σημαντικές επιτυχίες έχουν πετύχει το τελευταίο διάστημα οι αθλητές του Συλλόγου Αντισφαίρισης Μεσσήνης.

Ο Arlotta Fabrizio κατέκτησε την 1ή θέση στο "Peloponnesus Tennis Masters 2016" που έγινε από τις 10 έως τις 22 Ιουνίου στον Όμιλο αντισφαίρισης της ΑΕΚ Τρίπολης, κερδίζοντας στον τελικό το Δημήτρη Δουκουμόπουλο του Άτλα Τρίπολης. Επίσης κατέλαβε τη 2η θέση στο 28ο διεθνές βαθμολογούμενο τουρνουά "ACROPOLIS CUP 2016, που έγινε στις 27 Μαΐου- 5 Ιουνίου στον Όμιλο Αντισφαίρισης Αθηνών.

Mεγάλη επιτυχία και για το Δημήτρη Τσακόπουλο, κατέκτησε τη 2η θέση στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα της Πολεμικής Αεροπορίας που διεξήχθη στον ΟΑ Καλαμάτας στις 6-8 Ιουνίου.

Στη ίδια διοργάνωση αγωνίστηκαν και οι αθλητές του ομίλου της Μεσσήνης Βασίλης Δρακόπουλος και Δημήτρης Δημητρακόπουλος οι οποίοι προκρίθηκαν στους 16 του κυρίως ταμπλό αλλά αποκλείσθηκαν στη συνέχεια.