Δευτέρα, 15 Αύγουστος 2016 11:45

Η ώρα του Λευτέρη Πετρούνια (πρόγραμμα Δευτέρας 15/8)

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
Η ώρα του Λευτέρη Πετρούνια (πρόγραμμα Δευτέρας 15/8)

Οι ελπίδες της χώρας μας για κατάκτηση ακόμη ενός μεταλλίου στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο βασίζονται σήμερα στον Λευτέρη Πετρούνια.

Ο Έλληνας πρωταθλητής στις 20.00 θα λάβει μέρος στον τελικό των κρίκων και αν ακολουθήσει πιστά το πρόγραμμά του, τότε το μετάλλιο είναι απόλυτα εφικτός στόχος.

Δουβαλίδης και Φιλιππίδης

Ο στίβος συνεχίζεται και ανήμερα τον Δεκαπενταύγουστο, καθώς στις 15.35 η Μαρία Μπελιμπασάκη θα αγωνιστεί στον προκριματικό των 200 μ., ενώ τα ξημερώματα της Τρίτης από ελληνικής πλευράς θα αγωνιστούν η Κρίστυ Αναγνωστοπούλου στη δισκοβολία (02.30 ξημερώματα Τρίτης) και ο Κώστας Δουβαλίδης στα προκριματικά των 100 μ. με εμπόδια (02.40 ξημερώματα Τρίτης) και ο Κώστας Φιλιππίδης στον τελικό του επί κοντώ που θα ξεκινήσει στις 02.35.

Η Κέλλυ Αραούζου

Στις 15.00 η Κέλλυ Αραούζου θα ξεκινήσει την προσπάθειά της στα 10 χιλιόμετρα ανοιχτής θάλασσας, ενώ στις 17.00 στη συγχρονισμένη κολύμβηση η Ευαγγελία Πλατανιώτη και η Εβελίνα Παπάζογλου θα λάβουν μέρος στο τεχνικό πρόγραμμα του ντουέτου.

Τέλος, στις 19.00 θα διεξαχθούν η 9η και η 10η ιστιοδρομία στην κλάση 470 ανδρών στην ιστιοπλοΐα, με συμμετοχή των Παναγιώτη Μάντη και Παύλου Καγιαλή.

Πανδαισία σε όλα τα σπορ
 
Το πρόγραμμα της Δευτέρας στον στίβο περιλαμβάνει τα προκριματικά στο τριπλούν ανδρών, στα 200 μ. γυναικών, στα 3.000 μ. στιπλ ανδρών, στα 400 μ. εμπόδια ανδρών, στη δισκοβολία γυναικών, στα 110 μ. εμπόδια ανδρών, στα 400 μ. εμπόδια γυναικών, στη δισκοβολία γυναικών, καθώς και τους τελικούς στη σφυροβολία γυναικών, στα 3.000 μ. στιπλ γυναικών, στο επί κοντώ ανδρών, στα 800 μ. ανδρών και στα 400 μ. γυναικών.

Στην ενόργανη γυμναστική σήμερα θα διεξαχθούν οι τελικοί σε άνδρες και γυναίκες. Το τουρνουά του μπάντμιντον συνεχίζεται με αγώνες του απλού, του διπλού και του μικτού διπλού, όπως και αυτό του μπιτς βόλεϊ με τους προημιτελικούς των ανδρών.

Στην πυγμαχία θα διεξαχθούν οι αναμετρήσεις στα 57-60 κιλά των γυναικών και στις κατηγορίες 52, 69, 75 και 91 κιλών ανδρών. Στην ποδηλασία πίστας διεξάγονται τα αγωνίσματα της δεύτερης ημέρας, ενώ στην κολύμβηση ανοιχτής θαλάσσης θα διεξαχθεί το αγώνισμα των 10 χιλιομέτρων των γυναικών.

Στις καταδύσεις σειρά έχουν οι άνδρες στον προκριματικό του βατήρα 3 μέτρων, ενώ στην ιππασία θα διεξαχθεί το αγώνισμα του Grand Prix στο ατομικό ντρεσάζ. Στην ελληνορωμαϊκή πάλη οι αγώνες στις κατηγορίες των 85 και των 130 κιλών.

Η άρση βαρών περιλαμβάνει σήμερα την κατηγορία των 105 κιλών στους άνδρες, ενώ το πινγκ πονγκ συνεχίζεται με τους ημιτελικούς στο ομαδικό ανδρών και γυναικών.

Με το τεχνικό στα ντουέτα συνεχίζεται η συγχρονισμένη κολύμβηση, ενώ και στο μπιτς βόλεϊ ανδρών θα διεξαχθούν οι προημιτελικοί. Επίσης συνεχίζεται και το κανόε σπριντ.

Στο χόκεϊ και στο πόλο γυναικών θα διεξαχθούν οι αγώνες της προημιτελικής φάσης, ενώ στο βόλεϊ ανδρών θα παίξουν Αργεντινή – Αίγυπτος, ΗΠΑ – Μεξικό, Ρωσία – Ιράν, Πολωνία – Κούβα, Ιταλία – Καναδάς και Βραζιλία – Γαλλία.

Για τη φάση των ομίλων στο μπάσκετ ανδρών παίζουν Νιγηρία – Βραζιλία, Ισπανία – Αργεντινή και Λιθουανία – Κροατία, ενώ στο χάντμπολ ανδρών θα διεξαχθούν οι συναντήσεις Πολωνία – Σλοβενία, Γερμανία – Αίγυπτος, Γαλλία – Δανία, Σουηδία – Βραζιλία, Κροατία – Τυνησία και Κατάρ – Αργεντινή.

Τέλος, στην ιστιοπλοΐα θα διεξαχθούν ιστιοδρομίες στις κλάσεις 49er, 49er FX, 470 γυναικών, Nacra 17, 470 ανδρών, καθώς και οι αγώνες μεταλλίων στα Laser ανδρών και γυναικών.

ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΕΣ ΜΕΤΑΔΟΣΕΙΣ ΔΕΥΤΕΡΑΣ - 15/8
14:55 OTE sport3HD: Κολύμβηση
15:00 ΕΡΤ2: Κολύμβηση ανοιχτής θάλασσας
15:20 ΕΡΤ1: Στίβος
15:20 OTE sport1HD: Στίβος
15:30 ΕΡΤ3: Βόλεϊ ανδρών: Αργεντινή-Αίγυπτος
15:30 OTE sport2HD: Βόλεϊ ανδρών: Αργεντινή-Αίγυπτος
15:55 OTE sport4HD: Ιππασία
17:35 ΕΡΤ3: Βόλεϊ ανδρών: ΗΠΑ-Μεξικό
17:35 OTE sport2HD: Βόλεϊ ανδρών: ΗΠΑ-Μεξικό
18:10 ΕΡΤ1: Πάλη
18:50 OTE sport3HD: Ιστιοπλοΐα
19:20 ΕΡΤ3: Ιστιοπλοΐα
20:00 ΕΡΤ1: Γυμναστική
20:00 ΟΤΕ sport1HD: Ενόργανη Γυμναστική
20:10 ΕΡΤ3: Πόλο γυναικών
20:15 ΕΡΤ2: Μπάσκετ ανδρών: Νιγηρία-Βραζιλία
20:15 OTE sport2HD: Μπάσκετ ανδρών: Νιγηρία-Βραζιλία
21:30 ΕΡΤ3: Πόλο γυναικών
21:55 OTE sport3HD: Ποδηλασία Πίστας
21:55 OTE sport4HD: Ελληνορωμαϊκή Πάλη
22:00 ΕΡΤ1: Μπιτς βόλεϊ
22:40 OTE sport2HD: Χάντμπολ ανδρών: Σουηδία-Βραζιλία
22:55 OTE sport1HD: Πυγμαχία
23:00 ΕΡΤ3: Πυγμαχία
23:05 ΕΡΤ2: Βόλεϊ ανδρών: Πολωνία-Κούβα
00:00 ΕΡΤ1: Πάλη
01:00 ΕΡΤ2: Μπάσκετ ανδρών: Ισπανία-Αργεντινή
01:00 OTE sport2HD: Μπάσκετ ανδρών: Ισπανία-Αργεντινή
01:00 OTE sport4HD: Αρση Βαρών
01:30 ΕΡΤ3: Πινγκ Πονγκ
02:00 ΕΡΤ1: Στίβος
02:05 OTE sport1HD: Στίβος
02:25 OTE sport3HD: Στίβος, Επί κοντώ
03:00 OTE sport4HD: Βόλεϊ ανδρών: Ιταλία-Καναδάς
04:30 ΕΡΤ2: Μπάσκετ ανδρών: Λιθουανία-Κροατία
04:30 OTE sport2HD: Μπάσκετ ανδρών: Λιθουανία-Κροατία
04:35 ΕΡΤ3: Βόλεϊ ανδρών: Βραζιλία-Γαλλία
04:35 OTE sport4HD: Βόλεϊ ανδρών: Βραζιλία-Γαλλία
04:55 ΕΡΤ1: Μπιτς βόλεϊ
05:00 OTE sport1HD: Μπιτς βόλεϊ

πηγή sentragoal.gr

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ