Δευτέρα, 29 Αύγουστος 2016 17:15

ΤΕΝΙΣ ΜΕ ΑΜΑΞΙΔΙΟ: Δύο κούπες για τον Λαζαρίδη στη Λιθουανία

Με δύο κούπες επέστρεψε από τη Λιθουανία και το Βίλνιους ο Γιώργος Λαζαρίδης.

Ο Μεσσήνιος αθλητής του τένις με αμαξίδιο κατέκτησε την πρώτη και τη δεύτερη θέση στο διπλό και το μονό, σε τουρνουά που έγινε στην πόλη της Λιθουανίας.

Παρτενέρ του ήταν ο Λιθουανός Αλεξάντρ Ολέχνοβιτς, τον οποίο και ευχαριστεί ο Λαζαρίδης.

Το 2016 είναι μία εκπληκτική χρονιά για τον Μεσσήνιο αθλητή αφού μέχρι τώρα έχει αγωνιστεί σε 8 διεθνή τουρνουά, έχοντας παίξει σε 8 τελικούς σε μονό και διπλό και έχει κατακτήσει 5 φορές την πρώτη θέση.

Επίσης με την εθνική ομάδα τένις με αμαξίδιο κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα προκριματικά του παγκοσμίου πρωταθλήματος.

Τη διπλή του επιτυχία στη Λιθουανία ο Λαζαρίδης την αφιερώνει σε όσους είναι δίπλα του, κοντά του, μαζί του, τον στηρίζουν, δεν τον εγκατέλειψαν και δεν τον ξέχασαν.