Τρίτη, 30 Αύγουστος 2016 16:44

ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ: Σήμερα οι τελικοί αγώνες του εσωτερικού τουρνουά

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
ΟΜΙΛΟΣ ΑΝΤΙΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ: Σήμερα οι τελικοί αγώνες του εσωτερικού τουρνουά

 

Με την διεξαγωγή των τελικών αγώνων σε όλες τις κατηγορίες ολοκληρώνεται σήμερα Τρίτη το 8ο θερινό τουρνουά αντισφαίρισης Επιπέδων ΟΠΕΝ 2016 που διοργανώνει από τις 20 Ιουλίου με μεγάλη επιτυχία  ο Όμιλος Αντισφαίρισης Μεσσήνης στο αθλητικό κέντρο Αγίου Νικολάου.

Για την μεγάλη κατηγορία των "Ανδρών 1η κατηγορία" στις 6 μ.μ. θα πραγματοποιηθεί ο μεγάλος τελικός μεταξύ των αθλητών Arlotta Fabrizio, No 361 στην παγκόσμια κατάταξη senior over 50 της διεθνής ομοσπονδίας (ΙΤF) και του Στάθη Χρήσιμου. 

Στα ημιτελικά κέρδισαν τους Θύμιο Σπανό (6-1/6-0) και Αργύρη Μπάλα (6-2/6-0) αντίστοιχα.  

Ο αθλητής του Συλλόγου Αντισφαίρισης Μεσσήνης Arlotta Fabrizio κατέλαβε πρόσφατα τη 2η θέση στο 28ο διεθνές βαθμολογούμενο τουρνουά "Acropolis Cup 2016 -  I.T.F. Seniors Circuit Grade 3" (ΣΒΑΕ κατηγορία 1), που διεξήχθη στις 27 Μαΐου - 5 Ιουνίου 2016 στις εγκαταστάσεις του Ομίλου Αντισφαίρισης Αθηνών.

Στην κατηγορία των "Ανδρών 2η κατηγορία" στις 7.30 μ.μ. θα γίνει ο μεγάλος τελικός μεταξύ του Γραμματέα του ΣΑ Μεσσήνης Βασίλη Δρακόπουλου, που κέρδισε στον ημιτελικό τον Τάσο Παντελίδη (6-1/7-5) και του Καλαματιανού Σπύρου Λιναρδάκη ο οποίος με τη σειρά του απέκλεισε στον ημιτελικό τον νησιώτη Παναγιώτη Καλογερόπουλο (6-1/6-3), έφορο του τοπικού σωματείου. 

Ο μικροί τελικοί για την 3η θέση μεταξύ Σπανού Θύμιου – Μπάλα Αργύρη στην πρώτη κατηγορία και Καλογερόπουλου Παν – Παντελίδη Τάσου στην δεύτερη κατηγορία θα διεξαχθούν σήμερα στις 6 μ.μ. και στις 7.30 μ.μ. αντίστοιχα. 

Μετά την λήξη των τελικών αγώνων θα ακολουθήσει η απονομή των επάθλων στους νικητές. Επίσης οι αθλητές που θα κατακτήσουν την 1η θέση σε κάθε κατηγορία θα κερδίσουν και δωροεπιταγή για αγορά αθλητικών ειδών.

Οι αθλητές ανάλογα με το επίπεδο τους αγωνίστηκαν σε 2 κατηγορίες και κληρώθηκαν σε 4 ομίλους. Από κάθε όμιλο προκρίθηκαν στο κυρίως ταμπλό οι 2 πρώτοι από κάθε όμιλο. 

Τα αποτελέσματα των προημιτελικών: 

Κατηγορία 1η,  Αrlotta Fabr- Καλοφωλιάς Περικλής (6-2/6-1), Σπανός Θύμιος – Δημητρακόπουλος Δημήτης 2-6/6-3/6-4, Μπάλας Αργ – Μιχαλόπουλος Γιώργος 6-2/6-7 και Χρήσιμος Στάθης – Δημητρόπουλος Δημ (6-0/6-0). 

 

Κατηγορία 2η, Δρακόπουλος Βας.-  Παναγιωτόπουλος Γιώργος 6-3/6-1, Παντελίδης Τάσος – Ζέρβας Θοδ. 6-2/4-6/6-1, Λιναρδάκης Σπύρος – Γιαννέτσος Βας. 6-4/6-1 & Καλογερόπουλος Τάκης – Δημόπουλος Δημοσθένης 6-2/6-4.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ