Τετάρτη, 01 Φεβρουάριος 2017 15:23

Α.Γ.Σ. ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Οχτώ μετάλλια στο διασυλλογικό πρωτάθλημα

Ούτε ένα, ούτε δύο, αλλά οχτώ μετάλλια κατέκτησε ο ΑΓΣ Ταεκβοντό Καλαμάτας στο διασυλλογικό πρωτάθλημα που έγινε από 27 έως 29 Γενάρη στο κλειστό γυμναστήριο της Χαλκίδας.

Συγκεκριμένα,  χρυσό μετάλλιο πήραν η Νίκη Αθανασοπούλου και η Ελένη Μάρωση.

Χάλκινο μετάλλιο κατέκτησαν οι Φωτεινή Καρατζά, Γιώργος Σάμιτας, Δημήτρης Μιχόπουλος, Αλεξάνδρα Σδούγα. Γιάννης Τομάζος. Πέτια Ζντράβκοβα.

Ακόμα την πέμπτη θέση κατέλαβε η Πηνελόπη Μπουρλούκα, καθώς ηττήθηκε στον αγώνα για τα μετάλλια.

Πολύ καλή επίσης ήταν η παρουσία των υπολοίπων αθλητών του συλλόγου χωρίς όμως να καταφέρουν να διακριθούν.

Αυτή ήταν η πρώτη αποστολή του καλαματιανού συλλόγου για το 2017, που στέφθηκε με απόλυτη επιτυχία, αφού επέστρεψε με πολλές επιτυχίες από ένα πρωτάθλημα προετοιμασίας που συμμετείχαν περίπου 1300 αθλητές.  Δίπλα στους αθλητές σε όλη τη διάρκεια των αγώνων ήταν η πρωταθλήτρια Ευρώπης Αναστασία Φωτάκη.