Παρασκευή, 28 Απρίλιος 2017 18:01

Οι νικητές στους αγώνες στίβου γυμνασίων

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(2 ψήφοι)
Οι νικητές στους αγώνες στίβου γυμνασίων

Το Δημοτικό Στάδιο Καλαμάτας γέμισε χθες νιάτα, ενθουσιασμό και ταλέντο.

Αυτή τη φορά για τους αγώνες στίβου γυμνασίων  που διοργάνωσε το Γραφείο Φυσικής Αγωγής Μεσσηνίας. Δεκάδες αγόρια και κορίτσια έδειξαν το ταλέντο τους και κέρδισαν το ζεστό χειροκρότημα.
Συνολικά έλαβαν μέρος 164 αγόρια και 96 κορίτσια από τα γυμνάσια της Μεσσηνίας. Αναλυτικά οι τρεις πρώτοι νικητές ανά αγώνισμα έχουν ως εξής:
Αγόρια

80 μέτρα
1.Γιάννης - Παναγιώτης Αντωνόπουλος (Μουσικό)
2. Διονύσης Τζώνης (1ο Καλαμάτας)
3. Ελευθέριος Χριστόπουλος  (Πύλου)

150 μέτρα
1.Αλέξανδρος Αλεξανδρόπουλος (3ο Καλαμάτας)
2. Βάιος Καλογερόπουλος (5ο Καλαμάτας)
3. Ανδρέας Ζώτος (7ο Καλαμάτας)

300 μέτρα
1. Αλεξάνδρος Ζαχαριάς (4ο Καλαμάτας)
2. Κώστας Γκρέμλι (1ο Μεσσήνης)
3. Παναγιώτης Παπαγιαννόπουλος (Παραλίας)

600 μέτρα
1. Γιώργος Αντωνόπουλος (Μπουγά)
2. Βασίλης Παναγιωτόπουλος  (Κυπαρισσίας)
3.  Χαράλαμπος Γιαννέλης (6ο Καλαμάτας)

1.000 μέτρα
1.Σταύρος Δημητρακόπουλος (1ο Μεσσήνης)
2. Μιχάλης Καπετανάκης (5ο Καλαμάτας)
3. Παναγιώτης Χάππας (6ο Καλαμάτας)

Ακόντιο
1. Χαράλαμπος Σουλεϊμέζης(4ο Καλαμάτας)
2. Βασίλης Τζανετάκης  (4ο Καλαμάτας)
3. Γιώργος Ζόμπολας  (Πύλου)

Μήκος
1. Νίκος Ζαχαρέας  (Παραλίας)
2.  Γιώργος Ασημακόπουλος (4ο Καλαμάτας)
3. Στάθης Τσολαρίδης (Κυπαρισσίας)

Σφαίρα
1. Παναγιώτης Μαλαπάνης (4ο Καλαμάτας)
2. Σταύρος Ξαπλαντέρης (1ο Μεσσήνης)
3. Γιάννης Μαδεμτζής  (6ο Καλαμάτας)

Υψος

1. Γιάννης Δρακόπουλος (2ο Μεσσήνης)
2. Βασίλης Κοντός (4ο Καλαμάτας)
3. Γιάννης Καρύγιαννης  (Πύλου)

Κορίτσια

80 μέτρα
1. Μαριλένα Φεράι (Ανδρούσας)
2. Ελισάβετ Τενέντε  (2ο Καλαμάτας)
3. Θεοδώρα - Νικολέτα Μαχαίρα  (1ο Μεσσήνης)

150 μέτρα
1. Αθανασία Κομπότη  (Κάμπου)
2. Χριστιάννα - Ιωάννα Πλατανίτη  (Παραλίας)
3. Γεωργία Παναγοπούλου (1ο Καλαμάτας)

300 μέτρα
1. Ηλιάνα Τασιοπούλου (Παραλίας)
2. Νίκη Σουλεϊμέζη  (4ο Καλαμάτας)
3. Μαρία Μπαχράμη (2ο Καλαμάτας)

600 μέτρα
1. Αριέττα Σαλιάι  (Παραλίας)
2. Δήμητρα Παναγοπούλου (1ο Καλαμάτας)
3. Μαρία Νάσοβιτς (1ο Μεσσήνης)

1.000 μέτρα
1. Μαρία Καραϊσκου 7ο Καλαμάτας)
2. Ολγα Σκιαδοπούλου (7ο Καλαμάτας)
3. Ρόμπιν Γουντγκέιτ  (Κυπαρισσίας)

Ακόντιο
1. Σταυριάννα Σταθοπούλου (Παραλίας)
2. Αρχοντία Τσαίρη (Μουσικό)

Μήκος
1. Βασιλική Πετεινάρη (Μουσικό)
2. Σοφία Μαράντου (Μουσικό)
3. Θεοδώρα Καγιά  (Μουσικό)

Σφαίρα
1. Βασιλική Μπαρλά (Μουσικό)
2. Ευθυμία Σταθοπούλου  (6ο Καλαμάτας)
3. Νίνα Πετροπούλου (Κυπαρισσίας)

Υψος
1. Μαρία Πετεινάρη  (Μουσικό)
2. Αουρέκα Σάλλα (Ανδρούσας)
Π.Φ.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ