Παρασκευή, 22 Νοεμβρίου 2013 12:25

Χρυσός μετάλιο στο πανελλήνιο ταε κβον ντο ο Δημητρακόπουλος!

Μια ακόμη σημαντική επιτυχία για τον Θανάση Δημητρακόπουλος, ο οποίος κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία των +65 κιλών των παίδων στο πανελλήνιο πρωτάθλημα παίδωβ - κορασίδων ποθ έγινε στις 15-17 Νοεμβρίου στα Ιωάννινα.
Ηταν η τρίτη συνεχόμενη χρονιά που κατέκτησε τον τίτλο, για τον οποίο χρειάστηκε έξι νικηφόρους αγώνες.

Ο 15χρονος Μεσσήνιος κατέκτησε την 1η θέση, με κόουτς τον Νίκο Κακαρέλη, προπονητή του Α.Σ. Θησέας Αγρινίου, πρωταθλητή Ελλάδας και προπονητή της Εθνικής ομάδας Νέων Ταε κβον ντο.
Ο νεαρός πρωταθλητής, από τον Απρίλιο του 2013, προπονείται καθημερινά στον ΑΣ Ταε κβον ντο Καλαμάτας «Εν Δράσει» με προπονητη τον  Γιώργο Διαμαντόπουλο, κάθε σαββατοκύριακο στην σχολή Κυπαρισσίας των Παναγιώτη και Φώτη Δικαίου, ενώ για την προετοιμασία και φυσική κατάστασή του, φρόντισε ο προπονητής του Εθνικού Μελιγαλά Αντώνης Μαυρέας.
Επόμενος στόχος τώρα για τον Θανάση Δημητρακόπουλο είναι το Πανελλήνιο πρωτάθλημα εφήβων- νεανίδων που θα πραγματοποιηθεί τον Ιανουάριο στην Αθήνα.