Τετάρτη, 13 Δεκέμβριος 2017 15:08

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Εφτά μετάλλια ο Αργης στο ΟΑΚΑ

Στον κολυμβητικό αγώνα “4ο Τρόπαιο” που διοργάνωσε ο Νηρέας Χαλανδρίου στο κολυμβητήριο του ΟΑΚΑ συμμετείχε ο Αργης Καλαμτας έχοντας μάλιστα πετυχημένη παρουσία καθώς οι αθλητές του κατέκτησαν 7 μετάλλια.

Η διοργάνωση είχε υψηλό ανταγωνισμό ενώ συμμετείχαν πάνω από 1.500 αθλητές σε αγωνιστική και προαγωνιστική κατηγορία!

Η Αρτεμις Πατικοπούλου τερμάτισε πρώτη με ατομικά ρεκόρ στα 400 και στα 200μ. ελεύθερο στην κατηγορία των 12 ετών ενώ την πρώτη θέση κατέκτησαν ακόμη η Πηνελόπη Τηγανέα στα 100μ. ύπτιο παγκορασιδων, ο Αναστάσιος Αθανασουλάκης στα 800μ. ελεύθερο παίδων και ο Νίκος Μπάκας 200μ. πεταλουδα παμπαίδων.

Τη δεύτερη θέση στα 400μ. ελεύθερο παγκορασίδων πήρε η Τηγανέα και την τρίτη η Σταθοπούλου (η οποία αγωνίζεται φέτος με τα χρώματα του ΑΟ Ωκεανός) στα 400μ.ελεύθερο κορασίδων.

Συμμετείχαν επίσης έχοντας θετική παρουσία οι Μ. Γεωργιάδη, Μ. Γεωργιοπούλου, Κ. Μανδηλάρη, Δ. Μανδηλάρης από την αγωνιστική ομάδα, ενώ από την προαγωνιστική μετείχαν και οι Π. σιχριτζή, Κ. Σκουράκης, Γ. Γεωργιόπουλος και Μ. Μανδηλάρη.