Σάββατο, 23 Δεκέμβριος 2017 16:08

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Επιτυχίες του ΝΟΚ στο “4ο Τρόπαιο Νηρέα"

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Επιτυχίες του ΝΟΚ στο “4ο Τρόπαιο Νηρέα"

Σημαντικές επιτυχίες είχε το κολυμβητικό τμήμα του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας στο "4ο Τρόπαιο Νηρέα" που διοργάνωσε ο Νηρέας Χαλανδρίου στις 8-10/12 στις εγκαταστάσεις του ΟΑΚΑ με την συμμετοχή περίπου 1500 κολυμβητών και κολυμβητριών σε αγωνιστικές και προαγωνιστικές κατηγορίες.

Ο Ναυτικός Όμιλος Καλαμάτας συμμετείχε με 42 κολυμβητές των αγωνιστικών (19) και προαγωνιστικών κατηγοριών (23). Η παρουσία των δελφινιών του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας ήταν επιτυχημένη αφού εκτός των 15 μεταλλίων (6 χρυσά– 6 αργυρά – 2 χάλκινα) τα περισσότερα παιδιά πέτυχαν πολύ καλές επιδόσεις για την περίοδο που διανύουμε και σημείωσαν πολλά ατομικά ρεκόρ, ενώ τα παιδιά της αγωνιστικής εξασφάλισαν στα περισσότερα αγωνίσματα που συμμετείχαν τα όρια συμμετοχής για τους χειμερινούς αγώνες. Ήταν ιδιαίτερα ενθαρρυντικό για την ομάδα, όπως δήλωσε ο προπονητής Στάθης Μπακολιάς, που αυτήν την χρονική περίοδο σε έναν αγώνα με πολλές συμμετοχές σε όλες τις κατηγορίες τα παιδιά πέτυχαν αυτά τα αποτελέσματα. Ιδιαίτερα για τα παιδιά της προαγωνιστικής ομάδας ο μεγάλος αριθμός συμμετοχών και ο έντονος συναγωνισμός ήταν μια πρωτόγνωρη εμπειρία μιας και στην περιφέρειά μας τα παιδιά δεν συνηθίζουν να βιώνουν ανάλογες καταστάσεις κατά την διάρκεια των κολυμβητικών συναντήσεων.

Την αποστολή στην Αθήνα συνόδευσαν η έφορος Βάσω Τσάκωνα και οι προπονητές Π. Λαγοπάτης, Β. Μπασακίδη και Σ. Μπακολιάς.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα...

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

 

ΑΝΔΡΩΝ

Παπαμανωλόπουλος Αθανάσιος 50ΠΡ 32’’54 11ος, 100ΠΡ 1’13’’10 8ος.

Αγγουράς Δημήτριος 50ΠΡ 33’’32 14ος, 100ΕΛ 1’00’’91 15ος.

ΝΕΩΝ – ΝΕΑΝΙΔΩΝ (γεν.2000 - 2001)

Λουκαρέα Σταυρούλα 50ΕΛ 27’’63 2η, 50ΥΠ 30’’82 1η, 100ΥΠ 1’05’’53 1η.

ΠΑΙΔΩΝ – ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ (γεν.2002 - 2003)

Αγγουράς Ιωάννης 50ΕΛ 26’’93 6ος, 100ΠΕΤ 1’02’’52 4ος, 200ΜΑ 2’28’’90 11ος.

Χάππας Παναγιώτης 50ΠΡ 33’’90 6ος, 200ΠΡ 2’41’’72 6ος, 200ΜΑ 2’28’’71 9ος.

Τσάκαλης Γεώργιος 50ΠΡ 32’’63 3ος, 50ΕΛ 26’’58 4ος.

Λαπιώτη Βασιλική 100ΠΕΤ 1’08’’87 7η, 100ΕΛ 1’03’’51 7η.

Γκότση Παναγιώτα 50ΕΛ 36’’76 41η, 100ΕΛ 1’23’’00 44η, 50ΠΡ 52’’48 33η.

Σκιαδοπούλου Όλγα 100ΠΕΤ 1’07’’76 2η, 200ΜΑ 2’28’’85 2η, 50ΕΛ 28’’27 5η.

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ - ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α (γεν. 2004)

Χρυσομάλλης Μάριος-Παναγιώτης 100ΠΕΤ 1’04’’70 1ος, 200ΠΕΤ 2’28’’17 1ος, 100ΕΛ 58’’60 2ος.

Καντζιλιέρη Ευαγγελία 50ΕΛ 33’’05 24η, 100ΕΛ 1’11’’90 23η, 400ΕΛ 5’20’’64 7η.

Δημητρούλη Θεοδώρα 50ΕΛ 37’’12 32η, 50ΠΡ 47’’00 14η, 50ΥΠ 42’’64 21η.

Γκότση Ευαγγελία 50ΕΛ 38’’19 35η, 100ΕΛ 1’23’’60 29η, 400ΕΛ 6’03’’37 8η.

ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ - ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β (γεν. 2005)

Μακρέας Βασίλειος 50ΕΛ 30’’58 7ος, 50ΥΠ 32’’81 2ος, 100ΥΠ 1’16’’32 5ος.

Χάππα Αναστασία 50ΕΛ 29’’73 2η, 100ΠΕΤ 1’16’’78 3η, 50ΥΠ 33’’53 4η.

Λαπιώτη Αγάπη-Ελπίδα 100ΕΛ 1’10’’45 6η, 100ΠΕΤ 1’24’’67 8η.

Λιανού Ελένη 50ΕΛ 34’’93 23η, 100ΕΛ 1’17’’45 14η, 100ΠΕΤ 1’34’’86 13η.

Μάρισελ Ξάνθη 50ΕΛ 34’’92 22η, 100ΕΛ 1’19’’57 18η, 50ΥΠ 41’’43 17η.

Κλεφτόγιαννη Κλημεντία-Νεκταρία 50ΠΡ 45’’24 21η, 200ΠΡ 3’22’’25 16η, 50ΕΛ 35’’80 26η.

 

ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

 

ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ (γεν.2006)

Κάββουρας Βασίλειος 50ΕΛ 37’’04 40ος, 100ΕΛ 1’22’’18 33ος, 200ΕΛ 3’06’’93 21ος.

Πουλέτης Νικόλαος 50ΠΡ 52’’04 21ος, 100ΠΡ 1’55’’99 19ος, 100ΕΛ άκυρη εκκίνηση.

Μαρκοπούλου Γεωργία 200ΜΑ 3’26’’59 16η, 50ΥΠ 42’’14 9η, 100ΥΠ 1’35’’36 13η.

Χαντζάρα Μαρία-Ελένη 50ΕΛ 37’’20 19η, 100ΕΛ 1’23’’64 23η, 100ΥΠ 1’38’’84 15η.

Μενούνου Μαρία 50ΠΡ 49’’71 17η, 100ΠΡ 1’48’’44 15η, 200ΠΡ 3’56’’’10 12η.

 

ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ (γεν.2007)

Μάλαμας Ευστάθιος-Σπυρίδων 50ΥΠ 42’’50 12ος, 100ΥΠ 1’31’’84 8ος, 200ΥΠ 3’11’’57 4ος.

Κούρος Βασίλειος 50ΕΛ 38’’43 25ος, 100ΕΛ 1’22’’92 22ος, 50ΥΠ άκυρη εκκίνηση.

Μιχαλόπουλος Αθανάσιος 50ΕΛ 44’’66 57ος, 100ΕΛ 1’31’’61 39ος, 50ΥΠ 46’’06 26ος.

Μαντζουνέας Ευάγγελος 50ΕΛ 40’’49 38ος, 50ΠΡ 57’’62 32ος, 50ΥΠ 46’’68 27ος.

Σγάντζος Ιωάννης 50ΕΛ 33’’71 5ος, 100ΕΛ 1’14’’95 4ος, 200ΜΑ 3’16’’00 19ος.

Μαρούλη Βαλεσία 50ΥΠ 41’’13 4η, 100ΥΠ 1’28’’86 6η, 200ΥΠ άκυρη στροφή.

 

ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ (γεν.2008)

Φράγκος Κωνσταντίνος 50ΥΠ άκυρη εκκίνηση, 100ΥΠ 1’43’’18 10ος.

Κούμανης Βασίλειος 100ΕΛ 1’38’’69 29ος, 50ΠΡ 56’’95 19ος.

Σπυρόπουλος Αριστείδης 50ΕΛ 35’’85 4ος, 100ΕΛ 1’20’’52 1ος.

Φραγκούλη Μαρία-Σοφία 100ΕΛ 1’23’’39 1η, 200ΕΛ 2’59’’97 3η.

Σκουράκη Κωνσταντίνα 50ΕΛ 40’’43 6η, 50ΥΠ 48’’06 8η.

Τσαλίκη Ολυμπία 50ΕΛ 42’’33 13η, 50ΥΠ 48’’07 9η.

 

ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ(γεν.2009)

Πουλέτης Παναγιώτης 50ΕΛ 44’’35 27ος, 50ΥΠ 55’’00 33ος.

Πατριαρχέας Δημήτριος 50ΕΛ 50’’76 47ος, 50ΥΠ 51’’88 21ος.

Αποστολάκης Χαράλαμπος 50ΥΠ 53’’08 27ος, 50ΠΡ 56’’51 13ος.

Τσετσέκος Γεώργιος 50ΥΠ 55’’25 34ος, 50ΠΡ 1’07’’98 15ος.

Τζοβάρας Νικόλαος 50ΕΛ 42’’94 17ος, 100ΕΛ 1’41’’60 17ος.

Μητροπούλου Ευαγγελία 50ΕΛ 42’’47 6η, 100ΕΛ 1’34’’82 7η.

 

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ