Παρασκευή, 02 Φεβρουάριος 2018 13:02

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Οι επιδόσεις του ΝΟΚ στη χειμερινή ημερίδα στην Πάτρα

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Οι επιδόσεις του ΝΟΚ στη χειμερινή ημερίδα στην Πάτρα

Με 39 κολυμβητές και κολυμβήτριες των αγωνιστικών και προαγωνιστικών τμημάτων συμμετείχε το κολυμβητικό τμήμα του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας στην δεύτερη Χειμερινή Ημερίδα Ορίων και Προαγωνιστικών Κατηγοριών, που έγινε στις 20 Γενάρη στην Πάτρα.

Οι εν λόγω αγώνες ήταν  το τελευταίο τεστ ενόψει των Χειμερινών Αγώνων Νοτίου Ελλάδος για τις αγωνιστικές κατηγορίες, αλλά και για τους Χειμερινούς Αγώνες της περιφέρειας για τα προαγωνιστικά.
Στις αγωνιστικές κατηγορίες, τα παιδιά του ΝΟΚ  είχαν την ευκαιρία να εξασφαλίσουν τα όρια συμμετοχής σε αρκετά ακόμα αγωνίσματα ενώ πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησε και η προαγωνιστική ομάδα με τα παιδιά στα περισσότερα αγωνίσματα να βελτιώνουν τις επιδόσεις τους. Την αποστολή στην Πάτρα συνόδευσαν οι Παναγιώτης Λαγοπάτης, Μπασακίδη Σταυρούλα και Καίσαρη Άννα.
Αναλυτικά  οι επιδόσεις του ΝΟΚ  στη 2ης Χειμερινή Ημερίδα έχουν ως εξής:
Αγόρια – Κορίτσια  12 ετών (γεν.2006)
Πουλέτης Νικόλαος    50ΕΛ    36’’85    9ος, 100ΕΛ 1’22’’05    8ος, 200ΕΛ 3’01’’53    3ος.
Μαρκοπούλου Γεωργία 400ΕΛ 5’56’’65 2η, 50ΥΠ 41’’03    4η, 200ΥΠ 3’10’’63    5η
Χαντζάρα Μαρία-Ελένη 200ΕΛ 2’54’’81 5η, 400ΕΛ 6’15’’43 3η, 50ΥΠ 42’’46 5η
Αγόρια – Κορίτσια  11 ετών (γεν.2007)
Μάλαμας Ευστάθιος-Σπυρίδων 400ΕΛ  5’53’’03 1ος, 50ΥΠ 42’’80 8ος, 200ΥΠ 3’15’’23 2ος.
Κούρος Βασίλειος 50ΕΛ 35’’13 5ος, 100ΕΛ 1’19’’31 4ος, 100ΥΠ    1’34’’74 3ος
Μιχαλόπουλος Αθανάσιος 100ΕΛ 1’25’’93 10ος, 400ΕΛ 6’22’’15 2ος, 50ΥΠ 47’’65 16ος
Μαντζουνέας Ευάγγελος 50ΕΛ 40’’52 16ος, 100ΕΛ 1’32’’95 12ος, 50ΥΠ 51’’41    17ος
Σγάντζος Ιωάννης 50ΕΛ 33’’76 2ος, 200ΕΛ    2’40’’71 2ος, 50ΥΠ    40’’32    4ος
Κορομπόκης Βασίλειος – Μάριος 50ΕΛ 36’’90 10ος, 50ΥΠ 45’’4313ος, 100ΥΠ    1’43’’47 7ος
Μαρούλη Βαλεσία    400ΕΛ    6’00’’15 2η 200ΥΠ    3’02’’57 1η 50ΠΡ 49’’55 4η
Τζώρτζη-Πάλλη Ιωάννα 50ΕΛ 40’’16 10η 100ΕΛ    1’34’’09 8η 50ΥΠ άκυρη
Αγόρια - Κορίτσια 10 ετών (γεν.2008)
Κλεφτόγιαννης Λυκούργος    50ΠΡ    άκυρος, 100ΠΡ 1’47’’95    1ος
Φράγκος Κων/νος    200ΕΛ    3’16’’41 4ος, 50ΠΡ    54’’02    3ος
Κούμανης Βασίλειος    50ΕΛ    43’’75    6ος, 200ΕΛ    3’26’’34 5ος
Σπυρόπουλος Αριστείδης    200ΕΛ    2’49’’91 3ος, 50ΠΡ    52’’01    1ος
Μαρλαντής Χριστόφορος    50ΕΛ    42’’66    3ος, 50ΠΕΤ    55’’42    3ος
Φραγκούλη Μαρία-Σοφία    50ΥΠ    48’’17    6η, 200ΜΑ    3’27’’72    3η
Σκουράκη Κων/να    50ΕΛ    40’’58    1η, 100ΕΛ    1’31’’32 6η
Τσαλίκη Ολυμπία    100ΕΛ    1’34’’28    7η, 50ΠΡ    1’02’’62    8η
Αγόρια – Κορίτσια  9 ετών (γεν.2009)
Πουλέτης Παναγιώτης 50ΕΛ    46’’00    13ος 100ΕΛ    1’43’’26    7ος
Πατριαρχέας Δημήτριος 50ΠΡ    1’04’’97    5ος 50ΥΠ    51’’59    5ος
Σούλιος Βασίλειος 100ΕΛ    1’34’’60 3ος 50ΠΡ    57’’20    2ος
Αποστολάκης Χαράλαμπος    100ΕΛ    1’34’’95 4ος 50ΠΡ    53’’32    1ος
Τσετσέκος Γεώργιος    50ΥΠ    57’’28    10ος 50ΠΡ    1’13’’23    6ος

Αγωνιστικές κατηγορίες
Η κατάταξη είναι σε μορφή ανοικτής κατηγορίας(όπεν) και όχι ανά κατηγορία
νέων – νεανίδωμ (γεν.2000-2001)
Λουκαρέα Σταυρούλα    50ΕΛ    28’’74    1η, 50ΥΠ    30’’76    1η, 100ΥΠ    1’10’’29    1η, 200ΥΠ    2’27’’19    1η.
Παίδων – Κορασίδων (γεν.2002-2003)
Αγγουράς Ιωάννης    50ΕΛ    27’’19    7ος, 50ΠΕΤ    28’’67    5ος, 100ΠΕΤ    1’02’’65    3ος
200ΠΕΤ 2’38’’53    5ος.
Χάππας Παναγιώτης    50ΠΕΤ    30’’67    14ος, 50ΠΡ    34’’85    5ος, 100ΠΡ    1’16’’77    3ος, 200ΠΡ2’46’’45 2ος
Τσάκαλης Γεώργιος    50ΕΛ    26’’66    5ος, 50ΠΡ 32’’59 1ος, 100ΠΡ    1’16’’84    4ος
Λαπιώτη Βασιλική 50ΕΛ 29’’993η, 100ΕΛ    1’03’’71 3η, 50ΠΕΤ    30’’77    2η, 100ΠΕΤ 1’08’’81 3η
Σκιαδοπούλου Όλγα    50ΥΠ    32’’19    2η, 100ΠΕΤ 1’07’’56 2η, 200ΜΑ2’28’’13 1η 10Ε 1’01’’4 1η

Παμπαίδων - Παγκορασίδων Α (γεν. 2004)
Χρυσομάλλης Μάριος-Παναγιώτης    50ΕΛ    27’’08    6ος, 50ΠΕΤ    28’’79    6ος, 100ΠΕΤ    1’04’’27 5ος, 200ΠΕΤ    2’22’’89 3ος.
Καντζιλιέρη Ευαγγελία    50ΕΛ    32’’95    24η, 200ΕΛ    2’32’’83 2η, 400ΕΛ    5’15’’10 2η
50ΠΕΤ    36’’31    15η, Δημητρούλη Θεοδώρα    50ΕΛ    37’’17    43η, 100ΕΛ    1’21’’46    26η
50ΠΡ    46’’35    17η
Κανουλά Ρεβέκα 50ΕΛ 38’’80 45η, 50ΠΡ    47’’03    18η, 100ΠΡ    1’43’’11 14η
Παμπαίδων - Παγκορασίδων Β (γεν. 2005)
Χάππα Αναστασία    50ΕΛ    30’’01    4η, 100ΕΛ    1’05’’67 3η, 50ΥΠ    34’’02    7η, 100ΠΕΤ 1’16’’77 6η
Λαπιώτη Αγάπη-Ελπίδα 50ΕΛ 32’’26    18η, 100ΕΛ    1’09’’78 13η, 400ΕΛ    5’15’’42 3η
50ΠΕΤ    34’’24    7η, Λιανού Ελένη    50ΕΛ    33’’62    29η, 200ΕΛ    2’40’’36 4η, 50ΠΕΤ    37’’69    19η
100ΠΕΤ 1’32’’58 12η
Γεωργακοπούλου Βασιλική    50ΕΛ    34’’78    32η, 50ΥΠ 37’’58 13η, 100ΥΠ 1’23’’26 11ος, 200ΥΠ 2’56’’55 5ος Κλεφτόγιαννη Κλημεντία-Νεκταρία    50ΕΛ    35’’76    38η 50ΠΡ    44’’67    15η
100ΠΡ    1’34’’50 10η

Με 7 αθλητές  στο ΟΑΚΑ

Με 7 κολυμβητές και κολυμβήτριες που έχουν εξασφαλίσει τα όρια συμμετοχής στους αγώνες θα λάβει μέρος ο Ναυτικός Ομιλος Καλαμάτας στους Χειμερινούς  Αγώνες Νοτίου Ελλάδος Παμπαίδων - Παγκορασίδων ΑΒ (γεν. 2004 -2005) που ξεκινούν σήμερα και ολοκληρώνονται την Κυριακή στο ΟΑΚΑ. Στην κατηγορία παμπαίδων Α θα αγωνιστεί ο Χρυσομάλλης Μάριος - Παναγιώτης στα 50ΕΛ, 100 και 200ΠΕΤ και στους παμπαίδες Β ο Μακρέας Βασίλης στα 50ΕΛ, 50 και 100ΥΠ.
Στις παγκορασίδες Α η Καντζιλιέρη Ευαγγελία θα αγωνιστεί στα 50ΠΕΤ, 400ΕΛ και στις παγκορασίδες Β η Χάππα Αναστασία στα 50ΥΠ, 50 και 100ΕΛ, η Λαπιώτη Αγάπη - Ελπίδα στα 50ΠΕΤ, 50 και 100ΕΛ, η Λιανού Ελένη στα 50ΠΕΤ και η Γεωργακοπούλου Βασιλική στα 50ΥΠ

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ