Πέμπτη, 01 Μάρτιος 2018 13:43

Πετυχημένη ημερίδα στίβου από τον Ακρίτα

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)

 

Το Τμήμα Κλασικού Αθλητισμού του Ακρίτα πραγματοποίησε το περασμένο Σάββατο προπονητική ημερίδα κλειστού στίβου στο χώρο του Κλειστού Προπονητηρίου στο Elite City Resort στο πλαίσιο της βελτίωσης της «Ποιότητας Ζωής» των ανθρώπων και ιδιαίτερα των νέων. 

Προπονητική ημερίδα στίβου διοργάνωσε το περασμένο Σάββατο το τμήμα στίβου του Ακρίτα.

Η ημερίδα έγινε στο χώρο του Κλειστού Προπονητηρίου στο Elite City Resort, στο πλαίσιο της βελτίωσης της «ποιότητα ζωής» των ανθρώπων και ιδιαίτερα των νέων.

Κατά την έναρξη της διοργάνωσης ο πρόεδρος Πέτρος Παπαδόπουλος ευχαρίστησε όλους τους γονείς που εμπιστεύονται τα παιδιά τους καθώς και τους αθλητές για τις προσπάθειες τους.

Τόνισε τη βοήθεια και συμπαράσταση τόσο του Elite City Resort όσο και των χορηγών της εκδήλωσης ενώ ευχαρίστησε τους προπονητές – πτυχιούχους Φυσικής Αγωγής Ευαγγελία Ντόλου, Κωνσταντίνο Κουβαρά και και Γεωργία Λυκοτραφίτη και ιδιαίτερα την Μαρία Ζέρβα για την ξεχωριστή πολύτιμη και ουσιαστική συμβολή της στην ακαδημία του συλλόγου.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Α,Β,Γ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ (Αγόρια): 1ος Βουτσής Δημήτρης, 2ος Χρυσικός Διονύσης- Χαλίλ Χαμίτ, 3ος Μαυρίκης Τρύφωνας, 4ος Μπάκας Σταύρος, 5ος Μακίν Ηλίας, 6ος Σαρρής Μάριος-Παναγόπουλος Δημήτρης.

Α,Β,Γ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ (Κορίτσια): 1η Πετεινάρη Μαίρη-Πετεινάρη Βίκυ, 2η Μπρούμα Μαριάννα- Γιαννέλου Ιωάννα, 3η Καράμπελα Αφροδίτη-Μπίτσικα Γεωργία-Χριστοπούλου Αντωνία.

ΣΤ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ (Αγόρια): 1ος Ρούμπος Δημήτρης, 2ος Ζεμπίλας Χρήστος, 3ος Κονταξής Ιωάννης-Κοροβέσης Θανάσης.

ΣΤ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ (Κορίτσια): 1η Χρυσικού Ιωάννα, 2η Χρυσικού Δέσποινα, 3η Χοροντίνκα Βαλεντίνα.

Ε ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ (Κορίτσια): 1η Γεωργούση Σταυρούλα, 2η Μπούνα Λυδία, 3η Καρακαιδού Ιόλη.

Δ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ (Αγόρια): 1ος Τσιρτσής Μάριος, 2ος Μπένος Σταύρος- Νιαβής Νίκος, 3ος Καρακαιδός Άλκης-Ανδριανός Μάλλωσης- Θεόκας Δημήτρης.

Δ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ (Κορίτσια): 1η Γιαννέλου Έλενα, 2η Θεόκα Εριέττα- Μαλαπέτσα Ζέτα, 3η Θάνου Ελεονώρα-Μέντζα Γεωργία.

Γ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ (Αγόρια): 1ος Γιαννόπουλος Δημήτρης, 2ος Τζιάβας Νίκος, 3ος Μάλαμας Απόλλωνας-Τζελεπής Ιωάννης-Καραγιάννης Ευάγγελος.

Γ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ (Κορίτσια): 1η Κάρτσωνα Κωνσταντίνα, 2η Παλλαδινού Δημιάννα, 3η Τσανάι Ελιάννα, 4η Κυβέλου Λουκία, 5η Μπίρταχα Μαριάννα, 6η Παπαδοπούλου Ιωάννα-Ασημάκου Αριστέα.

Β ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ (Αγόρια): 1ος Δημόπουλος Νίκος, 2ος Σκεμπρής Ιάσονας, 3ος Μάστορας Πάνος-Καραγιάννης Λεωνίδας-Κονταξής Άγγελος.

Β ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ (Κορίτσια): 1η Λαλάκου Ελπιδώρα-Κουβαρά Σοφία, 2η Χριστοδούλου Γεωργία, 3η Μωραγιάννη Ειρήνη.

Α ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ (Αγόρια): 1ος Νασόπουλος Δημήτρης, 2ος Χριστόπουλος Άλκης-Δαρδάνης Γιώργος-Αντωνάκος Γιώργος, 3ος Μπουρμπούλης Νικόλαος, Μπουρμπούλης Γεώργιος, Χαμέι Γιαχά

Α ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ (Κορίτσια): 1η Ζάγουρα Βιολέτα, 2η Νιαβή Κωνσταντίνα, 3η Παπαδοπούλου Ελίνα-Μασουρίδη Νικολέτα-Τεριζάκη Στέλλα-Δημοπούλου Βάσια.

Συμμετείχαν τα Νήπια (Αγόρια και Κορίτσια): Ασημακόπουλος Άρης, Νιαβής Νίκος, Ζαχαρόπουλος Στέλιος, Τζαμουράνης Κωνσταντίνος, Καρμοίρης Κωνσταντίνος, Τεριζάκης παναγιώτης, Γεωργιλέας Αναστάσης, Γεωργιλέας Γιώργος, Τζελέπης Κωνσταντίνος, Χριστοδούλου Βασιλική και Κάρτσωνα Χριστίνα.

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ