Δευτέρα, 02 Απρίλιος 2018 19:12

ΚΑΛΑΜΑΤΑ ‘80 – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ 48-73: Βαριά ήττα στην Τέντα

Η διακοπή του πρωταθλήματος φαίνεται ότι δεν έκανε καλό στην Καλαμάτα ‘80, η οποία προερχόταν από την ήττα, αλλά με μαχητική εμφάνιση στην Ακράτα.

Η Μεσσηνιακή ομάδα ηττήθηκε εύκολα με 48-73 από τον Κεραυνό Αιγίου, ο οποίος βρίσκεται στην 11η θέση του 1ου ομίλου της Γ’ εθνικής.

Οι φιλοξενούμενοι μετά το πρώτο δεκάλεπτο που το σκορ ήταν 15-16, άνοιξαν τη διαφορά και πήγαν στο ημίχρονο με προβάδισμα 14 πόντων. Στο τρίτο δεκάλεπτο η διαφορά ανέβηκε στους 23 πόντους, για να έρθει η ήττα με το “βαρύ” 48-73 για την Καλαμάτα ‘80 που παραμένει ουραγός μαζί με την Ολυμπιάδα.
Δεκάλεπτα: 15-16, 20-34 34-57, 48-73
Διαιτητές Μαραμης-Αναστασίου
ΚΑΛΑΜΑΤΑ ’80 (Κορογώνας): Σκοπέτος 6(1), Φραγγέας, Παπαγεωργίου 9(1), Μπάζιος 9(1), Πετρόπουλος 10, Βούλγαρης 6, Πατικόπουλος 4, Κατσαρέας 4, Μπουγάς
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΙΓΙΟΥ (Γκοργκόλης): Αναστασόπουλος 13(3), Σωτηρόπουλος, Χριστοδουλόπουλος 4, Σταθακόπουλος 2, Φωτίου 10(1), Λαδικός, Μαναβόπουλος 15, Οικονομόπουλος, Γκόβας 10(2), Καράγιαννης 9, Γκιζογιάννης 10