Παρασκευή, 04 Μάιος 2018 15:22

Οι νικητές στους αγώνες στίβου γυμνασίων (φωτό)

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(0 ψήφοι)
Οι νικητές στους αγώνες στίβου γυμνασίων (φωτό)

Γέμισε ταλέντα χθες το πρωί το Δημοτικό Στάδιο Καλαμάτας, καθώς περίπου 300 αγόρια και κορίτσια ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα των διοργανωτών και έλαβαν μέρος στους αγώνες στίβου γυμνασίων της Μεσσηνίας.

Το πρόγραμμα περιλάμβανε εννέα αγωνίσματα: 80, 150, 300, 600, 1.000 μέτρα, ακόντιο, μήκος, σφαίρα και ύψος. Ολα τα παιδιά προσπάθησαν να δώσουν τον καλύτερό τους εαυτό και κέρδισαν το χειροκρότημα. Αναλυτικά οι τρεις πρώτοι νικητές έχουν ως εξής:

Αγόρια

 

80 μέτρα

1. Ελευθέριος Χριστόπουλος (Πύλου)

2. Διονύσης Τσώνης (1ο Καλαμάτας)

3. Θεόδωρος Βρυώνης (7ο Καλαμάτας)

 

150 μέτρα

1. Αλέξανδρος Αλεξανδρόπουλος (3ο Καλαμάτας)

2. Ρούγκεν Ντούλι (2ο Καλαμάτας)

3. Γιώργος Πετρίδης (Παραλίας)

 

300 μέτρα

1. Κώστας Γκρεμάι (1ο Μεσσήνης)

2. Ηλίας Χότζα (Πύλου)

3. Νίκος Παυλής (3ο Καλαμάτας)

 

600 μέτρα

1. Βασίλης Παναγιωτόπουλος (Κυπαρισσίας)

2. Αλέξανδρος Μιχαλάκης (5ο Καλαμάτας)

3. Γιώργος Ηλιακίδης (Πύλου)

 

1.000 μέτρα

1. Μιχάλης Καπετανάκης (5ο Καλαμάτας)

2. Θεοδόσιος Αθανασόπουλος (Πύλου)

3. Σάλι Καλέμι (1ο Μεσσήνης)

 

Ακόντιο

1. Χαράλαμπος Σουλεϊμέζης (4ο Καλαμάτας)

2. Εριον Μάναρι (Μελιγαλά)

3. Γιώργος Βράχας (5ο Καλαμάτας)

 

Μήκος

1. Νίκος Ζαχαρέας (Παραλίας)

2. Μάριος Σπυρόπουλος (7ο Καλαμάτας)

3, Ξενοφών Πολίτης (6ο Καλαμάτας)

 

Σφαίρα

1. Αλέξανδρος – Ηλίας Σπάης (1ο Καλαμάτας)

2. Γιάννης – Παναγιώτης Μαδεμτζής (6ο Καλαμάτας)

3. Γιώργος Γκότσης (Διαβολιτσίου)

 

Υψος

1. Ανδρέας Ρίζος (6ο Καλαμάτας)

2. Γιώργος Αλεξανδρόπουλος (Πύλου)

3. Ερσι Τσεπελέ (Πύλου)

 

Κορίτσια

 

80 μέτρα

1. Μαριλένα Φεράι (Ανδρούσας)

2. Νικολέτα Μαχαίρα (1ο Μεσσήνης)

3. Βασιλική Κουλιέρη (Παραλίας)

 

150 μέτρα

1. Χριστίνα – Ιωάννα Πλατανίτη (Παραλίας)

2. Ελένη Λάσκαρη (4ο Καλαμάτας)

3. Μαρία Σκούλικα (Αρφαρών)

 

300 μέτρα

1. Ηλιάνα Κατερινοπούλοιυ (4ο Καλαμάτας)

2. Βασιλική Ζάκη (4ο Καλαμάτας)

3. Αιμιλία Χρυσομάλλη (Παραλίας)

 

600 μέτρα

1. Ηλιάνα Τασιοπούλου (Παραλίας)

2. Σταυρούλα Κομπότη (Κάμπου)

3. Δήμητρα – Φιλαρέτη Τσαϊρη (Παραλίας)

 

1.000 μέτρα

1. Μαρία Καρασϊσκου (7ο Καλαμάτας)

2. Ρόμπιν Γουντ Γκέιτ (Κυπαρισσίας)

3. Αγάπη – Ελπίδα Λαπιώτη (4ο Καλαμάτας)

 

Ακόντιο

1. Σταυριάννα Σταθοπούλου (Παραλίας)

2. Καλλιόπη Τσιμπούρη (6ο Καλαμάτας)

3. Βασιλική Ζωφέα (1ο Μεσσήνης)

 

Μήκος

1. Βασιλική Πετεινάρη (Μουσικό)

2. Νίκη Σακελλαροπούλου (2ο Μεσσήνης)

3. Θεοδώρα Καγιά (Μουσικό)

 

Σφαίρα

1. Ευθυμία Σταθοπούλου (6ο Καλαμάτας)

2. Δήμητρα Γιαννουλάκη (2ο Μεσσήνης)

3. Χρυσούλα Κορέλλα (Πύλου)

 

Υψος

1. Μαρία Πετεινάρη (Μουσικό)

2. Νικολέτα Σιώρα (3ο Καλαμάτας)

3. Βασιλική Μπιζίμη (1ο Μεσσήνης)

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ