Τετάρτη, 17 Οκτώβριος 2018 12:52

Χρυσό στη Ρωσία ο Γιώργος Λαζαρίδης

Χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο Γιώργος Λαζαρίδης στο «Ikar Open» που διεξήχθη από τις 12 έως τις 14 Οκτωβρίου στη Μόσχα.

Ο Μεσσήνιος αθλητής του τένις με αμαξίδιο με συμπαίκτη τον τον Ρώσο Yiouri Golovin κατέκτησε την πρώτη θέση στο διπλό, κλείνοντας με τον καλύτερο τρόπο την παρουσία του σε διεθνή τουρνουά στο εξωτερικό για το 2018.

Είναι αξιοσημείωτο πως ήταν ο 8ος τελικός που αγωνίστηκε φέτος. Στο μονό ο Λαζαρίδης έφτασε μέχρι τον ημιτελικό.

Σειρά έχει πλέον το «3ο Ancient Messene Open» (Ancient Messene Open), που θα γίνει στην Μεσσηνία. “Σας περιμένω όλους δίπλα μου για να ενισχύσετε τις προσπάθειες μου , αλλά και των συναθλητών μου που θα έρθουν στην Μεσσηνία απ’ όλο τον κόσμο”, ανάφερε στην σελίδα του στο facebook ο Μεσσήνιος αθλητής.