Πέμπτη, 25 Οκτώβριος 2018 15:19

Πέντε μετάλλια για τον Ιππικό Ομιλο Καλαμάτας

Με πέντε μετάλλια, εκ των οποίων τρία χρυσά και δύο αργυρά επέστρεψε η αποστολή του Ιππικού Ομίλου Καλαμάτας από το Grand Prix που διοργάνωσε στις εγκαταστάσεις του, ο Ιππικός Όμιλος Βορείων Προαστείων (ΙΟΒΟΠ).

Ο καλαματιανός όμιλος συμμετέχει με πέντε αθλητές στους εν λόγω αγώνες που έγιναν το περασμένο Σαββατοκύριακο. Αναλυτικά συμμετείχαν οι: Ιωάννα Μανωλακάκη με τον ίππο Nepala, που με άπταιστες διαδρομές κέρδισαν την κατηγορία 0.80-0.90μ αλλά και την κατηγορία 0.85-0.95μ. Νίκος Δρούγας με τον ίππο Upper Star Hero, που με πολύ γρήγορες και άπταιστες διαδρομές κέρδισαν την κατηγορία 1.10μ και την δεύτερη θέση της κατηγορίας 1.15μ. Σωτήρης Αντωνόπουλος με τον ίππο By Chance, που με άπταιστες διαδρομές κέρδισαν την δεύτερη θέση στην κατηγορία 1.05μ. Διονύσης Βυθούλκας με τον ίππο Kantos, που έκαναν πολύ καλές διαδρομές στις κατηγορίες 1.00μ & 1.05μ και η Μελίνα Πεϊμανίδη με τον ίππο Candice, που έκαναν επίσης πολύ ωραία εμφάνιση στις κατηγορίες 1.20μ & 1.25μ.

Ο Ιππικός Ομιλος Καλαμάτας με ανακοίνωσή του συνεχάρη τους αθλητές και τις οικογένειες τους που του στηρίζουν πάντα.