Παρασκευή, 28 Δεκέμβριος 2018 12:50

Επιτυχίες της Golden Phoenix στο Πανελλήνιο Muay Thai

Τρία μετάλλια κατέκτησε η σχολή Golden Phoenix Καλαμάτας στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Muay Thai που πραγματοποιήθηκε στις 15-16 Δεκεμβρίου 2018 στην Αθήνα, στο κλειστό γυμναστήριο πυγμαχίας Γεώργιος Στεφανόπουλος.

Συγκεκριμένα, πρωταθλητής Ελλάδος κατακτώντας την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο ήταν ο Σταύρος Ξαπλαντέρης στα -86 κιλά. Τη 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο κατέκτησε ο Περικλής Σιγαλός στα -81 κιλά και την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο Δημήτρης Πετρουλάκης στα -68 κιλά.  Οπως τονίζει η ανακοίνωση της Golden Phoenix, “ο Καλαματιανός Σύλλογος Golden Phoenix είναι ο μόνος σύλλογος που εκπροσώπησε την Μεσσηνία στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Muay Thai, καθώς και ο μοναδικός πλέον σύλλογος με πανελληνιονίκες αθλητές”.