Παρασκευή, 01 Φεβρουάριος 2019 13:26

Διακρίσεις του ΝΟΚ σε δύο κολυμβητικούς αγώνες

Γράφτηκε από τον

 

Με την συμμετοχή σε δύο κολυμβητικές συναντήσεις συνεχίστηκε η προετοιμασία των προαγωνιστικών και αγωνιστικών τμημάτων του ομίλου κατά τον μήνα Ιανουάριο.

Συγκεκριμένα η ομάδα συμμετείχε στην Χειμερινή Ημερίδα Προαγωνιστικών Κατηγοριών και Ημερίδα Ορίων που διεξήχθη 12/1 στην Τρίπολη και η οποία διακόπηκε (δεν διεξήχθη η Β’ Αγωνιστική) λόγω δυσμενών καιρικών συνθηκών (χιονόπτωσης). Παρ’ όλα αυτά οι κολυμβητές της προαγωνιστικής ομάδας πραγματοποίησαν πολύ καλές εμφανίσεις και τα παιδιά της αγωνιστικής ομάδας πέτυχαν την εξασφάλιση ορίων και σε επιπλέον αγωνίσματα εν όψει των Χειμερινών Αγώνων που θα ξεκινήσουν μέσα στον Φεβρουάριο. Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ (γεν. 2007)

Κορομπόκης Βασίλειος 100ΕΛ 1’13’’04 1ος, 200ΕΛ 2’43’’36 2ος. Σγάντζος Ιωάννης 800ΕΛ 12’21’’38 2ος, 100ΠΡ 1’45’’43 5ος. Μάλαμας Ευστάθιος 100ΕΛ 1’15’’82 3ος, 800ΕΛ 11’58’’30 1ος. Μιχαλόπουλος Αθανάσιος 100ΕΛ 1’23’’46 8ος, 200ΕΛ 3’02’’69 4ος. Τσιχριτζής Παντελής 100ΠΡ 1’44’’66 4ος, 50ΠΕΤ 42’’17 1ος. Σουλεϊμέζη Φωτεινή 200ΕΛ 3’30’’97 6η, 100ΕΛ 1’32’’97 8η. Σωτηροπούλου Ελένη 100ΕΛ 1’26’’57 6η, 50ΥΠ 48’’64 3η. Πολίτη Αννα 100ΕΛ 1’52’’67 11η. Μαρούλη Βαλεσία 50ΠΕΤ 38’’30 5η, 200ΥΠ 2’51’’28 1η.

ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ (γεν. 2008)

Λυκοτραφίτης Δημοσθένης 100ΕΛ 1’20’’88 3ος, 50ΠΕΤ 43’’25 5ος. Φράγκος Κωνσταντίνος 50ΥΠ 43’’95 3ος. Κούμανης Βασίλειος 50ΥΠ 49’’91 7ος, 100ΕΛ 1’38’’84 10ος.

Κλεφτόγιαννης Λυκούργος 50ΥΠ 45’’97 4ος, 200ΕΛ 3’03’’48 2ος. Σκουράκη Κωνσταντίνα 200ΕΛ 3’13’’77 5η. Μπαρμπίτσα Αθηνά 50ΥΠ 51’’18 8η. Φραγκούλη Μαρία – Σοφία 200ΕΛ 2’58’’76 3η, 50ΠΕΤ 41’’54 2η. Τσαλίκη Ολυμπία 50ΠΕΤ 49’’06 6η, 100ΠΡ 1’57’’67 4η.

ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ (γεν. 2009)

Κουρέας Βασίλειος 100ΕΛ 1’23’’59 2ος. Πολίτης Σπυρίδων 100ΕΛ 1’41’’32 9ος. Πουλέτης Παναγιώτης 50ΠΕΤ 47’’70 3ος. Σγάντζος Αλέξανδρος 100ΕΛ 1’25’’25 3ος. Τσετσέκος Γεώργιος 100ΕΛ 1’31’’38 5ος. Μητροπούλου Ευαγγελία 100ΕΛ 1’21’’48 1η. Ξενογιάννη Ελένη-Μαρία 50ΥΠ 57’’82 3η.

ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ (γεν. 2010)

Μπούνας Κων/νος 100ΕΛ 1’34’’58 3ος. Δημητρακόπουλος Γεώργιος 100ΕΛ 1’42’’21 5ος. Κασιδάκης Κων/νος 50ΥΠ 1’01’’50 8ος. Σκούντζου Σπυριδούλα 50ΥΠ 47’’57 2η. Φράγκου Αναστασία 50ΥΠ 52’’08 4η. Γκότση Αριάδνη 50ΥΠ 58’’01 8η. Φραγκούλη Αργυρώ 50ΠΕΤ 56’’10 1η. Βασιλάκη Αντωνία 100ΕΛ 2’04’’07 4η.

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

Χάππας Παναγιώτης 50ΠΕΤ 29’’79 9ος, 100ΠΡ 1’15’’30 2ος. Χρυσομάλλης Μάριος – Παναγιώτης (2004) 100ΕΛ 56’’65 1ος, 200ΕΛ 2’07’’00 1ος, 50ΠΕΤ 27’’35 1ος. Μακρέας Βασίλειος (2005) 50ΥΠ 32’’97 1ος, 200ΥΠ 2’31’’48 1ος, 50ΠΕΤ 32’’25 12ος.

Πολίτης Δημήτριος (2005) 100ΕΛ 1’23’’73 23ος, 50ΥΠ 47’’25 7ος.

Πουλέτης Νικόλαος (2006) 100ΕΛ 1’11’’23 15ος, 200ΕΛ 2’34’’71 7ος.

Σκιαδοπούλου Όλγα (2002) 100ΕΛ 1’03’’57 2η, 50ΠΕΤ 30’’73 1η. Δημητρούλη Θεοδώρα (2004) 50ΠΕΤ 37’’65 15η, 100ΠΡ 1’33’’26 10η. Καντζιλιέρη Ευαγγελία (2004) 100ΕΛ 1’13’’17 15η, 200ΕΛ 2’33’’39 4η. Κλεφτόγιαννη Κλημεντία – Νεκταρία (2005) 100ΕΛ 1’13’’23 16η, 200ΕΛ 2’42’’65 7η. Λιανού Ελένη (2005) 100ΕΛ 1’15’’50 18η, 50ΠΕΤ 38’’34 17η.

Γεωργακοπούλου Βασιλική 50ΥΠ 37’’50 5η, 200ΥΠ 2’58’’20 5η. Χάππα Αναστασία (2005) 100ΕΛ 1’06’’33 5η, 50ΥΠ 34’’84 1η, 50ΠΕΤ 31’’68 2η. Λαπιώτη Αγάπη – Ελπίδα (2005) 100ΕΛ 1’08’’35 9η, 200ΕΛ 2’30’’88 3η, 50ΠΕΤ 33’’25 4η.Μαρκοπούλου Γεωργία (2006) 100ΕΛ 1’12’’15 14η 50ΥΠ 37’’12 4η. Δρακοπούλου Λευκή – Μαρία (2006) 50ΠΕΤ 39’’59 18η, 100ΠΡ 1’35’’69 13η Γεωργουλέα Αργυρώ (2006) 100ΠΡ 1’48’’00 19η.

20 μετάλλια στον αγώνα

του Νηρέα Χαλανδρίου

Στις 25 - 27/1 τα κολυμβητικά τμήματα του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας αγωνίστηκαν στο ΟΑΚΑ στο 5ο Τρόπαιο που διοργάνωσε ο Νηρέας Χαλανδρίου πραγματοποιώντας εξαιρετικές εμφανίσεις που συνοδεύτηκαν από 20 μετάλλια, πολλά πλασαρίσματα στην οκτάδα και νέα όρια για τα παιδιά της αγωνιστικής ομάδας. Αναλυτικά τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ (γεν. 2007)

Κούρος Βασίλειος 50ΕΛ 29’’42 1ος, 100ΕΛ 1’04’’55 1ος, 100ΥΠ 1’18’’87 4ος. Σγάντζος Ιωάννης 200ΕΛ 2’37’’66 5ος, 50ΠΕΤ 35’’95 5ος, 200ΜΑ 2’57’’79 6ος. Τσιχριτζής Παντελής 50ΠΡ 46’’23 12ος, 200ΠΡ 3’37’’72 10ος. Μίχου Χριστίνα 50ΕΛ 33’’86 10η, 100ΕΛ 1’18’’20 17η, 200ΕΛ 2’56’’08 20η. Μαρούλη Βαλεσία 50ΥΠ 37’’92 4η, 100ΥΠ 1’21’’20 6η, 200ΥΠ 2’52’’04 3η.

ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ (γεν. 2008)

Σπυρόπουλος Αριστείδης 100ΕΛ 1’15’’71 4ος, 200ΕΛ 2’42’’51 2ος, 50ΥΠ 41’’92 10ος. Κούμανης Βασίλειος 200ΕΛ 3’16’’75 23ος, 50ΠΡ 53’’18 16ος, 100ΠΡ 1’55’’22 15ος. Κλεφτόγιαννης Λυκούργος 50ΠΡ 46’’29 3ος, 100ΠΡ 1’40’’44 2ος, 200ΠΡ 3’33’’20 2ος.

Φράγκος Κων/νος 50ΥΠ 45’’76 21ος, 100ΥΠ 1’34’’54 12ος, 100ΠΡ 1’48’’39 12ος. Σκουράκη Κων/να 50ΕΛ 36’’65 17η, 100ΕΛ 1’24’’84 19η, 50ΥΠ 42’’32 8η. Φραγκούλη Μαρία – Σοφία 50ΕΛ 36’’60 16η, 50ΠΕΤ 39’’46 4η, 200ΜΑ 3’20’’95 7η. Μπαρμπίτσα Αθηνά 50ΕΛ 45’’00 44η 50ΥΠ 51’’97 23η.

ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ (γεν. 2009)

Πουλέτης Παναγιώτης 50ΕΛ 36’’69 7ος, 100ΕΛ 1’24’’75 7ος. Κουρέας Βασίλειος 200ΕΛ 3’02’’70 4ος, 200ΜΑ 3’25’’03 3ος. Σγάντζος Αλέξανδρος 50ΕΛ 36’’75 8ος, 50ΠΕΤ 42’’87 2ος.

Πατριαρχέας Δημήτριος 50ΕΛ 39’’00 13ος, 50ΥΠ 44’’17 7ος. Τσετσέκος Γεώργιος 100ΕΛ 1’32’’13 16ος, 50ΠΡ 55’’04 10ος. Ζερβάκης Θεόδωρος 50ΥΠ 50’’54 17ος, 50ΠΡ 1’04’’06 18ος. Μητροπούλου Ευαγγελία 100ΕΛ 1’21’’42 4η, 200ΕΛ 2’55’’57 3η.

ΑΓΟΡΙΑ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ (γεν. 2010)

Λαγοπάτης Γεώργιος 50ΥΠ 52’’20 16ος, 50ΠΡ 56’’98 12ος. Σκούντζου Σπυριδούλα 50ΕΛ 42’’80 7η, 50ΥΠ 47’’75 4η. Φραγκούλη Αργυρώ 50ΕΛ 42’’18 6η, 100ΕΛ 1’35’’32 5η. Βασιλάκη Αντωνία 50ΥΠ 53’’15 12η, 50ΠΡ 1’01’’15 14η. Γκότση Αριάδνη 50ΥΠ 57’’89 26η, 50ΠΡ 1’08’’01 24η.

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ

Αγγουράς Ιωάννης (2002) 50ΕΛ 26’’29 10ος, 100ΠΕΤ 1’03’’10 3ος, 200ΜΑ 2’25’’31 1ος. Τσάκαλης Γεώργιος (2002) 50ΕΛ 26’’26 9ος, 50ΠΡ 33’’10 9ος. Χάππας Παναγιώτης (2003) 50ΠΡ 33’’64 6ος, 200ΠΡ 2’39’’85 4ος, 200ΜΑ 2’29’’64 13ος, Χρυσομάλλης Μάριος – Παναγιώτης (2004) 50ΕΛ 25’’21 2ος, 100ΕΛ 55’’63 2ος, 100ΠΕΤ 1’00’’14 5ος. Μακρέας Βασίλειος (2005) 50ΥΠ 32’’70 2ος, 100ΥΠ 1’10’’24 3ος, 100ΕΛ 1’02’’49 5ος. Πουλέτης Νικόλαος (2006) 100ΕΛ 1’09’’84 17ος, 50ΠΡ 42’’21 12ος, 200ΜΑ 2’49’’53 5ος. Σκιαδοπούλου Όλγα (2002) 50ΥΠ 32’’38 5η, 100ΠΕΤ 1’09’’11 3η, 200ΜΑ 2’31’’05 2η. Καντζιλιέρη Ευαγγελία (2004) 50ΕΛ 33’’42 44η, 100ΕΛ 1’11’’99 43η, 400ΕΛ 5’17’’89 16η. Γκότση Ευαγγελία (2004) 50ΕΛ 35’’84 51η, 100ΕΛ 1’18’’56 50η, 400ΕΛ 5’49’’85 18η. Δημητρούλη Θεοδώρα (2004) 50ΠΡ 44’’11 31η, 200ΠΡ 3’17’’07 14η, 200ΜΑ 2’58’’83 9η. Χάππα Αναστασία (2005) 50ΕΛ 29’’12 3η, 50ΥΠ 32’’69 3η, 100ΠΕΤ 1’10’’69 2η. Λαπιώτη Αγάπη – Ελπίδα (2005) 50ΕΛ 31’’74 15η, 100ΕΛ 1’07’’29 9η, 100ΠΕΤ 1’14’’28 4η. Λιανού Ελένη (2005) 50ΕΛ 33’’88 27η, 100ΕΛ 1’16’’21 29η, 50ΠΡ 47’’23 22η. Γεωργακοπούλου Βασιλική (2005) 50ΕΛ 33’’15 25η, 50ΥΠ 37’’76 21η, 100ΥΠ 1’21’’98 17η. Μαρκοπούλου Γεωργία 50ΕΛ 32’’16 8η, 100ΕΛ 1’11’’17 17η, 100ΥΠ 1’20’’91 6η.

Τις αποστολές σε Τρίπολη και Αθήνα συνόδευσαν οι προπονητές Στάθης Μπακολιάς, Παναγιώτης Λαγοπάτης και Βούλα Μπασακίδη, καθώς και το μέλος του Δ.Σ και έφορος των τμημάτων Βάσω Τσάκωνα ενώ το παρών έδωσαν και πολλοί γονείς των παιδιών.

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ