Σάββατο, 11 Μάιος 2019 14:43

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Θετική εμφάνιση του ΝΟΚ στους αγώνες της Τρίπολης

Γράφτηκε από τον

 

Με 54 αθλητές και αθλήτριες συμμετείχε ο Ναυτικός Ομιλος Καλαμάτας στη θερινή ημερίδα αγωνιστικών και προαγωνιστικών Κατηγοριών που έγινε το Σάββατο 4 Μαΐου στο κλειστό κολυμβητήριο της Τρίπολης.

Στους εν λόγω αγώνες κολύμβησης έλαβαν μέρος 16 ομάδες και η ομάδα του ΝΟΚ πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση, πετυχαίνοντας εξαιρετικές επιδόσεις και νέα ατομικά ρεκόρ σε πολλά από τα αγωνίσματα που συμμετείχαν, ενώ τα παιδιά της αγωνιστικής ομάδας του ΝΟΚ εξασφάλισαν όρια σε επιπλέον αγωνίσματα. Οι προπονητές Στάθης Μπακολιάς, της αγωνιστικής ομάδας και Παναγιώτης Λαγοπάτης και Σταυρούλα Μπασακίδη της προαγωνιστικής, έμειναν ευχαριστημένοι από την εμφάνιση των κολυμβητών τους, στους αγώνες παρά την έντονη επιβάρυνση που είχε προηγηθεί τις δύο εβδομάδες των διακοπών του Πάσχα. Εκ μέρους του Δ.Σ την αποστολή στην Τρίπολη συνόδευσε η έφορος του τμήματος Βάσω. Τσάκωνα.

Αναλυτικά οι επιδόσεις των αθλητών και αθλητριών του ΝΟΚ έχουν ως εξής:

Προαγωνιστικές κατηγορίες 12 ετών (γεν. 2007)

Βασίλης Κούρος, 200 ελ. 2’31’’14 1ος, 400 ελ. 5’20’’92 1ος, 50πετ. 36’’89 2ος.

Γιάννης Σγάντζος, 50ελ. 32’’25 1ος, 100ελ. 1’10’’83 2ος, 200μ.α 2’57’’54 2ος.

Βασίλης – Μάριος Καραμπόκης 100ελ. 1’08’’49 1ος, 100υπτ. 1’23’’82 2ος, 50πετ. 36’’10 1ος.

Ευστάθιος Μάλαμας, 50ελ. 33’’33 2ος, 400ελ. 5’51’’64 2ος, 50πετ. 41’’34 5ος.

Παντελής Τσιχριτζής, 50 πρ.44’’90 2ος, 100πρ. 1’40’’29 3ος, 200μ.α/ 3’10’’26 5ος.

Παναγιώτης Μπούσμπουρας, 100ελ. 1’25’’80 6ος, 50πρ. 53’’03 4ος, 100πρ. 1’56’’15 4ος.

Ιωάννα Τζώρτζη – Πάλλη, 50ελ. 34’’49 4η, 100ελ. 1’16’’69 6η, 100υπτ. 1’34’’41 5η,

Φωτεινή Σολεϊμέζη, 50πρ. 53’’55 4η, 100πρ. 1’52’’10 5η, 200πρ. 4’02’’66 3η.

Ελένη Σωτηροπούλου, 50ελ. 39’’68 7η, 100ελ. 1’31’’63 11η, 200μ.α 3’52’’39 4η.

Αννα Πολίτη, 50ελ. 45’’43 9η, 100ελ. 1’41’’77 15η.

Βαλεσία Μαρούλη, 100υπτ. 1’21’’14 2η, 200μ.α. 3’04’’74 1η, 50πετ. 36’’75 2η.

Αγόρια – κορίτσια 11 ετών (γεν. 2008)

Αριστείδης Σπυρόπουλος, 50ελ. 33’’04 2ος, 100ΕΛ 1’14’’48 1ος, 200μ.α. 3’06’’81 2ος.

Κωνσταντίνος Φράγκος, 100ελ. 1’24’’87 4ος, 50πετ. 47’’91 7ος, 200μ.α. 3’25’’67 3ος.

Δημοσθένης Λυκοτραφίτης, 50ελ. 34’’16 3ος, 100ελ. 1’17’’68 2ος, 50υπτ. 40’’28 1ος.

Βασίλης Κούμανης, 100υπτ. 1’47’’31 3ος, 50πετ. 59’’66 9ος, 50πρ. 51’’80 3ος.

Λυκούργος Κλεφτόγιαννης, 100ελ. 1’25’’46 5ος, 50πρ. 46’’68 2ος, 50πετ. 48’’42 8ος.

Ολυμπία Τσαλίκη, 50ελ. 36’’28 2η, 100ελ. 1’19’’88 1η, 50υπτ. 41’’58 2η.

Κωνσταντίνα Σκουράκη, 100ελ. 1’28’’36 4η, 50πετ. 49’’26 2η, 50ΠΡ 52’’25 4η.

Μαρία – Σοφία Φραγκούλη, 100 ελ. 1’18’’48 4η, 50πετ. 40’’74 2η, 100πετ. 1’42’’12 1η.

Αθηνά – Ιωάννα Μπαρμπίτσα, 100ελ. 1’37’’49 6η, 50υπτ. 48’’36 7η, 100υπτ. 1’44’’38 2η.

Χριστιάνα Μενούνου, 50υπτ. 57’’22 5η, 50πρ. 1’03’’56 5η.

Αγόρια – κορίτσια 10 ετών (γεν. 2009)

Σπύρος Πολίτης, 50ελ. 40’’83 4ος, 50πετ. 46’’02 2ος.

Νίκος Τζοβάρας, 50πρ. 51’’77 3ος, 100πρ. 1’51’’10 2ος.

Δημήτρης Πατριαρχέας, 50υοτ, 42’’78 1ος, 50πρ. 55’’67 6ος

Παναγιώτης Πουλέτης, 100υπτ. 1’38’’48 2ος, 50πετ. 44’’28 1ος.

Βασίλης Κουρέας, 100ελ. 1’21’’79 1ος, 50πρ. 51’’68 2ος.

Αλέξανδρος Σγάντζος, 200ελ. 2’57’’41 1ος, 50πρ. 52’’39 4ος.

Γιώργος Τσετσέκος, 100ελ. 1’32’’40 4ος, 50πρ. 54’’75 5ος.

Θεόδωρος Ζερβάκης, 100ελ. 1’39’’35 6ος, 100υπτ. 1’44’’55 6ος.

Μαρία – Ελένη Ξενογιάννη, 50ελ. 46’’83 6η, 50πετ. 53’’05 3η.

Ευαγγελία Μητροπούλου, 50πετ. 45’’33 2η, 100υπτ. 1’31’’76 1η.

Αγόρια – κορίτσια 9 ετών (γεν. 2010)

Κωνσταντίνος Μπούνας, 50πετ. 51’’91 3ος, 50πρ. 51’’07 1ος.

Γιώργος Λαγοπάτης, 50 ελ. 40’’84 1ος, 50πετ. 49’’74 1ος.

Κωνσταντίνος Κασιδάκης, 100ελ 1’43’’41 3ος. 50πρ. 57’’29 5ος.

Γιώργος Δημητρακόπουλος, 100ελ. 1’53’’92 7ος, 50πρ. 55’’57 4ος.

Σπυριδούλα Σκούντζου, 50πετ. 54’’88 2η, 50πρ. 58’’48 3η.

Αντωνία Βασιλάκη, 50ελ. 44’’09 1η, 100ελ. 1’39’’46 2η.

Αναστασία Φράγκου, 50ελ. 52’’07 6η, 50υπτ. 52’’45 2η.

Αριάδνη – Δήμητρα Γκότση, 50ελ. 50’’48 5η, 50υπτ. 54’’47 3η.

Στις αγωνιστικές κατηγορίες οι αγώνες διεξήχθησαν σε μορφή ανοικτής κατηγορίας και τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

Παγκορασίδες Β (γεν.2006)

Γεωργία Μαρκοπούλου, 50ελ. 32’’03 12η, 100ελ. 1’08’’30 8η, 200ελ. 2’29’’97 5η, 50υπτ., 36’’128η, 200μ.α. 3’03’’18 7η..

Μαρία – Λευκή Δρακοπούλου, 50ελ. 32’’34 14η, 100ελ. 1’12’’83 14η, 50πετ. 35’’81 11η

50πρ. 43’’86 13η.

Αργυρώ Γεωργουλέα, 50ελ.35’’13 27η, 50πρ. 49’’52 17η, 100πρ. 1’46’’28 10η.

Κωνσταντίνα Μενούνου, 50ελ. 37’’34 30η, 100ελ. 1’24’’76 25η, 50πρ. 49’’61 18η

Παγκορασίδων Α (γεν.2005)

Αναστασία Χάππα, 50ελ. 29’’32 3η, 100ελ. 1’03’’59 2η, 200ελ. 2’27’’81 3η

50τπτ. 33’’42 2η, 100υπτ. 1’12’’46 4η, 100πετ. 1’12’’55 1η.

Βασιλική Γεωργακοπούλου, 50ελ. 33’’05 16η, 50υπτ. 37’’50 12η, 100υπτ. 1’23’’90 10η

200υπτ. 3’00’’50 4η.

Νεκταρία – Κλημεντία Κλεφτόγιαννη, 50ελ. 34’’33 23η, 100ελ. 1’16’’47 22η, 200ελ. 2’43’’77 10η, 50πρ. 48’’84 16η.

Κορασίδων (γεν. 2003-2004)

Ευαγγελία Καντζιλιέρη (2004), 50ελ. 33’’82 18η, 100ελ. 1’13’’40 15η, 200ελ. 2’36’’73 6η, 400ελ. 5’22’’50 4η.

Ευαγγελία Γκότση(2004, 50ελ. 34’’40 24η, 100ελ. 1’13’’88 17η, 200ελ. 2’41’’66 8η, 100υπτ. 1’27’’88 12η.

Νεανίδων (γεν. 2001-2002)

Ολγα Σκιαδοπούλου (2002) 100ελ. 1’01’’93 1η, 200ελ. 2’17’’70 2η, 50πετ. 30’’40 2η, 100υπτ. 1’11’’09 1η, 200μ.α. 2’27’’81 1η, 200πρ. 2’50’’76 1η.

Παμπαίδων Β (γεν. 2006)

Βασίλης Κάββουρας, 50ΕΛ 30’’42 17ος, 100ελ. 1’09’’49 17ος, 50πρ. 46’’51 10ος.

Νίκος Πουλέτης, 50ελ. 31’’42 24ος, 100ελ. 1’08’’75 14ος, 50πετ. 34’’92 18ος, 200πρ. 3’19’’87 3ος, 200μ.α 2’49’’58 6ος.

Παμπαίδων Α (γεν.2005)

Βασίλης Μακρέας 50ελ. 28’’64 10ος, 50υπτ. 32’’41 4ος, 100υπτ. 1’12’’02 2ος

50πετ. 32’’44 11ος.

Δημήτρης Πολίτης, 50ελ. 35’’36 11ος, 100ελ. 1’20’’28 23ος, 50υπτ. 44’’26 17ος.

Παίδων (γεν.2003-2004)

Παναγιώτης – Μάριος Χρυσομάλλης (2004), 50ελ. 25’’73 2ος, 100ελ. 56’’69 2ος, 200ελ. 2’07’’44 2ος 50πετ. 27’’42 1ος, 100πετ. 1’01’’60 1ος.

Παναγιώτης Χάππας, 50ελ. 28’’04 8ος, 400ελ. 4’51’’26 3ος, 50πετ. 29’’08 7ος, 200πετ. 2’28’’81 4ος, 100πρ. 1’13’’18 1ος.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ