Παρασκευή, 14 Ιουνίου 2019 14:09

Επιτυχίες του Γ.Σ. Ακρίτα σε ημερίδα στίβου στην Τρίπολη

Πολυπληθή συμμετοχή και διακρίσεις είχε το τμήμα στίβου του Γ.Σ. Ακρίτα Καλαμάτας στην ημερίδα που διοργάνωσε ο ΓΣ Αρκαδίας στην Τρίπολη το περασμένο Σάββατο.

Ο Ακρίτας συμμετείχε με 45 αθλητές και οι διακρίσεις τους ήταν:

1η θέση (χρυσό μετάλλιο) κατέκτησαν οι: Μπαστακού Αθηνά (600μ.), Πετεινάρη Ιωάννα (μήκος), Προζυμάς Βασίλειος (vortex), Τζινέλη Κατερίνα (50μ.).

2η θέση (ασημένιο μετάλλιο) κατέκτησαν οι: Αγαπητός Αχιλλέας (60μ.), Κακούνη Σοφία (Vortex), Καρακαϊδός Άλκης (μήκος), Μωκάκου Ιωάννα (60μ.), Παλάντζα Μελίτα (50μ.), Σκιαδοπούλου Ολυμπία (600μ.).

3η θέση (χάλκινο μετάλλιο) κατέκτησαν οι: Γεωργούση Σταυρούλα (600μ.), Καλαποθάκης, Καλαπόθος (σφαίρα), Παπαθανασίου Θάνος (vortex), Παπαμικρούλη Αντωνία-Αθηνά (vortex), Χρυσικού Δέσποινα (ύψος).

Την 2η θέση κατέλαβε η ομάδα σκυταλοδρομίας 4Χ50μ. με τις αθλήτριες: Τζινέλη, Πετεινάρη, Κακούνη, Παλάντζα

Συγχαρητήρια στους αθλητές για τα μετάλλια που κατέκτησαν έδωσε ο πρόεδρος του συλλόγου Πέτρος Παπαδόπουλος.

Η επόμενη αγωνιστική εμφάνιση του συλλόγου θα πραγματοποιηθεί στους αγώνες «Βιλαέτεια 2019», οι οποίοι θα γίνουν το Σάββατο 15 Ιουνίου στο Δημοτικό Στάδιο Πύργου.

Οι αθλητές, οι οποίοι βρίσκονται σε περίοδο προετοιμασίας για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παμπαίδων - Παγκορασίδων τον Ιούλιο στη Χαλκίδα, θα συμμετάσχουν στους αγώνες με σκοπό να αποκομίσουν πλούσιες εμπειρίες, χρήσιμες για τη συνέχεια και την αγωνιστική τους βελτίωση.