Σάββατο, 15 Ιούνιος 2019 17:22

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: 49 μετάλλια ο ΝΟΚ στο Αργοστόλι

Γράφτηκε από τον 
Βαθμολογήστε αυτό το άρθρο
(2 ψήφοι)

 

Με 49 μετάλλια επέστρεψε από την Κεφαλλονιά ο Ναυτικός Ομιλος Καλαμάτας.

Η Μεσσηνιακή ομάδα εντυπωσίασε στους θερινούς αγώνες κολύμβησης προαγωνιστικών κατηγοριών της Περιφέρειας Πελοποννήσου και Νοτίων Ιονίων Νήσων που έγιναν στο Αργοστόλι στις 8-9 Ιουνίου.

Τα μικρά “δελφινάκια” του ΝΟΚ πήραν 21 χρυσά, 14 αργυρά και 14 χάλκινα μετάλλια, ολοκληρώνοντας έτσι μία ακόμα επιτυχημένη χρονιά. Να σημειωθεί ότι ο ΝΟΚ αγωνίστηκε με πολλές απουσίες, αφού από τα 51 παιδιά της προαγωνιστικής ομάδας μόνο τα 25 ταξίδευσαν στην Κεφαλλονιά.

Η προσπάθεια όλων των παιδιών ήταν συγκλονιστική, πραγματοποιώντας πολύ δυνατές κούρσες που συνοδεύτηκαν από ατομικά ρεκόρ αφήνοντας αισιόδοξες υποσχέσεις για την νέα αγωνιστική περίοδο που θα ξεκινήσει τον Σεπτέμβριο.

Την αποστολή στην Κεφαλλονιά συνόδευσαν οι εξωτερικοί συνεργάτες Παναγιώτης Λαγοπάτης και Βούλα Μπασακίδη και το μέλος του ΔΣ και έφορος των τμημάτων κολύμβησης Βάσω Τσάκωνα.

Αναλυτικά οι επιδόσεις των αθλητών και αθλητριών του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας έχουν ως εξής:

Αγόρια – κορίτσια 12 ετών (γεν. 2007)

Κούρος Βασίλειος, 100ΕΛ 1’05’’17, 1ος, 50ΥΠ 34’’62 1ος, 100ΥΠ 1’17’’03 1ος.

Σγάντζος Ιωάννης, 400ΕΛ 5’30’’80 5ος, 50ΠΕΤ 34’’71 1ος, 200ΜΑ 2’50’’59 1ος.

Κορομπόκης Βασίλειος – Μάριος, 50ΕΛ 30’’56 1ος, 100ΕΛ 1’08’’16 2ος, 200ΕΛ 2’23’’22 1ος.

Μάλαμας Ευστάθιος, 50ΕΛ 35’’11 5ος, 200ΕΛ 2’44’’61 6ος, 800ΕΛ 11’53’’66 4ος.

Τσιχριτζής Παντελής, 50ΠΡ 46’’87 5ος, 100ΠΡ 1’38’’77 4ος, 200ΠΡ 3’29’’80 3ος.

Κορομπόκης Βασίλειος – Μάριος, Σγάντζος Ιωάννης, Μάλαμας Ευστάθιος

Κούρος Βασίλειος , 4Χ100ΕΛ 4’39’’76 1οι, 4Χ200ΕΛ 10’06’’38 1οι.

Κούρος Βασίλειος, Τσιχριτζής Παντελής Σγάντζος Ιωάννης, Κορομπόκης Βασίλειος – Μάριος, 4Χ100ΕΛ 5’27’’96 1οι.

Τζώρτζη - Πάλλη Ιωάννα, 50ΕΛ 34’’90 4η, 200ΕΛ 2’44’’62 2η.

Σουλεϊμέζη Φωτεινή, 50ΠΡ 48’’69 2η, 100ΠΡ 1’49’’33 8η, 200ΠΡ 3’47’’46 3η.

Αγόρια – κορίτσια 11 ετών (γεν. 2008)

Φράγκος Κων/νος, 50ΥΠ 44’’11 5ος, 100ΥΠ 1’36’’24 4ος, 200ΥΠ 3’17’’70 3ος.

Λυκοτραφίτης Δημοσθένης, 50ΕΛ 34’’66 2ος, 100ΕΛ 1’14’’65 4ος, 50ΥΠ 39’’91 1ος.

Κούμανης Βασίλειος 50ΠΡ 51’’32 5ος, 100ΠΡ 1’48’’55 5ος, 200ΠΡ 3’55’’18 4ος.

Κλεφτόγιαννης Λυκούργος, 50ΠΡ 44’’99 3ος, 100ΠΡ 1’37’’70 1ος, 200ΠΡ 3’28’’99 2ος.

Φράγκος Κων/νος, Κλεφτόγιαννης Λυκούργος, Κούμανης Βασίλειος, Λυκοτραφίτης Δημοσθένης, 4Χ100ΕΛ 5’29’’58 4οι, 4Χ100ΜΟ 6’11’’45 3οι.

Τσαλίκη Ολυμπία, 50ΕΛ 35’’51 4η, 100ΕΛ 1’20’’58 3η, 50ΥΠ 42’’18 5η.

Σκουράκη Κων/να, 50ΥΠ 44’’82 8η, 100ΥΠ 1’33’’24 3η, 200ΥΠ 3’27’’36 3η.

Φραγκούλη Μαρία – Σοφία, 50ΕΛ 34’’47 2η, 50ΠΕΤ 38’’60 1η, 200ΜΑ 3’14’’46 4η.

Αγόρια - Κορίτσια 10 ετών (γεν. 2009)

Τζοβάρας Νικόλαος, 50ΕΛ 36’’58 3ος, 50ΠΡ 50’’26 2ος.

Πουλέτης Παναγιώτης, 200ΕΛ 2’55’’89 3ος, 200Μ 3’25’’72 2ος.

Σγάντζος Αλέξανδρος, 100ΥΠ 1’36’’55 2ος, 50ΠΕΤ 40’’84 3ος.

Τσετσέκος Γεώργιος, 50ΠΡ 52’’87 3ος, 100ΠΡ 1’50’’81 2ος.

Σγάντζος Αλέξανδρος , Πουλέτης Παναγιώτης, Τσετσέκος Γεώργιος, Τζοβάρας Νικόλαος 4Χ50ΕΛ 2’27’’14 1οι. 4Χ50ΜΟ 2’45’’65 1οι.

Ξενογιάννη Ελένη – Μαρία, 100ΕΛ 1’46’’11 6η, 50ΠΕΤ 50’’28 4η.

Μητροπούλου Ευαγγελία, 100ΕΛ 1’21’’28 1η, 50ΥΠ 41’’82 1η.

Αγόρια – κορίτσια 9 ετών (γεν. 2010)

Μπούνας Κων/νος, 50ΕΛ 38’’10 1ος, 100ΕΛ 1’26’’88 1ος.

Λαγοπάτης Γεώργιος, 100ΕΛ 1’33’’21 5ος, 50ΠΕΤ 50’’97 1ος.

Κασιδάκης Κων/νος, 50ΠΕΤ 1’00’’58 3ος, 50ΠΡ 53’’77 2ος.

Σκούντζου Σπυριδούλα, 50ΕΛ 41’’19 1η, 50ΥΠ 47’’77 3η.

Βασιλάκη Αντωνία, 50ΕΛ 43’’51 5η, 50ΠΡ 55’’49 5η.

Φραγκούλη Αργυρώ, 50ΕΛ 42’14 2η, 50ΠΕΤ 49’’96 4η.

Γκότση Δήμητρα-Αριάδνη, 50ΥΠ 54’’72 7η, 50ΠΡ 1’05’’36 7η.

Σκούντζου Σπυριδούλα. Γκότση Δήμητρα-Αριάδνη, Φραγκούλη Αργυρώ, Βασιλάκη Αντωνία, 4Χ50ΜΟ 3’23’’76 2ες,, 8Χ50ΕΛ 2’51’’21 2ες.

 

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ