Τετάρτη, 04 Δεκέμβριος 2019 12:54

Α2 ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ: Κέρδισε κόσμο και εμπειρίες ο ΝΟΚ

Την ήττα με 4-16 από τον ισχυρό Γ.Σ. Περιστερίου γνώρισε την Κυριακή ο ΝΟΚ σ’ ένα ιστορικό ματς για την καλαματιανή ομάδα, καθώς ήταν το πρώτο εντός έδρας στην Α2 πόλο ανδρών.

Ο αρκετός κόσμος που βρέθηκε στο κολυμβητήριο είναι το κέρδος για τους νεοφώτιστους, όπως και οι εμπειρίες απέναντι σ’ έναν ισχυρό αντίπαλο που στοχεύει στην άνοδο. Ο Γ.Σ. Περιστερίου και η ΑΕΚ έχουν κάνει άλλωστε το δύο στα δύο στο νότιο όμιλο και ισοβαθμούν στην πρώτη θέση. Ο Ναυτικός Ομιλος Καλαμάτας δεν έχει ακόμα βαθμό. Στο κυριακάτικο παιχνίδι βρήκε σκορ στην τρίτη και τέταρτη περίοδο.

Οι φιλοξενούμενοι επιβεβαίωσαν από το ξεκίνημα την ανωτερότητά τους και προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 0-10.

Στα αξιοσημείωτα και ο πλουραλισμός στην επίθεση με 10 παίκτες του Γ.Σ. Περιστερίου να σκοράρουν κατά τη διάρκεια του αγώνα. Ο ΝΟΚ προετοιμάζεται πλέον για το εκτός έδρας ματς με το ΝΟ Πατρών.