Παρασκευή, 13 Δεκέμβριος 2019 12:38

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Πέντε μετάλλια και καλές επιδόσεις ο ΝΟΚ στο ΟΑΚΑ

Γράφτηκε από τον

 

Με 24 αθλητές και αθλήτριες της προαγωνιστικής ομάδας έλαβε μέρος ο Ναυτικός Όμιλος Καλαμάτας "Ο Ποσειδών" στους αγώνες κολύμβησης που διοργάνωσε ο ΑΟ Ωκεανός στις εγκαταστάσεις του ΟΑΚΑ το διήμερο 7-8 Δεκεμβρίου.

Τα δελφίνια του ΝΟΚ έκαναν εξαιρετικές εμφανίσεις και κατέκτησαν δύο χρυσά και τρία αργυρά μετάλλια, ενώ είχαν και δεκατρία πλασαρίσματα στην πρώτη οκτάδα των αγωνισμάτων που συμμετείχαν. Οι αγώνες είχαν έντονο συναγωνισμό, καθώς συμμετείχαν σωματεία από την περιφέρεια Αττικής και από την επαρχία με περισσότερους από οκτακόσιους αθλητές.Την αποστολή του ΝΟΚ στην Αθήνα συνόδευσαν η έφορος του κολυμβητικού τμήματος Βάσω Τσάκωνα και οι εξωτερικοί συνεργάτες της προαγωνιστικής ομάδας Παναγιώτης Λαγοπάτης και Βούλα Μπασακίδη, οι οποίοι είδαν τους αθλητές τους να ανταποκρίνονται στις ιδιαιτερότητες της συγκεκριμένης κολυμβητικής συνάντησης σημειώνοντας αξιόλογες επιδόσεις. Επόμενη υποχρέωση για το κολυμβητικό τμήμα το 27ο Κύπελλο Χριστουγέννων στην Πάτρα αυτό το Σαββατοκύριακο, όπου θα λάβει μέρος η αγωνιστική ομάδα.

Αναλυτικά οι επιδόσεις των αθλητών και αθλητριών του ΝΟΚ στο ΟΑΚΑ έχουν ως εξής:

Αγόρια - Κορίτσια 9 ετών (γεν. 2011)

Τζούμης Δημήτριος 50ΕΛ 35’’58 1ος, 50ΠΕΤ 37’’41 1ος. Χριστοπούλου Χριστίνα-Αναστασία 50ΕΛ 51’’23 7η, 50ΠΡ 1’01’’42 20η.

Αγόρια - Κορίτσια 10 ετών (γεν. 2010)

Δημητρακόπουλος Γεώργιος 50ΕΛ 39’’66 9ος, 100ΕΛ 1’30’’53 19ος. Κασιδάκης Κων/νος 50ΠΡ 50’’90 6ος, 100ΠΡ 1’47’’82 2ος. Φραγκούλη Αργυρώ 50ΥΠ 44’’15 4η, 100ΥΠ 1’33’’09 2η. Βασιλάκη Αντωνία 50ΕΛ 42’’18 13η, 100ΕΛ 1’34’’80 21η. Λαμπροπούλου Αγγελική 50ΕΛ 45’’14 27η, 50ΠΡ 57’’48 20η. Φράγκου Αναστασία 50ΥΠ 49’’54 10η, 50ΠΡ 59’’16 27η. Γεωργίου Σταυρούλα 50ΕΛ 56’’87 48η, 50ΠΡ 58’’46 23η.

Αγόρια - Κορίτσια 11 ετών (γεν. 2009)

Κουρέας Βασίλειος 50ΥΠ 39’’82 5ος, 100ΕΛ 1’19’’56 18ος, 400ΕΛ 5’49’’28 10ος. Τζοβάρας Νικόλαος 50ΕΛ 34’’48 9ος, 50ΠΡ 48’’87 6ος, 50ΠΡ 49’’91 15ος. Πουλέτης Παναγιώτης 200ΕΛ 2’57’’28 21ος, 400ΕΛ 6’11’’76 12ος, 50ΠΕΤ 45’’00 27ος. Σγάντζος Αλέξανδρος 50ΥΠ 42’’21 12ος, 50ΠΕΤ 40’’85 13ος, 200ΜΑ 3’17’’77 7ος. Πατριαρχέας Δημήτριος 50ΥΠ 41’’70 10ος, 100ΥΠ άκυρη στροφή, 200ΥΠ 3’14’’00 10ος. Τσετσέκος Γεώργιος 100ΕΛ 1’29’’39 44ος, 100ΠΡ 1’47’’63 17ος, 200ΠΡ 3’45’’89 5ος. Μητροπούλου Ευαγγελία 100ΕΛ 1’15’’15 7η

50ΥΠ 41’’82 6η, 100ΥΠ 1’29’’75 5η. Ξενογιάννη Ελένη – Μαρία 50ΠΕΤ 52’’74 24η, 50ΠΡ 53’’58 17η, 100ΠΡ 2’01’’94 34η.

Αγόρια - Κορίτσια 12 ετών (γεν. 2008)

Σπυρόπουλος Αριστείδης 200ΕΛ 2’34’’93 10ος, 400ΕΛ 5’21’’60 4ος, 800ΕΛ 11’00’’14 7ος. Κλεφτόγιαννης Λυκούργος 100ΕΛ 1’19’’67 39ος, 100ΠΡ 1’37’’63 17ος, 200ΠΡ 3’25’’16 9ος. Κούμανης Βασίλειος 100ΕΛ 1’26’’84 67ος, 50ΠΡ 49’’93 24ος, 100ΠΡ 1’45’’71 35ος. Φράγκος Κων/νος 50ΥΠ 40’’65 10ος, 100ΥΠ 1’30’’85 26ος, 200ΥΠ 3’09’’98 11ος. Κουλοπούλου Χριστίνα 50ΕΛ 34’’31 9η, 100ΕΛ 1’17’’69 19η, 100ΥΠ 1’26’’89 9η. Φραγκούλη Μαρία – Σοφία 400ΕΛ 5’46’’45 10η, 50ΠΕΤ 36’’86 5η, 100ΠΕΤ 1’33’’66 7η. Σκουράκη Κων/να 50ΥΠ 41’’19 10η, 100ΥΠ 1’31’’80 17η, 200ΥΠ 3’16’’06 11η.

 

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ