Παρασκευή, 07 Αύγουστος 2020 15:15

ΜΕΣΣΗΝΙΑΚΟΣ: Θετική εμφάνιση στο πανελλήνιο εφήβων - νεανίδων

Θετική εμφάνιση είχε ο Μεσσηνιακός στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ20 στίβου που διεξήχθη στα Γιάννενα το Σαββατοκύριακο 1-2 Αυγούστου.

Οι αθλήτριες του συλλόγου πραγματοποίησαν ικανοποιητική εμφάνιση σε μια δύσκολη για όλους αγωνιστική χρόνια.

Η Μαριδήμη Χανδρινού έλαβε μέρος στον τελικό του άλματος σε μήκος και κατέκτησε την 7η θέση με επίδοση 5,56μ. Η σκυταλοδρομία 4x100μ. νεανίδων αποτελείτο από τις κορασίδες αθλήτριες (μικρότερης ηλικιακής κατηγορίας) Μαριλένα Φεράι, Ευγενία Διαμαντοπούλου, Χριστιάνα Πλατανίτη και Ηλιάνα Τασιοπούλου και κατέκτησε την 9η θέση στον τελικό του αγωνίσματος με επίδοση 51’’.14.

Οι προπονητές Άρης Τριανταφυλλόπουλος, Λούης Τσάτουμας και Παναγίωτα Τσιάλα παρευρέθηκαν στα Γιάννενα καθοδηγώντας τους αθλητές και τις αθλήτριες στις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις.

9ος ο Μαλαπάνης της Ολυμπιάδας

Στην διοργάνωση συμμετείχε και ο αθλητής της Ολυμπιάδας Καλαμάτας Παναγιώτης Μαλαπάνης που αγωνίστηκε στην σφαιροβολία και με επίδοση 12,93μ. κατέκτησε την 9η θέση.