Παρασκευή, 02 Οκτώβριος 2020 12:25

ΠΟΔΗΛΑΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Πρωτιά για Δημητρακόπουλο στην “13η Ανάβαση Ταϋγέτου”

Με εννέα αθλητές έλαβε μέρος ο Ποδηλατικός Ομιλος Καλαμάτας στην «13η Ανάβαση Ταϋγέτου» που έγινε την Κυριακή στην Καλαμάτα με τη συμμετοχή ποδηλατών διεθνούς κύρους.

Ο ΠΟΚ κατάφερε να διακριθεί και σε αυτόν τον αγώνα δρόμου αντοχής, καθώς ο πρωταθλητής Ελλάδας για το 2020 Δημήτρης Δημητρακόπουλος, πήρε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία μάστερ Β. Ακόμα ο Νίκος Κωνσταντόπουλος κατέλαβε την 6η θέση στην κατηγορία του σε μια ημέρα με πολύ υψηλό ανταγωνισμό. Στα αξιοσημείωτα ότι τερμάτισαν (ανεπίσημα) στις μικρές κατηγορίες οι Γιώργος Κούκος και Παναγιώτης Πετρόπουλος, τους οποίους συνεχάρη το διοικητικό συμβούλιο του συλλόγου για την αξιόλογη προσπάθειά τους, όπως επίσης και τους υπόλοιπους αθλητές. Αναλυτικά οι επιδόσεις των αθλητών του Π.Ο.Κ. έχουν ως εξής: