Τετάρτη, 09 Ιούνιος 2021 12:19

ΠΟΔΗΛΑΤΙΚΟΣ ΟΜΙΛΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ: Χρυσό μετάλλιο ο Χριστοφιλόπουλος στη Θεσπρωτία

Με το χρυσό μετάλλιο επέστρεψε από την Πλαταριά Θεσπρωτίας ο Στάθης Χριστοφιλόπουλος.

Ο αθλητής του Ποδηλατικού Ομίλου Καλαμάτας, πήρε την πρώτη θέση στον πρώτο αγώνα τριάθλου Half Ironman για το 2021 που έγινε στην Θεσπρωτία. Ο Χριστοφιλόπουλος ήταν πρώτος στην κατηγορία 19-29 με χρόνο 4:58:08, ενώ τερμάτισε 19ος μεταξύ 99 συμμετεχόντων στη γενική κατάταξη.
Θετική παρουσία είχε και ο έτερος αθλητής του ΠΟΚ στον αγώνα, Παναγιώτης Πολυμενέας, ο οποίος κατέκτησε την 15η θέση στην κατηγορία 40-44 με χρόνο 5:11:41 και τερμάτισε 37ος μεταξύ 99 συμμετεχόντων στη γενική κατάταξη. Το Δ.Σ. του Ποδηλατικού Ομίλου Καλαμάτας με ανακοίνωσή τους συνεχάρη τους αθλητές για τις επιτυχίες τους και τους ευχήθηκε καλή συνέχεια με υγεία και δύναμη, ώστε να κατακτήσουν όλους τους στόχους τους.