Πέμπτη, 24 Ιούνιος 2021 13:54

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ - ΕΥΚΛΗΣ: Πρωταθλητής ο Κεφάλας, 3ος ο Σταμάτης στο πρωτάθλημα Πελοποννήσου – Δυτικής Ελλάδας

Πρωταθλητής για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά αναδείχθηκε ο Αριστόδημος Κεφάλας στο τοπικό πρωτάθλημα Πελοποννήσου – Δυτικής Ελλάδας ατομικής χρονομέτρησης, που έγινε στις 12 Ιουνίου στη Μεγαλόπολη.

Ο έμπειρος ποδηλάτης του Ευκλή Καλαμάτας, πήρε την πρωτιά στην κατηγορία Μάστερ Α΄ με χρόνο 34:08:23.
Οι επιτυχίες όμως για το ποδηλατικό τμήμα του καλαματιανού συλλόγου δεν σταμάτησαν εδώ, καθώς στο βάθρο ανέβηκε και ο Παντελής Σταμάτης, ο οποίος τερμάτισε τρίτος στην κατηγορία Μάστερ Β΄ με χρόνο 33:37:42.
“Και για τους δύο αθλητές του Ευκλή , οι επιδόσεις τους στο συγκεκριμένο αγώνισμα ήταν οι καλύτερες από κάθε άλλη χρονιά. Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες!”, αναφέρει η ανακοίνωση του Ευκλή.