Τετάρτη, 28 Ιούλιος 2021 14:17

ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ: Μετάλλια για τον Π.Ο.Κ. στην Τρίπολη

Το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο Δημήτρης Δημητρακόπουλος στον Ποδηλατικό Γύρο Τρίπολης.

Ο αθλητής του Ποδηλατικού Ομίλου Καλαμάτας, πήρε την πρώτη θέση στην κατηγορία Μάστερ Β με χρόνο 2:09:01 στον αγώνα που έγινε την περασμένη Κυριακή. Ο Π.Ο.Κ. εκπροσωπήθηκε με εννέα αθλητές στην εν λόγω διοργάνωση, κερδίζοντας δύο ακόμα μετάλλια με τους Νίκο Κωνσταντόπουλο (χάλκινο) και Βασίλη Μυστριώτη (αργυρό).

Αναλυτικά οι επιδόσεις των αθλητών του καλαματιανού συλλόγου έχουν ως εξής:
Στην κατηγορία Ανδρών ο Στάθης Χριστοφιλόπουλος κατέκτησε την ένατη θέση με χρόνο 2:31:36.
Στην κατηγορία Μάστερ Α ο Σταύρος Κανελλόπουλος (με απώλεια ελαστικών) πήρε την ένατη θέση με χρόνο 2:31:36.
Στην κατηγορία Μάστερ Β ο Δημήτρης Δημητρακόπουλος κατέκτησε την πρώτη θέση με χρόνο 2:09:01.
Στην ίδια κατηγορία ο Γιάννης Νικολακόπουλος κατέκτησε την 16η θέση με χρόνο 2:21:44.
Στην κατηγορία Μάστερ Γ ο Νίκος Κωνσταντόπουλος κατάκτησε την τρίτη θέση με χρόνο 2:13:04.
Στην ίδια κατηγορία ο Τρύφωνας Βίγκος κατέκτησε την δωδέκατη θέση με χρόνο 2:25:57 και ο Φώτης Κωτσιοπουλος την 13η θέση με χρόνο 2:28:45.
Στην κατηγορία Μάστερ Δ ο Βασίλης Μυστριωτης κατέκτησε την δεύτερη θέση με χρόνο 2:37:57.
Στην ίδια κατηγορία ο Δημήτρης Παναγόπουλος κατέκτησε την ένατη θέση με χρόνο 2:41:48. Το διοικητικό συμβούλιο του ΠΟΚ συνεχάρη τους αθλητές για τις παραπάνω επιτυχίες.