Κυριακή, 19 Σεπτέμβριος 2021 11:22

ΕΥΚΛΗΣ: Δεύτερος τριαθλητής στην κατηγορία του ο Κρανιώτης!

Την δεύτερη θέση στην ηλικιακή του κατηγορία κατέκτησε ο Κωνσταντίνος Κρανιώτης του Ευκλή Καλαμάτας, στον αγώνα ''Epidauros Action 2021”, που έγινε την περασμένη Κυριακή.

Ο έμπειρος τριαθλητής έκανε εξαιρετική εμφάνιση, συμμετέχοντας στην απόσταση sprint distance 750 μ. κολύμβηση, 22 χλμ. ποδηλασία και 5 χλμ τρέξιμο σ’ ένα απαιτητικό αγωνιστικά προφίλ. Ο Κρανιώτης αναδείχθηκε δεύτερος τριαθλητής στην κατηγορία του, ενώ ήταν 9ος στην γενική κατάταξη με συνολικό χρόνο 1.18’.05’'. Ο ίδιος μιλώντας για τον αγώνα είπε: “ Ένας υπέροχος αγώνας, ο οποίος έχει γίνει θεσμός από το 2017 επέστρεψε μετά από δύο δύσκολα χρόνια και ολοκληρώθηκε με μεγάλη επιτυχία στην Επίδαυρο! Οι καλές καιρικές συνθήκες σε συνεργασία με τους εθελοντές και την τοπική κοινωνία συνέβαλαν, ώστε να ολοκληρωθούν όλα τα αγωνίσματα με ασφάλεια και μεγάλη επιτυχία”. Η διοίκηση του ' Ευκλή και οι συναθλητές του συνεχάρησαν τον Κρανιώτη για την σπουδαία διάκρισή του και του ευχήθηκαν και άλλες μελλοντικές νίκες.