Δευτέρα, 29 Νοέμβριος 2021 15:24

Α2 ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ: Ηττα στη Χίο για το Ναυτικό Ομιλο Καλαμάτας

Με ήττα ολοκλήρωσε τον πρώτο γύρο στην Α2 πόλο ανδρών ο Ναυτικός Ομιλος Καλαμάτας.

Η μεσσηνιακή ομάδα έχασε χθες το απόγευμα στη Χίο, από την ΠΕΚΕ Βροντάδου με 13-8 και παραμένει με ένα βαθμό στην τελευταία θέση του 1ου ομίλου.
Οι γηπεδούχοι με τη νίκη τους έφθασαν τους έξι βαθμούς και ισοβαθμούν με τη Ροή στην προτελευταία θέση. Η πρώτη περίοδος ολοκληρώθηκε ισόπαλη με σκορ 2-2, ενώ στο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν προβάδισμα δύο τερμάτων (4-2). Το τρίτο οκτάλεπτο αποδείχθηκε καθοριστικό, μιας και η ομάδα της Χίου πέτυχε τρία γκολ, χωρίς να δεχτεί κανένα και με το σκορ στο 9-4 ήταν δύσκολο για το ΝΟΚ να επιστρέψει στο ματς. Το πάλεψε όμως και το σκορ στην τελευταία περίοδο ήταν 4-4.
Τα οκτάλεπτα: 2-2, 4-2, 3-0, 4-4.
ΠΕΚΕ Bροντάδου: Φρυδάς 1, Κοράκης 2, Βορριάς 4, Γάφος 1, Ντούλος 1, Κώστας 3, Μιμίδης Μ. 1.
ΝΟ Καλαμάτας: Διαμαντόπουλος 1, Παναγιώταρος 3, Καρπέτας 1, Τζουβέλης 3.