Σάββατο, 11 Δεκέμβριος 2021 15:14

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Οι επιδόσεις του ΝΟΚ σε ημερίδα στην Πάτρα (φωτό)

Γράφτηκε από τον
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Οι επιδόσεις του ΝΟΚ σε ημερίδα στην Πάτρα (φωτό)

 

Στην 1η Χειμερινή Ημερίδα Προαγωνιστικών κατηγοριών που έγινε στις 27 Νοεμβρίου στην Πάτρα, συμμετείχαν οι μικροί κολυμβητές και κολυμβήτριες του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας “Ο Ποσειδών”.

Τα “δελφινάκια” του ΝΟΚ ικανοποίησαν με τις εμφανίσεις τους, αλλά σίγουρα η σχεδόν μηδαμινή αγωνιστική δραστηριότητα λόγω της πανδημίας, έχει επηρεάσει σημαντικά τα παιδιά, που δεν χάνουν πάντως την όρεξη τους. Κάτι που φαίνεται από την μεγάλη συμμετοχή στις καθημερινές προπονήσεις. Σημαντικό ρόλο στην μεγάλη συμμετοχή των παιδιών στις προπονήσεις όχι μόνον στα αγωνιστικά τμήματα αλλά και στις ακαδημίες, παίζει και η βελτίωση των συνθηκών στο δημοτικό κολυμβητήριο της Καλαμάτας, αφού η θερμοκρασία του νερού είναι σταθερά στους 26,5 βαθμούς. Κάτι που βοηθάει στην ομαλή διεξαγωγή των προπονήσεων.
Τα παιδιά στην Πάτρα συνόδευσαν οι προπονητές Παναγιώτης Λαγοπάτης, Βασίλης Σπυρόπουλος και η έφορος Βάσω Τσάκωνα.
Αναλυτικά οι επιδόσεις των αθλητών και αθλητριών του ΝΟΚ έχουν ως εξής:

Κατηγορία 12 ετών (γεν. 2010)
Δημητρακόπουλος Γιώργος: 50ΕΛ 36’’73 3ος, 200ΕΛ 3’00’’49 6ος, 100ΠΡ 1’48’’43 5ος
Κασιδάκης Κωνσταντίνος - Ιάσων: 50ΠΡ 43’’50 1ος, 100ΠΡ 1’34’’88 2ος, 200ΠΡ 3’30’’17 1ος
Λαγοπάτης Γιώργος: 100ΕΛ 1’20’’13 4ος, 200ΕΛ 2’52’’30 2ος, 50ΠΕΤ 43’’90 4ος
Μιχαλόπουλος Σταύρος: 50ΕΛ 34’’61 2ος, 100ΕΛ 1’22’’56 7ος, 200ΕΛ 2’58’’49 4ος
Μυτσκίδης - Τεριζάκης Γιάννης: 50ΕΛ 34’’33 1ος, 100ΕΛ 1’18’’95 3ος, 100ΥΠ 1’39’’10 1ος
Μυτσκίδης - Τεριζάκης Γιάννης, Κασιδάκης Κωνσταντίνος - Ιάσων, Δημητρακόπουλος Γιώργος, Λαγοπάτης Γιώργος: 4Χ100ΕΛ 5’23’’65 1οι, 4Χ200ΕΛ 12’44’’32 1οι
Βασιλάκη Αντωνία: 50ΠΡ 48’’76 3η, 100ΠΡ 1’48’’56 8η
Γαρδέλη Ελένη-Αννα: 50ΕΛ 39’’45 3η, 100ΕΛ 1’29’’52 5η, 100ΠΡ 2’03’’95 12η
Γεωργίου Σταυρούλα: 50ΠΡ 48’’26 2η, 100ΠΡ 1’49’’36 9η, 200ΠΡ 3’44’’95 4η
Γκότση Δήμητρα-Αριάδνη: 50ΕΛ 39’’70 4η, 100ΕΛ 1’38’’56 9η, 100ΥΠ 1’51’’48 7η
Λαμπροπούλου Αγγελική: 50ΕΛ 37’’95 2η, 100ΕΛ 1’29’’10 4η, 100ΠΡ 1’46’’92 6η
Πολυχρονοπούλου Αριάδνη-Σταυρονίκη: 50ΕΛ 35’’75 1η, 100ΕΛ 1’28’’90 3η, 100ΥΠ 1’38’’55 2η
Σκούντζου Σπυριδούλα: 100ΕΛ 1’21’’90 2η, 200ΕΛ 2’55’’79 3η, 400ΕΛ 6’01’’29 3η
Σκούντζου Σπυριδούλα, Πολυχρονοπούλου Αριάδνη-Σταυρονίκη, Λαμπροπούλου Αγγελική, Γαρδέλη Ελένη-Αννα: 4Χ100ΕΛ 5’52’’19 2ες

Σκούντζου Σπυριδούλα, Πολυχρονοπούλου Αριάδνη-Σταυρονίκη, Λαμπροπούλου Αγγελική, Βασιλάκη Αντωνία: 4Χ200ΕΛ 12’56’’18 2ες

Κατηγορία 11 ετών (γεν. 2011)
Κωστέας Θανάσης: 50ΕΛ 47’’02 10ος, 50ΥΠ 48’’56 5ος
Τζούμης Δημήτρης: 50ΠΕΤ 33’’37 1ος, 100ΠΕΤ 1’18’’29 1ος, 200ΜΑ 3’00’’26 2ος
Λυμπεροπούλου Βασιλική: 50ΕΛ 41’’56 6η, 100ΕΛ 1’43’’08 5η
Μανιάτη Ευαγγελία-Δέσποινα: 50ΕΛ 47’’89 15η, 100ΕΛ 1’58’’74 12η
Μεϊμετέα Σταυρούλα: 50ΕΛ 55’’82 18η, 100ΕΛ 2’11’’96 15η
Τζώρτζη Κωνσταντίνα: 50ΕΛ 39’’03 2η, 50ΠΕΤ 46’’65 2η, 50ΠΡ 51’’66 3η
Στεφανάκου Μαρία-Λυδία: 50ΕΛ 47’’02 11η, 100ΕΛ 1’45’’69 7η, 50ΠΡ 1’02’’09 7η
Χριστοπούλου Χριστίνα-Αναστασία: 50ΥΠ 44’’56 2η, 100ΥΠ 1’36’’88 1η, 200ΥΠ 3’26’’56 3η
Στεφανάκου Μαρία-Λυδία, Χριστοπούλου Χριστίνα-Αναστασία, Τζώρτζη Κωνσταντίνα, Λυμπεροπούλου Βασιλική: 4Χ100ΕΛ 6’28’’98 3ες

Κατηγορία 10 ετών (γεν. 2012)
Γκότσης Θανάσης: 50ΕΛ 49’’95 11ος, 100ΕΛ 2’09’’35 12ος
Θεοδωρόγιαννης Λάμπρος-Αγγελος: 50ΠΡ 56’’52 1ος, 100ΠΡ 2’02’’92 1ος
Μπόμπολης Δημήτρης: 50ΕΛ 49’’39 10ος, 100ΕΛ 1’49’’78 5ος
Σέκλος Ιάσονας: 50ΕΛ 49’’35 9ος, 50ΠΡ 1’12’’08 10ος
Σέκλος Ιάσονας, Μπόμπολης Δημήτρης, Γκότσης Θανάσης, Θεοδωρόγιαννης Λάμπρος-Αγγελος: 4Χ50ΕΛ 3’24’’63 2οι
Μπόμπολης Δημήτρης, Σέκλος Ιάσονας, Θεοδωρόγιαννης Λάμπρος-Αγγελος, Σκοπέτος: 4Χ50Μ.Ο. 4’19’’77 1οι
Γιαννακοπούλου Κατερίνα: 50ΕΛ 44’’05 2η, 50ΠΡ 1’00’’88 6η
Μπούρα Σοφία: 50ΕΛ 44’’41 4η, 50ΠΡ 56’’32 2η
Σέκλου Ηλιδα: 50ΕΛ 46’’05 5η, 100ΕΛ 1’47’’61 4η
Καλογεράκου Λορέττα-Ιωάννα: 50ΕΛ 50’’42 6η, 50ΠΡ 1’08’’93 10η
Καντζιλιέρη Ιωάννα-Αντωνία: 50ΠΡ 1’01’’83 7η, 100ΠΡ 2’12’’51 2η
Γιαννακοπούλου Αικατερίνη, Σέκλου Ηλιδα, Μπούρα Σοφία, Καντζιλιέρη Ιωάννα-Αντωνία: 4Χ50ΕΛ 3’21’’74 1ες
Καλογεράκου Λορέττα-Ιωάννα, Καντζιλιέρη Ιωάννα-Αντωνία, Γιαννακοπούλου Αικατερίνη, Πολυχρονοπούλου: 4Χ50Μ.Ο. 3’52’’14 1ες

Κατηγορία 9 ετών (γεν. 2013)
Λαγοπάτης Λάμπρος: 50ΕΛ 39’’71 1ος, 100ΕΛ 1’29’’66 1ος
Σταυρόπουλος Ηρακλής: 50ΕΛ 53’’71 17ος, 50ΥΠ 1’11’’27 11ος
Σπίνος Σταύρος: 50ΕΛ 1’20’’16 12ος
Πολυχρονοπούλου Περσεφώνη: 50ΠΡ 59’’30 4η, 100ΠΡ 2’08’’77 1η
Γεωργοπούλου Ντενίς: 50ΕΛ 1’11’’58 13η
Καλογεράκου Σοφία-Ελενα: 50ΕΛ 54’’85 5η, 50ΥΠ 58’’07 5η.

  1. ΠΡΟΣΦΑΤΑ
  2. ΔΗΜΟΦΙΛΗ
  3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ