Δευτέρα, 17 Ιανουαρίου 2022 12:00

A2 ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ: Πρώτη νίκη για το ΝΟΚ, 11-6 τον ΣΚ Ροή (φωτό)

Την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Α2 υδατοσφαίρισης ανδρών πανηγύρισε χθες ο Ναυτικός Ομιλος Καλαμάτας, επικρατώντας εντός έδρας με 11-6 του ΣΚ Ροή.

Ο ΝΟΚ κατάφερε να... σπάσει το ρόδι στο πρώτο του ματς για το 2022 και να πάρει βαθμολογική και ψυχολογική ώθηση για τη δύσκολη συνέχεια του πρωταθλήματος. Η μεσσηνιακή ομάδα προηγήθηκε με 6-2 στο ημίχρονο, με τους φιλοξενούμενους να αντιδρούν στην τρίτη περίοδο και να μειώνουν σε 8-6. Στο τελευταίο οκτάλεπτο όμως, ο ΝΟΚ πέτυχε τρία γκολ, χωρίς να δεχτεί κανένα και έτσι έφθασε στη νίκη. Να σημειωθεί ότι μετά το ματς, το τμήμα υδατοσφαίρισης έκοψε την πίτα του.
Η ταυτότητα του αγώνα έχει ως εξής:
ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ – ΣΚ ΡΟΗ 11-6.

Οκτάλεπτα: 2-1, 4-1, 2-4, 3-0.
Σκόρερ: ΝΟ Καλαμάτας: Δημόπουλος 4, Διαμαντόπουλος 2, Κουλαξίδης 2, Γιαννουλάτος 1, Παναγιώταρος 1, Καρπέτας 1. ΣΚ Ροή: Δαβέρος 2, Γκαράκης 1, Σιάρκος 1, Ξανθόπουλος 1, Κούγιας 1.

8. ΝΟ Καλαμάτας 73--109 4
* Εναν αγώνα λιγότερο έχουν Ιωνικός, ΟΦΗ, Ηλυσιακός, ΝΕ Πατρών, ΣΚ Ροή και ΝΟ Καλαμάτας.