Δευτέρα, 14 Φεβρουάριος 2022 15:50

Α2 ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ: Εντός έδρας ήττα για το ΝΟΚ, 11-6 από την ΠΕΚΕ Βροντάδου

Με ήττα ολοκλήρωσε τους αγώνες του στην πρώτη φάση της Α2 πόλο ανδρών ο Ναυτικός Ομιλος Καλαμάτας, χάνοντας το μεσημέρι του Σαββάτου με 6-11 από την ΠΕΚΕ Βροντάδου.

Οι γηπεδούχοι "πλήρωσαν" το κακό διάστημα στο τρίτο οκτάλεπτο, όπου δεν σκόραραν και η ομάδα της Χίου πέτυχε δύο γκολ, κάνοντας έτσι το 4-5 του ημιχρόνου 4-7. Στην τελευταία περίοδο οι φιλοξενούμενοι διατήρησαν το προβάδισμα και έφυγαν από την Καλαμάτα με τη νίκη.
Ο ΝΟΚ, που αγωνίστηκε με απουσίες, θα διεκδικήσει πλέον την παραμονή του στα πλέι - άουτ, όπου συμμετέχουν οι δύο τελευταίες ομάδες από κάθε όμιλο.
Στα υπόλοιπα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής στον πρώτο όμιλο, ο πρωτοπόρος ΝΟ Πατρών νίκησε με 11-7 την ΣΚ Ροή, ο Ιωνικός πέρασε από την Πάτρα επικρατώντας με 15-7 της Ν.Ε. Πατρών, ενώ το καρέ διπλών συμπλήρωσαν ο Ηλυσιακός (12-10 τον ΟΦΗ).