Παρασκευή, 01 Δεκέμβριος 2023 12:13

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Οι επιδόσεις του ΝΟΚ στην Πάτρα

Γράφτηκε από τον
ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Οι επιδόσεις του ΝΟΚ στην Πάτρα

Στη χειμερινή ημερίδα κολύμβησης, που έγινε το περασμένο Σάββατο στην Πάτρα, συμμετείχε το κολυμβητικό τμήμα του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας.

Αυτή ήταν η πρώτη συνάντηση της σεζόν για τα αγωνιστικά και προαγωνιστικά τμήματα του μεσσηνιακού συλλόγου, που συμμετείχε με 45

κολυμβητές και κολυμβήτριες οι οποίοι έκαναν πολύ καλές εμφανίσεις. Να σημειωθεί ότι οι αγώνες στις αγωνιστικές κατηγορίες, έγιναν σε μορφή ανοικτής (open) κατηγορίας, δηλαδή τα αποτελέσματα δεν είναι ανά κατηγορία.
Επόμενος αγώνας για το κολυμβητικό τμήμα το Κύπελλο Χριστουγέννων, που διοργανώνει η Ναυταθλητική Ένωση Πατρών από 8 έως 10 Δεκεμβρίου.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα και η θέση που κατέλαβαν οι αθλητές του ΝΟΚ στην Πάτρα, έχουν ως εξής:


Αγωνιστικές κατηγορίες


Κλεφτόγιαννης Λυκούργος (2008): 50ΕΛ 28’’24 20ος, 50ΠΕΤ 31’’14 22ος, 50ΠΡ 35’’60 10ος, 100ΠΡ 1’19’’03 7ος, 200ΠΡ 2’54’’81 2ος
Κούμανης Βασίλης (2008): 100ΕΛ 1’17’’96 39ος, 200ΕΛ 2’48’’38 21ος, 50ΠΡ 42’’44 23ος, 100ΠΡ 1’34’’11 17ος, 200ΠΡ 3’26’’96 11ος
Βασιλόπουλος Παναγιώτης (2009): 50ΕΛ 30’’15 32ος, 100ΕΛ 1’11’’30 29ος, 200ΕΛ 2’41’’98 19ος, 400ΕΛ 5’40’’91 11ος
Κουρέας Βασίλης (2009): 100ΕΛ 1’03’’72 14ος, 200ΕΛ 2’18’’97 6ος, 50ΥΠ 34’’23 5ος, 100ΥΠ 1’10’’59 3ος, 200ΥΠ 2’36’’96 2ος, 50ΠΕΤ 32’’99 24ος
Τζοβάρας Νίκος (2009): 50ΕΛ 26’’70 11ος, 100ΕΛ 58’’04 5ος, 200ΕΛ 2’08’’76 2ος, 50ΠΕΤ 29’’28 14ος, 100ΠΕΤ 1’07’’91 3ος
Τσετσέκος Γιώργος(2009): 50ΕΛ 31’’24 35ος, 100ΕΛ 1’09’’30 26ος, 200ΕΛ 2’27’’16 12ος, 50ΠΕΤ 33’’45 26ος, 50ΠΡ 38’’58 15ος, 100ΠΡ 1’24’’02 8ος, 200ΠΡ 3’07’’10 5ος
Δημητρακόπουλος Γιώργος (2010): 50ΕΛ άκυρη εκκίνηση, 100ΕΛ 1’09’’65 27ος, 800ΕΛ 11’17’’50 7ος, 50ΠΕΤ 31’’96 23ος, 50ΠΡ 37’’12 14ος, 100ΠΡ 1’26’’53 11ος, 200ΠΡ 3’11’’78 7ος
Κολιοφούτης Ίωνας (2010): 50ΕΛ 26’’72 12ος, 100ΕΛ 1’00’’28 8ος, 200ΕΛ 2’16’’54 4ος, 50ΠΕΤ 30’’14 16ος, 100ΠΕΤ 1’07’’06 2ος, 200ΜΑ 2’41’’22 7ος
Λαγωνικάκος Παναγιώτης (2010): 50ΕΛ 29’’10 25ος, 100ΕΛ 1’05’’10 17ος, 200ΕΛ 2’29’’16 13ος
400ΕΛ 5’20’’12 9ος, 50ΠΡ 39’’38 17ος, 100ΠΡ 1’26’’31 10ος, 200ΠΡ 3’14’’65 10ος
Μυτσκίδης-Τεριζάκης Γιάννης (2010): 50ΕΛ 29’’01 24ος, 100ΕΛ 1’01’’15 10ος, 200ΕΛ 2’17’’21 5 ος, 400ΕΛ 4’54’’33 3ος, 50ΥΠ 33’’42 4ος, 100ΥΠ 1’15’’16 6ος, 200ΜΑ 2’39’’54 6ος
Παπαλουκάς Κώστας (2010): 50ΕΛ 39’’53 50ος, 100ΕΛ 1’35’’73 45ος, 50ΠΡ 46’’12 33ος, 100ΠΡ 1’49’’70 23ος
Πατικόπουλος Ορέστης (2010): 100ΕΛ 1’07’’57 20ος, 200ΕΛ 2’26’’72 11ος, 800ΕΛ 10’42’’34 3ος
Σταθάκος Αλέξανδρος (2010): 50ΕΛ 31’’60 37ος, 100ΕΛ 1’11’’55 30ος, 200ΕΛ 2’34’’54 15ος, 50ΠΡ 40’’93 19ος, 100ΠΡ 1’30’’10 12ος, 200ΠΡ 3’12’’34 8ος
Κωστέας Θανάσης (2011): 50ΕΛ 33’’31 41ος, 100ΕΛ 1’14’’80 33ος, 200ΕΛ 2’41’’73 18ος, 50ΥΠ 36’’88 8ος. 100ΥΠ 1’19’’98 9ος, 200ΥΠ 2’55’’22 5ος
Μαρούλη Βαλεσία (2007): 50ΕΛ 29’’22 3h, 100ΕΛ 1’06’’64 9η. 50ΥΠ 33’’29 2η, 100ΥΠ 1’13’’22 3η. 200ΥΠ 2’44’’63 2η, 50ΠΕΤ 29’’84 1η
Κουλοπούλου Χριστίνα (2008): 100ΕΛ 1’10’’03 16η, 50ΥΠ 34’’86 3η, 100ΥΠ 1’16’’19 6η, 200ΥΠ 2’44’’96 3η
Σκουράκη Κωνσταντίνα(2008): 50ΕΛ 29’’52 5η, 100ΕΛ 1’05’’65 7η, 200ΕΛ 2’25’’95 9η
400ΕΛ 5’14’’87 7η
Βασιλάκη Αντωνία (2010): 50ΕΛ 33’’69 15η, 100ΕΛ 1’17’’85 28η, 200ΕΛ 2’45’’41 25η, 50ΥΠ 41’’45 18η. 50ΠΡ 45’’17 7η, 100ΠΡ 1’38’’03 3η
Γεωργίου Σταυρούλα (2010): 50ΕΛ 34’’17 20η, 100ΕΛ 1’18’’69 32η, 200ΕΛ 2’56’’48 33η, 50ΠΡ 44’’63 6η, 100ΠΡ 1’41’’49 11η, 200ΠΡ 3’39’’35 7η
Γκότση Δήμητρα-Αριάδνη (2010): 50ΕΛ 35’’45 26η, 100ΕΛ 1’21’’90 37η
Σκούντζου Σπυριδούλα (2010): 50ΕΛ 32’’55 13η, 100ΕΛ 1’10’’17 17η, 200ΕΛ 2’32’’27 14η
400ΕΛ 5’23’’43 9η
Φραγκούλη Αργυρώ (2010): 50ΕΛ 36’’61 31η, 100ΕΛ 1’18’’17 29η, 200ΕΛ 2’48’’34 29η
50ΥΠ 41’’31 17η, 100ΥΠ 1’27’’84 17η, 200ΥΠ 3’08’’73 8η
Ζέρβα Βάσσια-Βασιλική (2011): 50ΕΛ 40’’66 43η, 100ΕΛ 1’30’’47 43η, 50ΥΠ 54’’11 29η
50ΠΡ 53’’83 21η, 100ΠΡ 1’57’’37 21η
Μανιάτη Ευαγγελία-Δέσποινα (2011): 50ΕΛ 35’’38 25η, 100ΕΛ 1’19’’10 34η, 50ΠΕΤ 41’’15 16η
100ΠΕΤ 1’43’’63 7η. 50ΠΡ 45’’52 9η, 100ΠΡ 1’40’’85 10η
Μεϊμετέα Σταυρούλα (2011): 50ΕΛ 40’’99 44h, 100ΕΛ 1’35’’89 47η, 50ΠΡ 50’’74 19η
100ΠΡ 1’52’’71 20η
Στεφανάκου Μαρία-Λυδία (2011): 50ΕΛ 38’’27 36η, 100ΕΛ 1’24’’63 40η, 50ΠΡ 48’’83 18η
100ΠΡ 1’46’’55 16η, 200ΠΡ άκυρη στροφή
Τζώρτζη Κων/να (2011): 50ΕΛ 34’’74 23η, 100ΕΛ 1’19’’83 35η, 50ΠΡ 45’’19 8η, 100ΠΡ 1’40’’76 9η, 200ΠΡ άκυρη στροφή, 200ΜΑ 3’17’’92 18η
Χριστοπούλου Χριστίνα-Αναστασία (2011): 50ΕΛ 32’’02 12η, 100ΕΛ 1’12’’03 18η, 50ΥΠ 36’’07 7η, 100ΥΠ 1’22’’12 12η, 200ΥΠ 3’01’’57 7η, 200ΜΑ άκυρη στροφή

Προαγωνιστικές κατηγορίες


12 ετών
Γιαννακόπουλος Χρυσοβαλάντης-Δημήτρης: 100ΕΛ 1’30’’53 10ος, 50ΥΠ 48’’36 6ος, 100ΥΠ 1’44’’90 5ος
Γκότσης Θανάσης: 50ΕΛ 36’’73 2ος, 100ΕΛ 1’24’’32 5ος, 200ΕΛ 3’03’’08 10ος
Θεοδωρογιάννης Λάμπρος-Άγγελος: 50ΠΡ 45’’68 1ος, 100ΠΡ 1’40’’47 3ος, 200ΠΡ 3’40’’74 2ος
Λαγοπάτης Σταύρος: 100ΕΛ 1’12’’73 1ος, 200ΕΛ 2’45’’47 4ος, 400ΕΛ 5’41’’82 2ος
Μπόμπολης Δημήτρης: 50ΕΛ 38’’97 7ος, 100ΕΛ 1’25’’76 6ος, 100ΠΡ 1’59’’19 8ος
Σεκλός Ιάσονας: 50ΕΛ 36’’63 1ος, 100ΕΛ 1’23’’20 4ος, 200ΕΛ 3’08’’13 11ος
Σκοπέτος Κώστας: 100ΕΛ 1’13’’67 2ος, 200ΕΛ 2’46’’59 7ος, 50ΠΕΤ 36’’39 3ος
Βασιλάκη Ήλια: 200ΕΛ 2’57’’54 6η, 400ΈΛ 5’59’’41 2η, 50ΠΡ 44’’98 2η
Καντζιλιέρη Ιωάννα: 100ΕΛ 1’34’’95 12η, 50ΠΡ άκυρη εκκίνηση, 100ΠΡ 1’56’’86 4η
Μπούρα Σοφία: 100ΕΛ 1’27’’37 8η, 50ΠΡ 44’’41 1η, 100ΠΡ 1’46’’56 1η
Σεκλού Ήλιδα: 100ΕΛ 1’16’’25 3η, 200ΕΛ 2’47’’77 3η, 400ΕΛ 5’57’’85 1η
Σύριου Μαρία-Χρυσοβαλάντου: 50ΕΛ 46’’45 8η, 100ΕΛ 1’42’’63 16η

11 ετών
Λαγοπάτης Λάμπρος: 200ΕΛ 2’41’’80 1ος, 50ΠΕΤ 36’’13 1ος, 200ΜΑ 3’01’’79 1ος
Σπίνος Σταύρος: 50ΕΛ 47’’96 5ος, 100ΕΛ 1’43’’26 10ος, 50ΠΡ 1’02’’30 6ος

10 ετών
Σκόδρας Δημήτρης: 50ΕΛ 40’’92 3ος, 100ΕΛ 1’37’’41 6ος, 50ΥΠ 52’’69 8ος
Παπαγιαννέα Μαρία-Φιλάνθη: 50ΕΛ 42’’17 4η, 50ΥΠ 46’’57 2η
Αθανασοπούλου Αντωνία: 50ΕΛ 45’’01 6η, 100ΕΛ 1’42’’24 8η, 50ΥΠ 54’’21 5η