Δευτέρα, 26 Φεβρουαρίου 2024 19:08

ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ - Α.Ο. ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ 0-2: Νέα νίκη με γκολ στο ξεκίνημα των ημιχρόνων

Μετά τον Ηρακλή Καλαμάτας, ο Α.Ο. Διαβολιτσίου νίκησε με 2-0 και τον Εθνικό στο γήπεδο του Μελιγαλά, που χρησιμοποιεί ως έδρα και ο ΑΟΔ.

Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν στο ξεκίνημα των δύο ημιχρόνων, παίρνοντας και ψυχολογικά προβάδισμα. Μόλις στο 1' ο Σπυρόπουλος με σουτ έγραψε το 0-1 και στο 46' ο Γκελγκέρια με τον ίδιο τρόπο σημείωσε το 0-2.
Ο Εθνικός προσπάθησε για το γκολ που θα τον έβαζε ξανά στο παιχνίδι, δίχως όμως να τα καταφέρει και παραμένει στην τελευταία θέση της Α' τοπικής.
ΕΘΝΙΚΟΣ ΜΕΛΙΓΑΛΑ: Δημητρέλης, Παναγιωτόπουλος (65′ Βλαχόπουλος), Λάσκαρης, Διακουμάκος, Αθανασιάδης, Αντώνακας, Σπανός, Ιατρόπουλος, Τόσκα, Παπαδόπουλος (65′ Γεωργόπουλος), Πρεκεζές (46′ Ξυδιάς).
Α.Ο ΔΙΑΒΟΛΙΤΣΙΟΥ: Ανδρουτσόπουλος, Νινιός, Γκότσης, Μπαλόπουλος, Μωραγιάννης (44′ λ.τρ. Ντελής), Κρεμύδας, Κουντάνης, Πατσιώτης (46′ Σαραντόπουλος), Σπυρόπουλος, Καπόγλης, Γκελγκέρια (80′ Αναστασίου).