Τετάρτη, 13 Μαρτίου 2024 14:22

ΠΑΛΗ: Επιτυχίες του Αριστόδημου στο πανελλήνιο της Λάρισας

Με 5μελη αποστολή συμμετείχε ο Αθλητικός Σύλλογος Μεσσηνίας “Αριστόδημος” στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ελευθέρας πάλης 2024 για την ηλικιακή κατηγορία U15 που φιλοξενήθηκε στη Λάρισα την περασμένη Κυριακή.

Οι τέσσερις αθλητές και η μία αθλήτρια που συμμετείχαν ήταν οι: Οδυσσέας Χατζής, Κωνσταντίνος Ευθυμιάδης, Αλέξανδρος Λιανός, Γιώργος Μαρκατσέλης και Ελένη Μαρκοπούλου.
Η Ελένη Μαρκοπούλου και ο Κωνσταντίνος Ευθυμιάδης κατέκτησαν την τρίτη θέση στα 66 και 68 κιλά αντίστοιχα, επιστρέφοντας με το χάλκινο μετάλλιο, ενώ όλοι οι αθλητές πραγματοποίησαν καλές εμφανίσεις και απέκτησαν πολύτιμες εμπειρίες.
Ακόμη την Δευτέρα η αθλήτρια του συλλόγου Ολγα Χαριτόπουλου συμμετείχε στο πανελλήνιο σχολικό πρωτάθλημα πάλης, που δεν είχε τίποτα να ζηλέψει από τα πανελλήνια πρωταθλήματα της ομοσπονδίας, αφού συμμετείχαν όλα τα μεγάλα ονόματα της κατηγορίας.
Η αθλήτρια του Αριστόδημου πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση και κατέκτησε την 5η θέση στην κατηγορία των 57 κιλών.
Προπονητής του συλλόγου είναι ο Γιώργος Ευθυμιάδης.