Παρασκευή, 24 Μαϊος 2024 13:06

ΣΔΥΜ: Με 5 δρομείς στον 6ο Ημιμαραθώνιο Τρίπολης

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε την περασμένη Κυριακή ο “6ος Ημιμαραθώνιος Ειρήνης Γρηγόριος Λαμπράκης” στη Τρίπολη.

Για έκτη φορά η Επιτροπή Ειρήνης Αρκαδίας διοργάνωσε τον μεγάλο αγώνα στα πλαίσια των ετήσιων αγωνιστικών εκδηλώσεων της Επιτροπή Ειρήνης Αρκαδίας, με επίκεντρο τη γενέτειρα του Κερασίτσα προς τιμή του αγωνιστή και μάρτυρα Ειρήνης Γρηγόρη Λαμπράκη.

Πρωτιά για Μπάκα

Οι περίπου 110 αθλητές έλαβαν εκκίνηση από το πάρκο των αλύγιστων στον Άγιο Αθανάσιο διένυσαν την διαδρομή Τρίπολη – Κερασίστα – Στάδιο – Αγ. Σώστης και τερμάτισαν στην πλατεία Αρεως.
Ο Σύλλογος Δρομέων Υγείας Μεσσηνίας εκπροσωπήθηκε από πέντε μέλη του που τερμάτισαν με επιτυχία. Η Σταυρούλα Μπάκα κατέκτησε την πρώτη θέση στη γενική κατηγορία με χρόνο 1:43:49, ο Στάθης Δημητρακόπουλος βγήκε 4ος με χρόνο 1:35:55, ο Δημήτρης Χριστόπουλος με χρόνο 1:45:12, ο Γιάννης Καλόγηρος με χρόνο 1:48:48 και ο Παναγιώτης Δημητρόπουλος με χρόνο 2:05:36.